Тема: Твоя країна – Україна. Історичні скарби України.
Мета:
Обладнання: картки з кросвордом, перевірні тестові завдання, мультимедійні презентації.
Хід уроку
Станьте, діти, всі рівненько,
Настрій на урок візьмемо,
Працювати розпочнемо,
Відкриваємо скриньку гарного настрою
– Усміхніться, подаруйте усмішку гостям, однокласникам, мені. Дякую. Я вам також дарую усмішку і бажаю гарної співпраці на уроці.
Тихенько сідайте.
ІІ. Підготовка до активного свідомого засвоєння знань.
1. Розгадування загадки.
Щоб дізнатися про що сьогодні йтиме розмова на уроці, пропоную відгадати загадку.
Як же край той зветься,
Де ти, хлопче, зріс,
Де твій дім, озерце,
Школа, ліс,
Де найкращі в світі люди і пісні?.. (Батьківщина)
- Що ви знаєте про свою Батьківщину?
2. Вірш Тетяни Бойченко "Твоя країна - Україна" (напам'ять).
3. Оповідання А.Григорука "Дивовижні імена".
- Розкажіть про себе так, як розповідав Петрик своїй мамі. Як можна назвати кожного з вас.
4. Заповнення кросворда.
Повторюючи вивчений матеріал, я пропоную вам розгадати кросворд. Впишіть відповіді по горизонталі.
1) Знак державний головний,
Всяк його повинен знати.
Воля, слава, сила в нім,
Тож попробуй відгадати. (Герб України — тризуб).
2) Слово тюркського походження, що означає сторож, вартовий, представник військового стану, воїн-найманець; той, що йде попереду, вільна, незалежна людина; той, який носить оселедець, косу. (Коза к).
3) Головний знак держави. Зображують його на прапорі, монетах, печатках, документах. (Герб).
4) Рослина — символ України. (Калина).
5) Столиця України. (К и ї в).
6) Назва міста — енергетика.
7) Синьо-жовте полотнище гордо майорить.
Це — ознака сили й слави Української держави. (Прапор)
1 |
|
|
|
|
У |
|
|
|||||
|
|
2 |
К |
|
|
|
|
|
||||
3 |
|
|
Р |
|
|
|||||||
|
4 |
|
А |
|
|
|
|
|
||||
7 |
|
|
І |
|
|
|||||||
|
|
Н |
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
А |
|
|
|
|
||||||
- По вертикалі утворилося слово — Україна.
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.
-На уроці ми будемо продовжувати вивчати Україну. А саме,,Історичні скарби України.,,
Історичні минулі культурні цінності.
-Історія України надзвичайно давня і багата. Сьогодні ми лише частково до неї торкнемося.
У кожного народу історія своя
І треба її знати, — так розумію я.
Зі мною, мабуть, згодні вона, і він, і ти.
Розкажуть про минуле нам різні пам'ятки.
Це замки і музеї, собори і церкви,
Картинні галереї, де вже бували ви.
Ще пам'ятники людям, тим, що тоді жили,
Що славили країну і що взірцем були.
Ми вдячні нашим предкам, що пам'ятки нам зберегли,
І треба, щоб потомкам ми їх передали.
2. Вправа « Очікування»
-Діти, ознайомившись з темою уроку, подумайте, що очікуєте ви від нього?
– Які завдання уроку? Про що ми повинні дізнатися і чого навчитися?
Завдання уроку:
познайомимося з всесвітньо відомими спорудами,
- дізнаємося де збирають, вивчають і зберігають пам’ятки культури,
- збагатимо знання про музеї.
Я пропоную такий план уроку.
План уроку
ІV. Засвоєння нового матеріалу.
Перший пункт плану — Історичні скарби (архітектурні пам’ятки).
Робота з підручником.
Опрацюйте самостійно текст на с.101-102 і підготуйте відповіді на питання:
1. Які відомі архітектурні пам’ятки є в Києві та в Львівській області?
2. Які відомі архітектурні пам’ятки є на Тернопільщині та Чернігівщині?
3. До чого повинен прагнути український народ?
Фізкультхвилинка
— Починаємо виконувати друге завдання - Історичні скарби (музеї).
- Цікаво ходити в музеї. Тут збирають, вивчають і зберігають пам’ятки культури, різноманітні колекції, старовинні речі.
Коли з’явилися перші музеї
Відповіді на запитання і за опорними словами.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1.Робота в групах.
Скласти правило поведінки в музеї.
2.Слово доповідачам, які підготували інформацію про інші музеї.
Музей книги.
Музей лісу.
Музей води.
VІ. Домашнє завдання
Читати інформацію в підручнику. 101-104;
відшукати додаткову інформацію про музеї нашого міста, поділитися з батьками про вивчене.
VІІ.Рефлексія.
- Над якою темою працювали?
- Що нового дізналися?
- Які завдання було виконувати найважче?
- Які завдання було виконувати найцікавіше?
- Як українці повинні ставитися до своїх історичних пам’яток?
Технологія «Саморефлексія»