УРОК
Клас: 10 клас
Дата:
Тема: Природа і погода.
Підтема: Вживання умовних речень 2-го типу. Формування граматичних навичок
Цілі:
практична: продовжувати збагачувати лексико-граматичні знання учнів з теми «Природа і погода», вивчити різницю у значеннях слів a cause і a reason, тренувати учнів у розподілі природних катаклізмів за тематичними колонками, відточувати майстерність учнів у доповненні словами тексту, повторити правила утворення умовних речень 2-го типу, а також видо-часові форми дієслів Past Simple, Past Continuous, Future-in-the-Past Simple, закріпити вивчені граматичні структури виконанням вправ, тренувати учнів у складанні речень за допомогою опорних таблиць, розширювати кругозір учнів;
розвивальна: розвивати навички роботи з мультимедійним обладнанням, уміння працювати самостійно з картками, довготривалу пам'ять і увагу;
виховна: виховувати почуття єдності з природою, формувати усвідомлення могутності стихійних сил.
Тип уроку: формування граматичних навичок.
Обладнання: підручники, Unit 6, workbooks, робочі зошити і словники, мультимедійна дошка, мультимедійний пристрій, ноутбук, мультимедійні презентації “Natural Disasters. Second Conditional”, “Second Conditional. Exercises”, розрізні речення для роботи учнів біля дошки (в додатку після уроку).
ХІД УРОКУ
І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ
Greeting 1. Привітання.
T. Good morning, my dear friends! Nice to meet you!
Ps. Good morning. Nice to meet you too.
Аim 2. Повідомлення теми та мети уроку.
Т. Look at the board. You can see the date and month of our lesson. Rewrite them into your copybooks and then write down the theme of our lesson “Second Conditional”. This topic is not new for you. You learnt it at the end of the first semester. So, our task now is just to revise the material in the context of Unit 6.
By the end of the lesson you should be able:
Warm up 3. Уведення в іншомовну атмосферу.
T. Look at the board. There is a rhyme for you. Listen and repeat each line after me. Then read with me. Finally read the rhyme yourselves.
(There are three versions of the rhyme: a full one and two other versions without some words. Pupils try to read the rhyme themselves without any help.)
II. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
Check on Homework 1. Контроль домашнього завдання.
(There is a block of slides for checking Natural Disasters Vocabulary.)
an avalanche – лавина
a hailstorm – гроза з градом
a thunderstorm – гроза
tsunami – цунамі
tornado – торнадо
earthquake – землетрус
typhoon – тайфун
flood – повінь
volcano eruption – виверження вулкана
hurricane – ураган
forest fire – лісова пожежа
avalanche – лавина
hailstorm – сильний град
landslide – зсув ґрунту
blizzard – хуртовина
Vocabulary Point 2. Лексичне значення слів a cause і a reason.
T. Look at the Vocabulary Point on page 146 in textbook. Read the explanations.
Writing 3. Формування навичок письма.
Reading 4. Пред’явлення тексту для читання.
T. Read the text quickly and say what it is about in ex. 3, p. 147.
T. Read the text again and complete it with the words in the box.
Grammar Point 5. Вживання умовних речень 2-го типу.
(The class is working with the presentation “Natural Disasters. Second Conditional”.)
T. It is formed by:
E.g. If you save your earth, it would be you a safe home. (Якби ви врятували свою землю, вона б стала для вас безпечним домом.)
Вживання:
E.g. If I gave up work, I would travel round the world. (Якби я звільнився з роботи, я б поїхав у навколосвітню подорож.)
E.g. If you worked harder, you would pass your exam. (Якби ти працював старанніше, ти б здав екзамен.)
E.g. If I were a millionaire, I would buy an island. (Якби я був мільйонером, я б купив острів.)
Reading 6. Пред’явлення вправ для читання.
(Teacher asks pupils to come to the blackboard and to choose the most suitable variants. Then stick these parts of the sentence on the blackboard and read.)
Writing 7. Розвиток навичок письма.
PB ex. 3, p. 148 (Use the phrases in the box and write questions by changing the form of the verbs in brackets. Then work in pairs. Take turns asking and answering the questions as in the rhyme above.)
III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
Homework 1. Домашнє завдання.
Summarizing 2. Підбиття підсумків уроку.
Т: What have we done today?
How do we form the Second Conditional? What do we use the Second Conditional for?
Вчитель підбиває підсумки уроку та оцінює учнів.
Thank you for your hard work today. The lesson is over. Good-bye.
Додаток
If we drove electric cars,
we would have our air cleaner.
If we used less paper,
we would have much more green parks and forests.
If we created special parks for animals,
they would have a chance to survive.
If we taught hunters it’s wrong to kill animals,
we would save many species of animals from becoming extinct.
If we didn’t cut out forests,
there would be a place to live for animals and to grow for plants.