ЯДС 2 клас
Інтегрована тема «Цінності»
«Що об’єднує родину?» (Слайд 1)
Мета:
Очікуванні результати учіння: (Слайд 2)
- Пояснює, які почуття пов’язують його / її з близькими людьми, висловлює припущення про те, чим вони зумовлені;
- описує традиції своєї родини;
- розповідає про те, що його / її вразило, схвилювало;
переповідає події із власного життя, правильно вимовляючи й наголошуючи загальновживані слова;
- ініціює спільні справи, ігри, розваги;
- підтримує й ініціює діалог на теми, які викликають зацікавлення;
- спостерігає за діалогом, де висловлюються різні погляди на предмет обговорення, підтримує одну з точок зору;
- висловлює власні думки і почуття з приводу переглянутих простих медіатекстів (світлин);
- порівнює рукотворні (штучні) об’єкти за певними властивостями;
- пояснює, як використовувати штучні матеріали (пластмасу, гуму, скло, метал, папір) на основі їхніх властивостей; - пропонує способи повторного використання рукотворних об’єктів.
Обладнання: картки для індивідуальної, парної, групової роботи, цеглинки LEGO , кольорові олівці.
ХІД УРОКУ
І.Ранкова зустріч.
1. Привітання. (Слайд 3)
Пісня «Наше коло, мов сім’я»
Приспів.
Наше коло, мов сім'я,
(Плескаєм три рази)
Друзі ми: і ти, і я!
(Плескаєм три рази)
Добрий день усім, хто справа!
Добрий день усім, хто зліва!
Ми — одна сім'я!
(Плескаєм п'ять разів)
Приспів.
Обійми того, хто справа!
Обійми того, хто зліва!
Ми — одна сім'я!
(Плескаєм п'ять разів)
Приспів.
Руку дай тому, хто справа!
Руку дай тому того, хто зліва!
Ми — одна сім'я!
(Плескаєм п'ять разів)
Приспів.
Посміхнись тому, хто справа!
Посміхнись тому, хто зліва!
Ми — одна сім'я!
(Плескаєм п'ять разів)
Приспів.
Пожалій того, хто справа!
Пожалій того, хто зліва!
Ми — одна сім'я!
(Плескаєм п'ять разів)
Приспів.
2. Вітання учнів між собою і побажання.
(Діти в колі. Починає вчитель)
- Я вітаю тебе… Бажаю тобі доброго дня! Передаючи іграшку, діти вітають один одного.
3. Мій настрій. (Слайд 4)
ІІ. Обмін інформацією.
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку. (Слайд 8)
- Тема сьогоднішнього нашого уроку «Що об’єднує родину?»
1. Словникова робота. (Слайд 9)
Рід – одне або ряд поколінь , які пішли від одного предка.
Сім’я – тато, мама, брат, сестра, ви.
Родина – це група людей або рідня, що складається з батьків, дітей, онуків і близьких родичів.
2. Вправа «Очікування». (Слайд 10)
- Чи зацікавила вас тема уроку?
- Про що хотіли б дізнатися?
- Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
- Яким, на вашу думку, він має бути?
- А якими на уроці мають бути діти?
- Отже, сподіваюся, ми разом проведемо цікавий, творчий, корисний урок, на якому кожен з вас відкриє для себе багато нового.
3. Заповнення щоденних новин. (Слайд 11)
Вчитель назначає помічників дня.
4.Вступне слово вчителя.
- У кожного з нас є найдорожчі нам люди. Хто це? Звичайно ж, тато, мама, братик, сестричка – це найрідніші на світі люди, які один одного шанують, люблять і є членами єдиної сім’ї. Сім’я, мов сонечко, зігріває дитину від народження і до кінця днів. Родина – це гніздечко любові і тепла для кожного з нас, у ній панує злагода, повага до старших, особливо дідусь і бабусів. Адже вони – коріння сім’ї, прожили довге життя, багато знають і вміють. Кожна сім’я – це частина великого українського народу.
5. Робота в парах. Вправа «Розкажи про свою родину» (Слайд 12)
- Мене звуть... (ім’я), але рідні називають мене...
- У моїй родині... (кількість членів родини).
- Разом ми часто…
- Найбільше нам подобається...
ІV. Робота з підручником. Частина 2.( с. 9-10) (Слайд 13)
1. Які ознаки може мати спільнота, щоб назвати її родиною? Познач. (завд.1,стор.9)
2. У родині Захара є традиція:запрошувати на дні народження родичів.Розглянь на малюнку гостей, які вже завітали, та визнач, як кого звати.(завд.2,стор.9)
3.Гра «Тік-так» (Слайд 14)
— Якщо я промовлятиму правильне твердження, ви казатимете: «Тік-так — це так». А якщо будете не згодні з ним, відповідайте: «Тік-так — зовсім не так».
□ Шанувати старших.
□ Не дослухатися до порад членів родини.
□ Виконувати свої обов'язки.
□ Допомагати одне одному.
□ Сваритися.
□ Не слухати нікого.
□ Піклуватися одне про одного.
□ Робити, що заманеться.
□ Разом відпочивати.
□ Піклуватися про менших братиків і сестричок.
□ Виконувати всі хатні справи разом.
□ Вітати всіх зі святами, днем народження.
V.Фізкультхвилинка. (Слайд 15)
- Давайте подивимось, чим ви любите займатися зі своїми батьками. Ось дві коробочки. Це нехай буде мамина, а це татова. Я називатиму різні домашні справи, а ви кластимете фішки у мамину або татову коробочку, чи в обидві відразу, залежно від того, хто більше займається з цією справою.
- Хто частіше читає тобі?
- Хто частіше читає з тобою?
- Хто найчастіше ходить з тобою на прогулянку?
- Хто найчастіше грає з тобою в рухливі ігри?
- Кому ви любите допомагати?
- З ким ви виконуєте домашні завдання?
- З ким ви любите дивитись телевізор, ходити в кіно?
- Фішки є в одній і в іншій коробці, отже, найвеселіші хвилини бувають тоді, коли ви збираєтесь всі разом.
V.Розглянь фотографії . Які сімейні цінності вони ілюструють? (завд.2,стор.10)
VI. Підсумок уроку. (Слайд 18)
Що сьогодні я дізнався/лася на уроці?
Що найбільше мене вразило?
Які ознаки повинна мати спільнота, щоб назвати її родиною?
VI І. Заповнення щоденників вражень. Робота в парах. (Слайд 19-20)
Гра «Продовж речення». (Слайд 21)
Дочка моєї мами – то ….моя сестра.
Найбільше ласкає свою дитину….мама.
Своїх онуків розуму навчає старенький ….дідусь.
Твою матусю донечкою зве твоя …бабуся.
Син мого дідуся - ….мій тато.
Дочка моєї бабусі – моя ….мама.
Тато мого тата- ….дідусь.
Онук чи онучка моєї бабусі - ….це я.
Сім’я і родина – два слова єдиних
Для будь-кого – радість життя.
Сім’я – це затишок у рідній хатині,
В ній кожний з нас – Боже дитя!
(Слайд 23)