Знайомство з казковими героями, які поведуть дітей у цікаву подорож по країні « Інформатика». Формування
здоров'язбережувальної компетентності: техніка безпеки при роботі з комп'ютером , правила поведінки в комп'ютерному класі.
2 КЛАС УРОК №1 У КОМП’ЮТЕРНОМУ КЛАСІ
Тема. Техніка безпеки при роботі з комп’ютером і правила поведінки в комп’ютерному класі.
Мета. Ознайомити дітей із завданнями курсу, підручником «Сходинки до інформатики». Формувати знання основних правил безпеки життєдіяльності і правил поведінки в комп’ютерному класі; розвивати увагу, пам'ять; виховувати інтерес до предмета.
Тип уроку. Засвоєння нових знань.
Матеріали до уроку. Підручники «Сходинки до інформатики», робочі зошити, слайди «Як поводитися із комп’ютером, листівки від Мудрунчика, таблиця з числами
Хід уроку
І. Організаційна частина. (2хв)
Вчитель. – Діти, як називається клас в якому ми знаходимося?
ІІ. Робота над темою уроку. (6хв)
1.Зустріч з гномиком Мудрунчиком, дівчинкою Ганнусею та інопланетянином Елзіком (3хв)
Добрий день, малята!
Я Мудрунчик, а тому все знаю
І діткам маленьким це розповідаю.
Вам допоможу комп’ютерну грамоту вивчати,
«Сходинками до інформатики»впевнено крокувати.
Я інопланетянин, Елзіком звуся,
У своїх друзів усьому я вчуся,
А що вже знаю, вам розкажу,
Багато нового вам покажу.
Я звичайна українка, Ганею звуся,
Своїм українським корінням, дуже горджуся.
Разом з вами «Сходинками»буду крокувати,
Невідому науку старанно вивчати.
Казкові герої:
– Чи сподобалось вам у комп’ютерному класі?
– А хочеться навчитись працювати на комп’ютері?
– Не засмучуйтесь. Ми разом з вашим вчителем навчимо вас цьому.
2. Ознайомлення з правилами поведінки та безпечної роботи в класі)
Казкові герої:
Ми приготували вам подарунки. Ці листівочки із правилами безпечної роботи та поведінки в комп’ютерному класі допоможуть вам у роботі. А тому ви їх уважно прочитайте, запам’ятайте і завжди дотримуйтесь під час занять.
Ти роботу починай, коли вчитель лиш дозволить.
Стіл в порядку тримай, зайвим речам там не місце.
За столом сиди рівненько, спину ти не вигинай,
І відстань до монітора раз у раз перевіряй.
Ти за провід не тягни, не чіпай розеток, кнопок,
А працюй лиш з тим, чим знайомив вчитель.
Перш ніж сісти працювати, всі ці правила згадай,
Ні одного не забувай!
ІІІ. Розминка (6хв)
1. У зайчика було 7 морквин. Він з’їв усі, крім 3.Скільки морквин залишилось? (3)
2.У порожніх квадратах запишіть числа, яких не вистачає.
7 |
5 |
2 |
9 |
|
6 |
8 |
1 |
|
|
5 |
5 |
6 |
|
0 |
відповідь(3, 7,10,6)
3. Завдання 2 (робочий зошит)
IV. Продовження роботи над темою уроку (6хв)
1. Читання статті в підручнику «У комп’ютерному класі»
2. Повторення правил безпечної роботи та поведінки в комп’ютерному класі.
3. Робота з малюнками (с.4). Уважно розгляньте пару малюнків в підручнику та скажіть, що трапилось з Елзіком і чому? Що тут не так? (коментування учнів, доповнення вчителя).
V. Робота за комп’ютерами (15хв)
1. Ознайомлення з найдовшою клавішею «пропуск».
Цю клавішу легко відшукати на клавіатурі, бо вона найдовша за всі інші клавіші.
Клавішу найдовшу ти запам’ятай,
І наступний слайд, нею відкривай!
2. Перегляд слайд-шоу «Як поводитися з комп’ютером» з коментуванням вчителя.
3. Фізкультхвилинка.
Ми світ комп’ютерний пізнаємо,
Бо знати все бажаємо.
Ну а зараз пострибаємо,
Потім трохи політаємо.
Руки вгору, опустили,
Й за столи тихенько сіли.
4. Самостійний перегляд слайдів. (Удосконалюють вміння користуватися клавішею «пропуск» для переходу до наступного слайду).
5. Релаксація.
6. Продовження роботи за комп’ютерами.
Робота в парах. Один учень показує слайд, інший коментує, потім навпаки.
IV. Підсумок уроку (3хв)
«Мікрофон». «Ваші враження від першого уроку»