Тема. Україна – морська держава
Мета. 1.Формування ключових компетентностей:
2. Предметних компетентностей:
Обладнання. Зошит –посібник з курсу « Я пізнаю світ» 2 клас; політична карта Європи; фізична карта ; головоломки; ребуси; карта знань; музичний супровід для хвилинок відпочинку; https://intellect-ukraine.org/index.php/diski
Тип уроку. Урок первинного ознайомлення з матеріалом.
Хід уроку
І. Організація класу
1.Вітання гостей
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок
До нас гості завітали
Повернімось до гостей
Привітаймось: «Добрий день»!
Тож гаразд, часу не гаєм, і урок розпочинаєм !
2. Психологічне налаштування на урок
II. Актуалізація опорних знань.
- На якому материку розташована Україна?
- В якій частині Європи?
- До яких морів Україна має вихід?
- Що таке протока?
- Якою протокою сполучаються Чорне і Азовське моря?
3. Хвилинка афірмацій.
- Проговорюйте текст разом з диктором.
- Заплющ очі та пошепки відтвори ті афірмації, які є для тебе важливими.
4. Переглянь відеофрагмент «Це - українське!».
- Розкажи ,що ти відчуваєш ,спостерігаючи за морем.
5. Танцювальна хвилинка з пісенькою «Сторони світу».
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і завдань уроку.
А Рівнини; Б Гори; В моря.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Наша країна морська держава. Вона має вихід до Чорного й Азовського морів. На півдні Україну омиває Чорне море ,на південному сході-Азовське. Моря є найдавнішим і зручним шляхом сполучення, служать для перевезення різних вантажів.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Попрацюй у парі.
- Знайдіть слова, що заховалися в головоломці.
- Зафарбуй їх різними кольорами.
2. Заповни карту знань « Люди раннього палеоліту».
V. Рефлексія.
- Ось і час повернутись із мандрівки. Вам сподобалося?
VІ. Підсумок уроку.
Вправа «так чи ні?»
- Вода — найбільш поширена речовина на землі. (так)
- Вода є усюди: в морях, океанах, у ґрунті, річках, повітрі. (так)
- Азовське море глибше за Чорне. (ні)
- Водойми не потребують охорони. (ні)
– Морів є в Україні два ?(так)
– Азовське море більше?(ні) (Чорне море)