Урок "Україна – незалежна, демократична, правова держава. Ознайомлення з громадянськими правами і обов’язками."

Про матеріал
Урок з використанням технології критичного мислення та інтерактивних технологій.
Перегляд файлу

Тема. Україна – незалежна, демократична, правова держава. Ознайомлення з громадянськими правами і обов’язками.

(З використанням технології критичного мислення та інтерактивних

технологій)

Мета: формувати предметні компетентності: ознайомити учнів з

поняттями «незалежна», «демократична», «правова» держава, громадянськими правами і обов’язками;

виховувати почуття патріотизму, національної гідності;

формувати ключові компетентності: вчити аналізувати навчальну

інформацію, формулювати власну думку, доводити її, аргументувати,

збагачувати власний соціальний досвід;

розвивати критичне мислення,

проявляти зацікавленість у навчанні; здійснювати комунікацію в малій

групі, вчити виявляти громадську позицію у ставленні до людей, до самого

себе.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу

Обладнання: Конституція України, тлумачні словники, відеозапис пісні «Я люблю Україну свою», плакати, малюнки для оформлення дошки,  картки з текстом та завданнями для роботи в групах, інтерактивна дошка, презентація, таблиці «Україна» для заповнення учнями.

 

Хід уроку

 

І.Організація класу. Психологічна настанова до творчої роботи.

II. Актуалізація опорних знань

1.Створення проблемної ситуації .

Прослухайте вірш "На землі великій є одна країна" Безносенко Діани.

 

На землі великій є одна країна: 

Гарна, неповторна, красна, як калина. 

І живуть тут люди добрі, працьовиті, 

І скажу, до речі, ще й талановиті. 

Землю засівають і пісні співають, 

На бандурі грають і вірші складають 

Про ліси і гори, і про синє море, 

Про людей і квіти. То скажіть же, діти, 

Що це за країна?( — Наша славна Україна! )

 

- Що це за країна?

- Чому ви так думаєте ?

Так. Наша славна Україна! 

2. «Асоціативний кущ»

- А які асоціації виникають у вас зі словом Україна?

- Підберіть синоніми до слова Україна.

3. - Заповніть таблицю «Україна яка?»

 

 

 - Які слова ви записали?

 - Чи вся таблиця у вас заповнена?

 - Ні. А чи хочете ви дізнатися більше про Україну?

 - Тоді ваша творча активна робота на уроці відкриє для вас багато корисної інформації про Україну, яку необхідно знати кожному громадянину України.

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Бесіда.

- Прочитайте тему уроку. (Україна – незалежна, демократична, правова держава. Ознайомлення з громадянськими правами і обов’язками)

- Так що ми повинні з’ясувати сьогодні на уроці? (Чому нашу державу

називають незалежною, демократичною, правовою? Які громадські права та обов’язки?)

2. Словникова робота .

А) Робота групах.

Завдання: пояснити значення слів незалежна, правова, демократична, користуючись тлумачним словником, інтернетресурсом.

 

I група.    Незалежна держава - ?

II група.   Правова держава - ?

III група.  Демократична держава - ?

Б) Презентантація досліджень учнями.

- Як ви зрозуміли слова «Україна – незалежна держава?»

- А чому Україну вважають демократичною державою?

- Україна – правова держава. Це як пояснити?

3. Робота за підручником (с.64-71).

1) - А чи потрібно громадянам України обов’язково знати свої права?

- Чому?

- Які права маєте ви, діти?

- Перевірте, скориставшись таблицею на с. 64, чи всі права дітей ви знаєте?

 2) Робота в парах за завданням на с.65.

На уроці ми вживатимемо слова декларація, конституція, права, громадянські права, дискримінація, обов’язок. Знайдіть у словнику (136-140) ці слова, довідайтесь їх значення.  Я пропоную вам прочитати значення слів і зробити маркування на полях. Нагадую, що знаком «+» позначаємо відому для вас інформацію, а знаком «- » те, що невідомо.

3) – В якому документі записані права і обов’язки кожного громадянина?

- Прочитайте статтю 21 Конституції України.

4) Робота над текстом на с. 65 «Поміркуй».

- Розгляньте малюнок. Що на ньому зображено?

- Це логотип прав людини. Хто його автор? Відповідь знайдіть у тексті.

- Яку думку автор втілив у малюнку? Прочитайте.

- З яких двох універсальних символів складається логотип?

5)  Робота над таблицею «Права громадянина України».

- Прочитай права громадянина України, познач ті, якими ти користуєшся.

- Скажіть , чи потрібно знати кожній людині про свої права.

Фізкультхвилинка.

6) Продовжіть речення «Крім прав кожний громадянин має…».

- Що таке обов’язки?

-Які у вас є обов’язки?

7) Ознайомся з думкою інших людей.

  «Обов’язок! Ти величне, велике слово. Це саме те велике, що підносить людину над самою собою»

                                                                                                                     І. Кант

-Чому автор слів так стверджує?

- Чи згоден ти з ним?

8) Робота над оповіданням В. Сухомлинського «Кожна людина повинна».

А) - Прочитайте назву статті, над якою ми будемо працювати..

- Якими будуть ваші передбачення, про що йтиме мова у цій статті?

- Перевіримо наші очікування, прочитавши її.

Б) Читання статті

- Чи виправдалися наші очікування, як ви вважаєте? Обґрунтуйте.

 

 

9. Робота над віршем Сергія Решетіло «Я маю право» (с.71).

Фізкультхвилинка для очей.

IV. Підведення підсумків(рефлексія).

  1. Робота за презентацією.

Слайд1. Продовжити речення.

Україна – держава … (незалежна, демократична, правова)

Слайд 2. Продовжити речення.

 Україна – правова держава, тому що … ( всі громадяни мають

права й обов’язки. Основним законом є Конституція України.)

 Слайд 3. Кожна дитина має право на…   (життя та його захист)

Права дитини - Семенівська районна бібліотека для дітей

 

Слайд 4 Кожна дитина має право на…  (життя з батьками)

ПРО ПРАВА І ПРАВИЛА - Підручник - Я досліджую світ 1 клас Частина 2 - О. Л.  Іщенко - Літера ЛТД 2018

 

 

 

Слайд 5. Кожна дитина має право на…  (медичну допомогу)

 

ПРО ПРАВА І ПРАВИЛА - Підручник - Я досліджую світ 1 клас Частина 2 - О. Л.  Іщенко - Літера ЛТД 2018

 

 

Слайд 6. Кожна дитина має право на…  (отримання освіти)

Картинки по запросу малюнок діти читають книгу | Kids clipart, Clip art,  Drawings

 

 

Слайд 7. Кожна дитина має право на…  (любов і піклування)

Шелестівський ліцей - Права дитини в картинках

 

 

 

Слайд 8. Кожна дитина має право на…  (відпочинок і дозвілля)

Галицький район м. Львова. ЗДО № 25 - Про права дитини

 

 

 

 

 

Слайд 9. Кожна дитина має право на…  (повноцінне харчування)

 

Ластовічка » Про Права дитини в картинках

 

Слайд 10. Кожна дитина має право на…  (отримання інформації)

Правознавчий турнір для учнів початкових класів "Права та обов'язки дітей"

 

Слайд 11. Всі діти …  (рівні у своїх правах)

 

КЗДО "Іларіонівський ясла-садок №1 "Васильок" - "Я маю право!" - правова  освіта

Слайд 12. Особлива турбота …  (дітям з особливими потребами)

 

Інклюзивна освіта - різні можливості, рівні права -

 

Слайд 13. Жодна дитина не може бути…  (ображеною і скривдженою)

Правознавчий турнір для учнів початкових класів "Права та обов'язки дітей"

 

Слайд 14. Інтерактивна дидактична папка-лепбук: " Права та обов'язки дитини ".

Слайд 15 Продовження роботи над таблицею «Україна».

- Допишіть на промінчиках слова, з якими ви ознайомились на уроці.

 

 

-Які слова ви дописали?

 

Слайд 16. Складіть сенкан «Україна».

Україна

Незалежна, правова

Розвивається, бореться, розквітає

Я люблю рідну Україну.

Батьківщина

  1. Підсумкова бесіда з відкритими та закритими запитаннями

- Ця інформація важлива для вас: так чи ні?

- Чим корисна ця інформація для нас, сучасних людей? Обґрунтуйте

відповідь.

- Діти, ви майбутнє нашої країни. Вам її розбудовувати. Знання про Україну, права, обов’язки допоможуть вам. Ще допоможе вам ваша велика любов до нашої Вітчизни.

  Один римський філософ сказав: «Люблять Батьківщину не за те, що вона

велика, а за те, що вона твоя.»

 

Слайд17. Слухання пісні А. Матвійчука « Я люблю Україну свою»

https://www.youtube.com/watch?v=HgXFLyXre68

 

  1. - Чи хочеться вам дізнатися більше про Україну?

- Давайте заглянемо в майбутнє. Яка тема наступного уроку?

            - Так. Ми поповнимо знання про основні символи держави.

        - За бажанням можете підготувати цікавий матеріал за темою наступного уроку.

 

Слайд 18. Дякую за співпрацю.

 

 

 

 

docx
Додано
22 січня 2021
Переглядів
1386
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку