Перший урок в 1 класі
Підготувала вчитель початкових класів ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 9
Подрєзова М.П.
Тема: Україна в моєму серці
Мета: – розвивати знання учнів про символи країни;
– познайомити з традиціями українського народу;
– виховувати любов до України, бажання творити для рідного краю,
кмітливість.
Обладнання: таблиці «1 вересня», «Символи України», «Україна єдина», малю-
нки із зображенням краєвидів України, карта України, повітряні жовті
та голубі кульки, запис «1 вересня», коровай
на вишитому рушнику.
Хід уроку:
І. Вступне слово вчителя
– В Україні щиро гостей зустрічають із хлібом – сіллю. (слайд 2)
– Ось і я, як господиня, хочу пригостити смачним короваєм всіх, хто
став сьогодні учнем 1 класу. Сподіваюсь, що цей дім стане для
вас рідним.
Вчитель пригощає учнів короваєм.
ІІ. Привітання з 1 вересня
– Вітаю вас із світом знань – 1 вересня. (слайд 3)
– Сьогодні ви переступили поріг школи не просто дівчатами, хлопцями,
а стали справжніми учнями славетної школи № 9. (слайд 4)
– Вітаю вас з тим, що, хоч і залишилися ви дітьми, веселими (слайд 5)
та бешкетуватими, а святкуєте перше доросле свято в своєму житті.
– За плечима перше «агу», перша мамина колискова пісня, (слайд 6)
перші кроки. Позаду дитячий садок.
– Попереду відповідальний відрізок життя – початкові класи. (слайд 7)
І ступінь навчання, де ви не тільки навчитеся (відповідають діти):
– читати, –майструвати, – рахувати, (слайд 8)
– писати, – малювати, – розв’язувати задачі …
але й бути чесними, вихованими, справедливими, добрими. Щоб потім
щасливо жити у вільній країні!
ІІІ. Розповідь про символи України
– Більше 2 десятків років Україна мужніла, ставала сильніою. (сл. 9)
– У кожної країни є свої державні символи.
Діти називають.
Прапор має 2 кольори:
* жовтий (пшениця, працьовиті люди),
* блакитний (мирне безхмарне небо). (слайд 10)
Герб (Тризуб) – символ держави. (слайд 11)
Під час виконання Гімну громадяни встають, співають,
прикладаючи руку до серця. (слайд 12)
– Українці – дружній народ. Разом подолаємо всі труднощі! (слайд 13)
ІV. Робота над загадками
Підготовлені учні загадують загадки. (слайд 14)
1) У вінку зеленолистім,
У червоному намисті
Видивляється у воду
На свою хорошу вроду. (калина) (слайд 15)
2) Осіння квітка сукню вділа
рожеву, синю, ніжно-білу.
Стоїть, неначе їжачок,
у неї сотні пелюсток. (айстра) (слайд 16)
3) В лісі він без сумки ходить,
Яблука, гриби знаходить.
Спина – голки. Очі – намистинки.
Хто це там біля ялинки? (їжачок) (слайд 17)
4) У школі продзвенів дзвінок,
Починається ... (урок). (слайд 18)
5) Між берегів текла, текла.
Мороз зміцнів — під скло лягла. (річка) (слайд 19)
6) Росте на наших луках квітонька дрібна,
Дала їй сині очі ненечка - весна.
От пройде біля неї з усміхом хто-небудь,
Услід тихенько квітка
Промовить: «Не забудь...» (незабудка) (слайд 20)
7) А – з неї діти починають
Буквар читати з ранніх літ.
Екзамен перший свій складають,
Тож треба знать її як слід.
Коли вже вивчена вона, –
Авжеж, прислужиться сповна. (абетка) (слайд 21)
Та дитина, яка відгадала, отримує першу букву в слові-відгадці, вихо-
дить до дошки. З отриманих букв учні складають слово. (слайд 22)
Звучить пісня «Це моя Україна».
(сдайд 23)
V. Практична робота. Запис слів на голубках
– Сьогодні день народження і у нас. Народився дружний колектив 1
класу. Сподіваюсь, ви будете допомагати один одному. Лише в мирі та злагоді можуть жити люди! (слайд 24)
– На столах у вас – паперові голубки. Напишіть на них або одну букву, яку ви знаєте, або своє ім’я, або слова «мама», «мир». І якщо ви, дійсно, бажаєте миру на Землі, голуби оживуть, і ми відпустимо їх у не-
бо, загадуючи бажання миру для рідної Україїни.
VІІ. Рефлексія
– Перший урок надійшов до кінця. Зі святом 1 вересня! (слайд 25)