Тема уроку. Іван Франко “Захар Беркут”.Порівняльна характеристика образів
Захара Беркута і Тугара Вовка
Мета: охарактеризувати образи Захара Беркута і Тугара Вовка, добираючи відповідні цитати, фактичний матеріал з твору; розвивати навички характеристики літературного героя, уміння грамотно висловлювати власні думки, творчо мислити, робити відповідні висновки; виховувати почуття обов'язку,відданості своєму народові, любов до вітчизни, рідного народу., прищеплювати інтерес до наслідків власної праці.
Обладнання: мультимедійна презентація, картки для опитування,
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І Організація учнів до уроку
ІІ Перевірка домашнього завдання
« Розминка»
Літературний диктант
7. Що придумала Мирослава для боротьби з
монголами?
8. Хто з героїв говорить: “Раз умирати кождому, але
славно умирати – се не кождому лучається”
9. Лелека – птах, котрий крізь усі перешкоди
повертається до рідної домівки,- символічний
образ...
10. Кому з героїв твору належать слова: “...Погинемо
без бою, без слави, мов коти, кинені у ставок!”
11. Чий це портрет: “...мужчина величезного росту й геркулесової будови тіла, з лицем темно-оливкової барви, одітий у шкіру степового тигра...”?
12. У повісті вживаються слова: стрій (одяг ), плай ( гір-ська стежка ), скиміти ( щеміти ) та ін. Це...
Відповіді
Взаємоперевірка в парах, виставлення оцінок з мотивуванням
Сприйняття й засвоєння учнями результатів міні-досліджень
Презентація веб-квесту
І группа –розповідь «фоторепортери» Підготувати фото сучасної Тухлі
ІІ группа –«журналісти» Підготувати розповідь про сучасну Тухлю.
(Учні презентують слайди)
ІІІ Повідомлення теми та очікуваних результатів
Визначення цілей разом із класом
Евокація
-Чи знадобляться нам матеріали уроку в майбутньому?
-Для чого нам потрібні знання з вивченої теми?
Проблене запитання
Від чого залежить життєвий вибір людини?
-Що таке символ?
Асоціативний кущ
З чим асоціюється беркут і вовк
Порівняльна характеристика образів
Захара Беркута і Тугара Вовка
Міні-дискусія
Розв’язання проблемного питання через взаємозв’язок із сучасністю.
І група- опоненти
ІІ група- аудиторія
Технологія «Прес»
1.Я вважаю що…(позиція)
2.Оскільки…(обґрунтування позиції)
3.Наприклад…(наведення прикладів)
4.Таким чином…(підбиття підсумків)
Очікувані відповіді:
-Від виховання
- Суспільного становища
- характер людини
Складання сенкану
Підсумок уроку
Метод «Незакінчених речень»
Чи знадобляться нам матеріали уроку в майбутньому?
-Для чого нам потрібні знання з вивченої теми?