Конспект уроку з української мови
2клас
Тема: «Реклама. Афіша»
Тип уроку: інтерактивний урок засвоєння нових знань
Форма роботи: групова, фронтальна
Мета:
Навчальна: сформувати уявлення про рекламу та афішу;
навчити визначати їхні особливості.
Розвивальна: розвивати творчість, мовлення, уяву;
формувати навички співпраці.
Виховна: виховувати повагу до думки інших;
розвивати відповідальність під час групової роботи.
Обладнання :
• картинки реклами та афіш
• фломастери, маркери
• аркуші А4
• смайлики
• картки для гри
Очікувані результати:
Учні:
• знають, що таке реклама та афіша;
• можуть назвати їхні ознаки;
• створюють просту рекламу або афішу;
• працюють у групі.
Хід уроку:
1. Організаційний момент
Привітання.
Вчитель:
— Доброго ранку, діти! Усміхніться одне одному. Нехай сьогоднішній урок принесе вам гарний настрій і нові знання.
2. Мотивація - гра «Детективи»
— Сьогодні ви будете детективами і будете розгадувати загадку.
На дошці картинки:
• реклама шоколаду
• афіша цирку
• афіша концерту
Питання:
- Де ви бачили такі оголошення?
- Для чого вони потрібні?
3. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні ми дізнаємося, що таке реклама і що таке афіша, навчимося їх розрізняти та навіть створимо власну афішу або рекламу у групах.
4. Вивчення нового матеріалу
А) «Мозковий штурм»
Учитель запитує:
-Що таке реклама?
Б) Пояснення вчителя
Після відповідей пояснює:
Реклама — це повідомлення, яке розповідає про товар і закликає його купити.
Афіша — це оголошення про подію (цирк, концерт, виставу, свято).
Ознаки афіші:
Ознаки реклами:
5. Руханка «Реклама»
Учитель говорить:
-Якщо це реклама — плескаємо в долоні.
- Якщо афіша — піднімаємо руки догори.
(Приклади: новий шоколад, концерт у школі, новий велосипед, вистава в театрі, цікавий мультфільм, молочний коктейль)
6. Робота в групах - «Рекламне агентство»
Учні об’єднуються у 3 групи і стають рекламними агентствами.
Завдання для груп:
1 група: створити афішу цирку
2 група: створити афішу дитячого фільму
3 група: створити рекламу йогурту
Учні повинні:
Вчитель нагадує правила роботи в групі:
допомагаємо товаришам
7. Презентація робіт - «Ярмарок реклами»
Кожна група презентує свою роботу.
Приклад виступу:
— Ми створили рекламу молочного коктейлю.
— Воно дуже смачне і корисне. В ньому багато вітамінів.
— Купуйте наш молочний коктейль!

Клас може аплодувати
8. Закріплення знань.
Гра «Реклама чи афіша?» - метод «Смайлик»
Учитель читає:
Діти показують смайлик:
- реклама

- афіша
9. Рефлексія-метод «Світлофор»
Учні показують картку: