Дата: 11.02.2022
Клас: 3-А
Предмет: українська мова
Вчитель класу: Канафоцька Оксана Ігорівна
Тема. Встановлюю зв’язок прикметників з іменниками.
Мета: продовжити ознайомлювати учнів з прикметниками; удосконалювати навички розпізнавання прикметників; сформувати вміння встановлювати зв’язок прикметників з іменниками; розвивати зв’язне мовлення, увагу, пам’ять; виховувати бажання пізнавати нове.
Обладнання: ноутбук, підручник.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Хід уроку
Добрий день, учні!
На уроці української мови вас я вітаю,
Хорошого настрою всі я бажаю!
Сьогодні будемо ми працювати,
Числа іменників визначати!
Потягніться, усміхніться!
До роботи всі беріться!
Голівку вправо похиліть,
Рукою «клас» всі покажіть!
Сьогодні ми продовжуємо вивчати частину мови – прикметник.
Нашим завданням на уроці є навчитись встановлювати зв’язок з прикметників з іменниками!
- Для початку проведемо мовне дослідження!
Зачитуємо по-одному реченні і визначаємо прикметники!
Пригадаємо, на які питання відповідають прикметники?
Херсонський, морський, великий, потужний, річковий, залізничний, автомобільний, далекі, величезні, різноманітні.
- Як ви гадаєте, яку роль у мовленні відіграють прикметники?
Опрацюймо правило!
Мовчки кожен прочитайте його!
- Тож, зі словами якої частини мови пов’язані прикметники?
- Якою є роль прикметників?
Вправа 3
Вправу третю ми виконаємо письмово!
Розгляньте малюнки!
- Які назви ми можемо до них підібрати?
- Запишемо назву до першого малюнка.
- Запишіть 3 прикметники до цього слова. (Корабель – білий, великий, морський)
- Запишіть назву до другого малюнка.
- Запишіть 3 прикметники до цього слова. (Море – синє, бурхливе, глибоке)
- Запишіть назву до третього малюнка.
- Запишіть 3 прикметники до цього слова. (Капітан – красивий, високий, статний)
Вправа 4
Виконаємо вправу 4 усно!
Нам потрібно прочитати текст, а пізніше ми попрацюємо із останнім реченням!
- Тож, про що цей текст?
Із тексту спишіть останнє речення!
У ньому підкресліть прикметники й іменники, з якими вони зв’язані.
- африканський страус
- американський бізон
- індійська антилопа
- двогорбий верблюд
- шотландський поні
- рожевий фламінго
- степовий орел
- Ви вправно попрацювали!
Прийшов час трохи відпочити та виконати фізкультхвилинку!
Вправа 5/6
- Вправу 5 виконаємо усно!
Прочитайте текст і після цього придумайте до нього заголовок!
(Скадовськ)
- Тепер погляньте на вправу 6! Її ми виконаємо письмово!
1. Місто (яке?) привабливе, велике, людне
2. Пляжі (які?) чисті, піщані, широкі
3. Вода (яка?) морська, прозора, тепла
4. Курорти (які?) дитячі, оздоровчі, популярні
- На домашнє завдання вам потрібно виконати вправу під номером 8.
Пропоную вам провести підсумки уроку!
- Плюс – це те, що вам вдалось добре на уроці!
- Мінус – це те, що вам не вдалось під час уроку або не сподобалось!
- Цікаво – це те, що б ви ще хотіли дізнатись!
Наш урок закінчено! До зустрічі!
Вчитель класу:___________________________________________