Урок української мови "Наша ненька Україна"

Про матеріал

Урок української мови. 1 клас

Наша ненька – Україна

Мета. Навчальна: закріпити вміння учнів виділяти у словах звуки [йі], формувати навички читання слів та речень з новою буквою.

Розвивальна: розвивати критичне мислення, мовлення, уміння слухати.

Виховна: виховувати у дітей любов до батьківщини. Засоби навчання. Конструктор LEGO, зображення квітів: мак, ромашка, волошка, колос ки пшениці, соняшник, лопух, троянда, гладіолус, кактус. Інтеграція.

Перегляд файлу

                                                  Урок  української мови. 1 клас

                                                          Наша ненька – Україна

Мета. Навчальна: закріпити вміння учнів виділяти у словах звуки [йі], формувати навички читання слів та речень з новою буквою.

Розвивальна: розвивати критичне мислення, мовлення, уміння слухати.

 Виховна: виховувати у дітей любов до батьківщини. Засоби навчання. Конструктор LEGO, зображення квітів: мак, ромашка, волошка, колос ки пшениці, соняшник, лопух, троянда, гладіолус, кактус. Інтеграція.

 Громадянська та історична галузь.

Тип уроку. Комбінований.

                                                                       Хід уроку

 І. Вступна частина.

1. Організація класу.

— Любі діти! Я пропоную стати всім у коло й узяти один одного за руки. Хай це коло ста не «колом добрих друзів».

Діти разом промовляють вітання, виконують відповідні рухи.

 — Як приємно бачити, що ви усміхаєтесь один одному і приносите в клас радість. То ж примножимо її, привітавшись один з одним подарунками. Діти по колу передають квіточку добра та «дарують подарунки». Усі звертаються один до одного на ім’я, що допомагає створити атмосферу дружби та причетності. Учитель звертає увагу, щоб діти вчилися дивитися один одному у вічі.

ІІ. Основна частина.

  1. Актуалізація опорних знань.

 — Яка назва нашої держави? (Україна.)

— А ми з вами хто? (Українці.)

— Якого кольору прапор України? (Синьо-жовтий.)

 — Як називають герб? (Тризуб.)

 — Ми любимо неньку-Україну і зробимо все, щоб вона розквітала. Що ви, маленькі дітла хи, можете зробити для України? (Добре навчатися, гідно поводитися, з повагою ставити ся до людей, допомагати батькам та іншим людям, піклуватися про чистоту довкілля...)

  1. Мотивація навчальної діяльності.

Розгадування ребусів про Україну.

3. Повідомлення теми та завдань уроку.

4. Вивчення нового матеріалу.

1) Робота з навчальним посібником на с.57.

Виконання завдання 1. (Україна) Загадка Хто вродлива ця панянка, що сорочка-вишиванка? — А я дівчина Устинка, я маленька … (українка). Леся Вознюк

Опрацювання вірша Марії Морозенко «Україночка».

Виразне читання вчителем.

Про кого розповідається у вірші?

Що вам сподобалося? Щоденні

5. Читання для друга.

З чим порівнюють маленьку україночку?

Якою ви собі уявляєте українку?

  Порівняйте свої уявлення з ілюстрацією.

Вправа «Сенкан»

1.Українка. 2. Маленька, _________. 3. Любить, ______, ___________ 4. Українка любить співати пісні. 5. Дівчинка

Опрацювання вірша Марії Морозенко «Україна»

Виразне читання підготовленим учнем/ученицею.

Про що розповідається у вірші?

Що запам’ятали?

5. Читання для себе.

Про що ідеться у вірші? Що мама каже синові? Які рослини згадуються?

 Вправа «Асоціативний кущ».

Чим багата українська земля? Запишіть біля стрілочок.

Вправа «Сенкан». 1. Україна; 2. Красива, багата; 3. Піклується, оберігає, вирішує; 4. Україна – це красива та багата наша держава; 5. Батьківщина.

Фізкультхвилинка.

 Гра «Віночок».

Робота в групах. Діти утворюють віночок з українських квітів-символів. Зображення квітів: мак, ромашка, кетяги калини, волошка, колоски пшениці, соняшник, лопух, троянда, гладіолус, кактус. 3) Опрацювання вірша Ксенії Бондаренко «Наша ненька - Україна». Виразне читання вчителем. Щоденні 5. Читання з другом. Вправа «Хвости». Я – дочка, …а ти – синочок. Я – озерце, …а ти – мова. Я – лісок, …а ти – тополя. Я – криничка, …а ти – сонце. Я – хатинка, …ти – віконце.

1. Скільки речень у вірші? Чотири

2. Яка наша мова? Лелеча солов’їна

3. Як по-іншому можна назвати нашу неньку? Вітчизна

5. Закріплення вивченого матеріалу.

Стратегія «Перемішайтесь — Замріть — Об’єднайтесь в пари». Дана стратегія допомагає вчителеві залучити до обговорення чи навчання всіх учнів кла су. Вона дає можливість кожному учневі висловити свою думку, поділитися з однокласниками своїми знаннями, повчити один одного. Учитель дає завдання, учні вільно ходять по класу, коли чують команду вчителя: «Розійдіться». Потім учитель просить учнів зупинитися, об’єднатися в пари й обговорити разом проблему. «Чи замислювалися ви над тим, що таке Батьківщина? Допоможіть відповісти на це запитання». Учитель дає команду й учні починають рухатися по класу. Вчитель дає ко манду «Замріть», діти тиснуть руку тому, хто стоїть найближче до них, об’єднаються з цим учнем у пару і діляться думками. Через 30 секунд учитель знову подає сигнал, діти проводять обговорення в нових парах. ІІІ. Заключна частина.

  1. Саморефлексія.

— Які знання ви здобули сьогодні на уроці?

— Для чого вам потрібні ці завдання?

docx
Додано
10 березня
Переглядів
45
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку