Урок: українська мова
Тема: Повторення про іменник
Мета: формування предметних компетентностей: повторити і узагальнити вивчений матеріал про іменник; збагатити словниковий запас учнів; вчити порівнювати, аналізувати; розвивати усне мовлення і мислення; виховувати любов до Батьківщини..
формування ключових компетентностей:
вміння вчитися: формувати здатність розуміти визначену вчителем мету навчальної діяльності; учити виправляти помилки у своєму мовленні;
соціальної: удосконалювати здатність працювати в парі та групі, висловлювати свої власні думки, робити висновки;
загальнокультурної: учити дотримання норм культурної поведінки.
Обладнання: картки, Лего, презентація, ребуси.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Сьогодні у нас незвичайний урок,
Сьогодні ми зробимо ще один крок.
В країну природи, в країну погоди,
В країну чудової української мови.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
- У кого гарний настрій — помахайте рукою своїм однокласникам .
Хто чує мене — кивніть головою.
Хто бачить мене — моргніть очима кілька разів.
Хто веселий — усміхніться.
Хто ввічливий — злегка вклоніться сусідові праворуч і ліворуч, привітайтеся з гостями уроку.
Хто вміє бути гарним другом — покажіть великий палець вгору.
Хто хоче вберегтися від застуди і бути здоровим— поплещіть у долоні .
От і добре. Починаємо урок, а працюватимемо ми під девізом, « Міркуємо – швидко, відповідаємо - правильно, пишемо – гарно.»
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
1. -Сьогодні, діти, я хочу розпочати урок віршем Ліни Костенко
«УСЕ МОЄ, ВСЕ ЗВЕТЬСЯ Україна»
Буває, часом сліпну від краси.
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,—
оці степи, це небо, ці ліси,
усе так гарно, чисто, незрадливо,
усе як є — дорога, явори,
усе моє, все зветься — Україна.
Така краса, висока і нетлінна,
що хоч спинись і з Богом говори.
2. Розгадування ребуса:
(іменник)
(прописати букви Уу та слово Україна)
Яку частину мови називають іменником? Що означає іменник? На які питання відповідає?
3. Робота з підручником
Вправа 97
4. Запис речень під диктовку. Визначення іменників.
Україна – наша рідна Батьківщина. Є тут і гори Карпати, і річка Дніпро. Великі і гарні міста. Столиця України – Київ. Тут живуть наші батьки, друзі. Ми любимо свої країну.
(Охарактеризувати усно іменники)
5. Складання сенкану.
Іменник. Україна
Прикметник. Велика, незалежна.
Дієслово. Захищає, оберігає, піклується.
Речення. Я пишаюся своєю країною.
Висновок. Батьківщина
6. Виконання вправи 98 (усно)
7. Вправа «Взаємні питання»
(Діти діляться на дві команди і задають один одному питання по темі)
Наприклад:
Назвіть 5 власних іменників.
Назвіть 4 іменника – істоти, і 4 – неістоти.
Як пишуться власні іменники?
Скільки родів мають іменники?
Які є числа іменників?
8. Робота з Лего.
ІV. Підсумок уроку. Рефлексія
На уроці я:
Зрозуміла/зрозумів….
Найбільше я запам’ятала/запам’ятав…
Найбільші труднощі я відчула/відчув…
Назвіть три факти на уроці, що найбільше сподобалися….
V. Домашнє завдання
Виконати вправу 99. Знайти в книжці, яку ви читаєте, 4 речення з іменниками – назвами істот. Списати, підкреслити іменники.