Урок української мови в 2 класі
Тема: Слова, які називають предмети (іменники)
Мета: розширювати знання учнів про іменник, розвивати вміння визначати назви істот і неістот за питаннями, на які відповідають іменники, продовжити формувати навички роботи з текстом, виховувати культуру спілкування.
Обладнання: презентація, таблиця ,мудра Сова , магніти, малюнки, графічний диктант.
Хід уроку:
I. Організаційний момент.
1. Віршик
Дзвоник всім нам дав наказ –
До роботи швидше, клас!
Попрацюємо старанно,
Щоб сказати у кінці.
Що у нашім дружнім класі
Діти просто молодці!
2. Психологічний тренінг;
- Замініть моє слово Ви на Ми.
Ви – найкращі,… ви – розумні,… ви – активні,… ви – старанні….
II. Каліграфічна хвилинка.
- На дошці каліграфічна хвилинка. Чому саме ці слова я записала? (Хто? Що ?)
1.Списування слів.
2.Розкажіть вивчене правило.
III. Актуалізація знань.
- Сьогодні до нас на урок завітала мудра Сова. Але вона хворіла і пропустила тему Апостроф і просить у вас допомоги.
1. Допоможіть Сові знайти помилку.
( Бурян, буряк, Марянка, Демян, свято, буря, соловї, вюн , м’яч, п’ята.
2. Завдання
– Підкресліть однією рисочкою слова – назви істот. Які слова ми відносимо
до назв істот? (живі предмети)
IV. Оголошення теми уроку і мотивація до навчання.
- Сьогодні на уроці ми продовжимо вивчати слова, яка називають предмети. Ви будете розпізнавати іменники , визначати назву істот і неістот. Навіщо нам вивчати цю тему?
(урок зробить нас розумнішими, кмітливішими, навчить говорити і писати правильно )
V. Осмислення нових знань.
1.Робота з підручником;
1)Читання скоромовки. ( дощиком, зі зміною темпу та голосової динаміки)
2)Словникова робота.
Вікенд
3)Питання до підкреслених іменників.
Пальчикова гімнастика.
Доброго ранку
Доброго ранку, сонце привітне!
Доброго ранку, небо блакитне!
Доброго ранку, у небі пташки!
Доброго ранку тобі i мeнi!
(Пальцями правої руки по черзі „вітатися" з пальцями лівої руки, торкаючись один до одного кінчиками).
4)Запис слів за зразком.
5) робота в групах;
- Скласти речення за малюнком про ноутбук.
Фізкультхвилинка
1) Списування останнього абзацу. ( Що означає знак оклику?)
2) Звукова схема. (хтось працює біля дошки)
3) Виписування іменників за зразком.
VI. Закріплення матеріалу.
1.Графічний диктант: ( робота в парах)
(хтось працює біля дошки)
(Листок, лисиця, немовля, жайворонок, муха, музика, заєць, школа, їжак, каштан, герой, мова)
2. Запис іменників за зразком Один – Багато
3. Читання правила.
- Сьогодні цілий урок ми спілкувалися. Чи важливо для людини добре спілкуватися?
Прочитайте про це в рубриці спілкування.
VII.Підсумок уроку