Урок української мови "Уживаю ввічливі слова. Інтерв’ю. Складання речень"

Про матеріал
Тема уроку. Уживаю ввічливі слова. Інтерв’ю. Складання речень. Мета уроку. Навчити учнів уживати слова та вислови ввічливості в різних мовленнєвих ситуаціях, збагачувати словниковий запас учнів; розвивати мовлення, мову, мислення; виховувати ввічливість, повагу до старших і бажання вживати ввічливі слова.
Перегляд файлу

Фон школьный для презентации - 59 фотоЯМПІЛЬСЬКІЙ ЛІЦЕЙ № 2                                                                       ЯМПІЛЬСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ                                                              СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

 

 

 

План конспект уроку з української мови

 «Уживаю ввічливі слова. Інтерв’ю. Складання речень»

 

 

 

 

 

 

Підготувала: вчитель початкових класів,                      «спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії»,                                        «старший учитель»                                Мова Валентина Володимирівна

 

 

 

Ямпіль - 2024

Тема уроку. Уживаю ввічливі слова. Інтерв’ю. Складання речень.

Мета уроку. Навчити учнів уживати слова та вислови ввічливості в різних мовленнєвих ситуаціях, збагачувати словниковий запас учнів;            розвивати мовлення, мову, мислення; виховувати ввічливість, повагу до старших і бажання вживати ввічливі слова.

Обладнання: мультимедійна презентація до уроку

                                        Хід уроку

  1.                Організаційна  частина.

Продзвенів уже дзвінок , розпочинаємо урок.

Будемо  дружно працювати, мову рідну добре знати.

  •                      Надішліть своєму  товаришеві сердечко, привітайте один одного.
  •                      На уроці будемо уважні, активні, розумні, креативні, один одному допомагати.
  1.             Актуалізація опорних знань.

Гра «Будь уважним».

Знайди в таблиці слова.

(Дякую, спасибі, прощавай, вибачте, здраствуйте, перепрошую).

Сьогодні на уроці ми будемо говорити про ввічливі слова.

III. Вивчення нового матеріалу.

1.Сяду рівно я за парту,

зошит навскіс покладу.

Хвилюватися не варто

я свій клас не підведу.

Ручку правильно тримаю,

дуже старанно пишу.

Щоб найкращий був мій зошит

кожну букву виводжу.

2.Робота в зошитах.

Записуємо число, класна робота

Пропишемо каліграфічну хвилинку.

дя, дякую

3.Звуко – буквений розбір слова  дякую.

4.Робота по підручнику.

1) Вправа 1, стр.49

  •                      Прочитайте текст вправи
  •                      Про кого йдеться у вправі ?
  •                      Яким було мавпеня?
  •                      Який заголовок можна було додати?

2) - Давайте складемо характеристику  мавпеняті.

- Яке воно було?

(неввічливе,агресивне,невиховане,самотнє,нечемне)

3) Пропоную взяти інтерв’ю.( с.49, вправа 21)

- Уявіть,що до нас на урок завітав журналіст відомої телепередачі .У нього є декілька питань до вас.

4)Колективна робота.

Складемо разом поради від друга.

1.Вживай ввічливі слова.

2.Нікого не ображай.

3.Подружись з іншими мавпенятами.

5)Словесне малювання

- Уявіть, що ви художник.

- Яку картину можна намалювати?

Фізкультхвилинка.

6)Робота в парах.

- Нагадайте мавпеняті ввічливі слова.

7)Колективна робота.

Розглянемо вправу 4

  •                      Мавпеня прислухалось до ваших порад і почало виправлятися.

8) Словникова робота.

Мавпеня стало чемним, почало вживати ввічливі слова. Його можна назвати ввічливе.

А що означає слово ввічливий.

Слово «ввічливий» утворилося від слів «дивитись у вічі», бути  відвертим,чесним, не мати прихованих, злих намірів.

Доберемо до слова ввічливий близькі за значенням слова.

Ввічливий – вихований,чемний, гречний, люб’язний.

Діти, а що означає слово спасибі?

Спасибі – уживається для вираження, висловлення вдячності зо добро, вияву уваги.

Родзинка теж спробувала знайти значення слова «спасибі».

Вправа 6.

IV. Закріплення нового матеріалу

1)Гра «Ввічливо чи неввічливо».

- Якщо почуєте ввічливі слова – плескаєте в долоні, а неввічливі слова – тупаєте ногами.

(Дякую, будь ласка, пишаюсь , вибачте,  добрий день, до побачення)

2)Дослідницька робота

Вправа 8.

Поясніть,будь ласка , значення виразів допишіть речення.

V. Підсумок

Рефлексія

Урок добігає кінця.

Я впевнена, що ви зрозуміли, що потрібно вживати ввічливі слова.

 

 

 

 

 

     

 

docx
Додано
11 листопада
Переглядів
158
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку