Урок української мови в 4 класі
Тема. Спостерігаю за відмінюванням прикметників.
Мета: поглиблювати знання учнів про прикметник як частину мови, його роль, граматичні ознаки; закріплювати вміння визначати відмінки прикметників в однині та множині; розвивати зв’язне мовлення та уміння логічно будувати думки; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати почуття взаємодопомоги.
Обладнання: цеглинки LEGO, картки із завданням, «чарівна скринька».
Хід уроку
І. Організація уроку.
- Наш девіз уроку:
Гарно, дружно працювати,
Мову рідну добре знати!
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Перевірка домашнього завдання.
2.Коментоване письмо.
( Із слів скласти речення, записати з коментуванням біля дошки)
Під холодним снігом спить земля.
СПИТЬ ХОЛОДНИЙ СНІГ ПІД ЗЕМЛЯ
Завдання:
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Каліграфічна хвилинка.
2. Вправа 1(самостійна робота).
(Виписати з речень іменники разом з прикметниками за зразком).
Фізкультхвилинка
3. «Проводимо дослідження»
4. Вправа 5 (коментовано).
(Виписати з тексту виділені словосполучення, підкреслити прикметники, визначити відмінок).
VІ. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Вправа 7(творча робота ).
(Записати текст 3-4 речення про враження від цікавого свята)
2. Вправа 8 (самостійно).
(Доповнити текст прикметниками і записати його, позначити відмінок вставлених прикметників)
VІІ. Підсумок уроку.
1. Гра « Сюрприз»
- Під час уроку наші враження збиралися у чарівну скриньку. Давайте її відкриємо. (Діти витягають папірці та продовжують речення)
2. Оцінювання своєї роботи під час уроку.
(З цеглинками LEGO)
VІІІ. Домашнє завдання