Урок Урок літературного читання у третьому класі . Тема. Людина красна не словами, а добрими ділами. В.Сухомлинський « Красиві слова і красиве діло».

Про матеріал
Урок літературного читання у третьому класі . Тема. Людина красна не словами, а добрими ділами. В.Сухомлинський « Красиві слова і красиве діло».
Перегляд файлу

Урок літературного  читання у третьому класі         

Тема. Людина красна не словами, а добрими ділами.

           В.Сухомлинський  « Красиві  слова  і  красиве діло».

Мета . Ознайомити  з  новим  твором В.Сухомлинського. Вчити  учнів оцінювати вчинки головних героїв оповідання, порівнювати,  наслідувати їх позитивні риси, прагнути до самовдосконалення, робити  висновки  щодо прочитаного, вдосконалювати навички читання, швидкість. Розвивати  зв’язне  мовлення ,творчі здібності, критичне  та  творче  мислення, вміння цінувати  думки  інших. Виховувати  ввічливими,  чуйними, вміння  бачити  й  творити  красу, бажання робити добрі діла. 

Обладнання :   підручник  « Читанка » О.Савченко , 3 клас , картки  із  завданнями, портрет В.Сухомлинського , дидактичний  матеріал , мультимедійна презентація.

Тип  уроку : урок  засвоєння   нових   знань .

Очікувані  результати :

 1.Поповнять знання про життєвий і творчий шлях В.О.Сухомлинського.

          2.Уточнять  свої  знання  про  красу , з  чим  дружить краса .

           3.Зможуть  проаналізувати  вчинки дійових  осіб, дати  їм  свою  оцінку.

           4.Працюватимуть  в  групі , прислухаючись  до  думок  інших та робитимуть  свої  висновки.

           5.Відстоюватимуть  свою  позицію , аргументуючи , чому  так

                                          Хід уроку

  1. Організаційний момент

-        Добрий день діти!

ІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку і мотивація навчальної діяльності

Щира усмішка, добре діло  і  хоча б краплиночка тепла мають дуже велику силу. І на сьогоднішньому уроці вони допоможуть нам пройти дорогою добра за мудрими і вічними творами В.Сухомлинського.

А мета уроку:

Розширити ваші знання про біографію Василя Сухомлинського та його твори, збагачувати мовлення  новими словами , заохочувати вас до систематичного читання, виховувати любов до ближнього, бажання робити добрі діла.

 

 III. Сприймання і первинне усвідомлення нового матеріалу, осмислення зв'язків і відношень в об'єктах вивчення

Слайд №  1

  1. Читання біографії в підручнику

Слайд №    відеоматеріал 

Вчитель : В.О. Сухомлинський – найвідоміший педагог і письменник. Він працював 35 років у школі. Василь Сухомлинський – заслужений вчитель України, якого любили діти й батьки

Василь Олександрович теж любив дітей і написав для них безліч цікавих оповідань, казок. У його творах переважає доброта, бо він сам був доброю людиною і хотів, щоб ви, діти, виросли добрими, чуйними, працьовитими
- На сторінці 114 ви прочитаєте про письменника більш докладніше.
- Кому присвятив своє життя Василь Олександрович Сухомлинський? ( дітям своїм вихованцям )
- Ким він працював? ( директором школи, викладав українську мову  і літературу)

- Що відображено в його творах? ( останній абзац , повна відповідь)

2. Опрацювання оповідання „Красиві слова і красиве діло”.
- Пропонує нам познайомитися із ще одним оповіданням Василя Сухомлинського.

Слайд №2

А).Передбачення за ключовими словами.

-Але спочатку уважно подивіться на слова і передбачте, про що буде наше сьогоднішнє оповідання.

Дощ  Хлопці  Незнайомець  Співчували  Допоміг

-        -Чим відрізняється співчуття від допомоги? (співчуття сочувствие це  просто слова , а допомога помощь  це реальне  діло)

Б) Робота з заголовком

Слайд №3

-        - А тепер  прочитайте   назву оповідання.. ( „Красиві слова і красиве діло”)

-        Давайте подумаємо що таке краса?

Слайд №4

-        Висновок : Краса це   - ( красиві слова красиві думки,  красива людина, красиві вчинки, красиві почуття)

 

Слайд №5

В) Мовна розминка

Прочитаємо слова слів  з пришвидшенням темпу

побудували

жалісливі

сховатися

співчуваю

пересидіти

хлопчикові

захмарило

промовив

незнайомий

змоклому

Слайд №6

Г) Словникова робота

У тексті вам будуть зустрічатися невідомі слова давайте з ними познайомимося, щоб текст був зрозумілішим 

-        негода    - погана погода           

-        мокра як хлющ – дуже мокра, промокла наскрізь

-        хлющ –  сильний дощ, злива

 

3. Читання оповідання учнями

рочитайте оповідання  Зверніть увагу де відбувалася  зустріч хлопчиків? (читання учнями твору)

- Де відбувалась описана зустріч ? ( літнього дня серед поля)

-Що спіткало (Случилось) хлопчиків в полі? Дощ

-Погляньте на малюнок який епізод твору зображено на малюнку?

( повна відповідь :  змальовано вчинок третього хлопчика він зняв із себе сорочку і віддав змоклому хлопчикові )

  1.      .Вибіркове читання.

- Знайдіть  в тексті та прочитайте  слова  першого хлопчика  -  Прочитайте  слова  другого  хлопчика 

-Чи  можна  сказати,  що  їх  слова  були  красивими ? Так

-Прочитайте  слова  третього хлопчика  .

Про  яке  красиве   діло  говориться  в  тексті ?

-Так щож важливіше : красиві слова чи красиві діла?

 

Висновок:
- Запам”ятайте, кожна людина, яка опинилася в скрутній ситуації, чекає на розуміння і допомогу. Про це ніколи не можна забувати.

5. Аналіз змісту.

Слайд №7

  З’єднай правильно подані вислови:

Небо  затягло  хмарами -           як хлющ.

Дуже  сильний  дощ -                 захмарило.

Дуже  мокрий -     ллє, мов з відра

Перевіряємо Хто згоден? Підніміть руку

Інтерактивна дошка

6. Фізкультхвилинка

Слайд №8

Зараз ми з вами весело проведемо фізкультхвилинку , а допоможуть мені дівчатка Каріна і Софія. Ви вивчите рухи до запального танцю який має назву «Ти щасливий» Вас будуть запитувати:У цій пісні ви будете тупати ніжками, плескати у долоньки та стрибати до гори. Ну що спробуємо? 1, 2, 3, почали….

 

 

IV. Узагальнення і систематизація знань, застосування їх у різних ситуаціях

  1. Робота в групах
  2. Слайд №9

На початку уроку ви об’єдналися в групи за кольором пропоную назвати  групи та  спробувати себе в ролі літераторів, редакторів та експертів. Тепер ваша робота буде спрямована на роботу в групах

«Літератори» Завдання : До іменника дібрати прикметники з тексту . 

«Редактори» Скласти  прислів’я.

«Експерти» складіть і пам’ятку добрих і корисних справ
 

Група «Літератори»

Завдання : До іменника дібрати прикметники з тексту . 
Хатинка -  (маленька) 
одежа-  (мокра) 
хлопчик -  (незнайомий) 
слова-  (красиві, жалісливі) 
діла - (красиві) 

 

Група «Редактори»

Завдання :  Скласти  прислів’я.
1.Той добре серце має, хто слабшого захищає.
2.Роби добро, воно добром до тебе повернеться.
3.Людина красна не словами, а добрими ділами

Як ви їх розумієте?

 

Група  «Експерти»

Завдання : складіть і пам’ятку добрих і корисних справ.

-        Допомагати мамі мити посуд

-        Робити комусь зло, якщо цього ніхто не бачить

-        Допомагати друзям у біді

-        Ділитися тим, що є у тебе

-        Спати на уроках

-        Красти

-        Захищати слабшого

-        Ображати тварин

-        Берегти рідну природу та охороняти її

-        Шанувати працю інших людей

  1. Презентація робіт

Дякую молодці!

 

V. Підбиття підсумків уроку

  1. Рефлексія

- З творам якого письменника ми познайомилися? (В. Сухомлинського).

- Для кого він писав ці оповідання? (Для дітей).

- Яку мету він ставив перед собою, коли їх писав? (Виховати дитину, людину).

Тож яка головна думка оповідання ? ( Гарні не красиві слова. Гарні – красиві діла )

 «Людина повинна жити так, щоб комусь було від цього радісно»

  1. Домашнє завдання
    Оповідання В. Сухомлинського «Красиві слова і красиве діло» читати й переказувати.
    Все про що ми згадували та розмовляли сьогодні на уроці, нехай залишить слід у вашому серці. Саме цього вчать твори В. Сухомлинського.

3.Заключне слово вчителя

Вважаю, що  і  красиві  слова , і  красиві  вчинки  необхідні    кожній людині яка живе на планеті Земля Ось цей глобус як символ планети я хочу залишити вам діти на згадку про наш незвичайний урок щоб ви памятали що  жити   на землі треба так , щоб  красиві  слова  завжди  йшли  поруч  з  красивими  ділами. 

Слайд№10
Нехай вам світить сонце і посміхаються зорі.
Даруйте людям добро, радість, красиві і добрі діла, не чекайте віддачі. Робіть добро навіть тим, з ким, можливо, більше і не зустрінетесь.
Я вірю в силу доброти.
Добро завжди сильніше злого,
Дає наснаги, щоб цвісти

Молодці. Дякую за роботу.


 

 

 

 

 

 

docx
Додано
19 лютого
Переглядів
337
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку