Урок “Утворення і запис чисел сьомого десятку”

Про матеріал
Розробка уроку, для нової української школи за темою: “Утворення і запис чисел сьомого десятку”
Перегляд файлу

Конспект уроку

3-А клас

 

Тема: “Утворення і запис чисел сьомого десятку”

Мета уроку: розвивати в школярів наступні компетентності :

- математичну:навчити учнів утворювати і правильно записувати числа сьомого десятка; удосконалювати опчислювальні навички ; розвивати мислення , кмітливість , вміння зосереджуватися ;

- Уміння вчитися в продовж життя: розвивати вминня спостерігати , порівнювати , робити висновки, використовувати набутий досвід у навчальній діяльності.

Виховувати интерес до математики, позитивне ставлення до навчання.

Обладнення: таблиці чисел сотні (стор. 55), зошити,підручник з математики.

Тип уроку: засвоення нових знань.

Хід уроку:

1.Організація учнів до уроку.

1.НПП.

Встали, діти , підтягнулись,один одному всміхнулись!

На урок старання не забудьте взяти.

Сіли рівненько,починаемо працювати.

Ми беремося до справи. Не ловитимемо гав.

Тож ви просто молодці,працювати будемо всі!

2.Перевірка готовності учнів до уроку.

2.Основна частина.

1.Повторення вивчиного материалу.

На минулому уроці ми з вами вивчали числа шостого десятку.Ми дізналися, як вони утворюються і як записуються.Отже, назвіть найменше число шостого десятку(51).Найбільше?(60). Скільки десятків і одиницю мае число 57?

Математичний диктант.

Запишіть наступні числа: 51, 31, 42, 18, 33, 44, 57, 60, 18. Яке число тут зайве? Чому? (60 –кругле число). Підкресліть парні числа.

2.Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ми продовжимо удосконалювати свої обчислювальні навички і дізнаємося, як записуються числа сьомого десятка.

3.Вивчення нового матеріалу.

Відкрийте підручник на сторінки 55. Робота з таблицею чисел сотні.Назвіть числа сьомого десятка. Назвіть сусідів чисел: 65, 68, 70.Назвіть число попереднє за 62, 67.

Розкладіть на десятки і одиниці наступні числа: 61, 63, 64, 69.

61 = 6дес. 1од.

63= 6дес. 3 од.

64=6дес. 4 од.

69=6дес. 9 од.

Фізкульт хвилинка.

Травичка незенька-незенька,

Дерева високі-високі!

Вітер дерева колише-гойдає, то направо то на ліво нахиляє.

Птахи летять, відлітають (махи руками)

А учні тихенько за парти сідають.

Гра “Дешифрувальник”.

Розташуйте числа у порядку спадання і відгадайте слово.

Д

А

З

Ч

А

А

67

69

70

63

61

        65

 Ми розшифрували з вами слово “Задача”. Отже, далі працюємо над задачею

Бабуся напекла 20 пирижків. 10 з них були з джемом, а решта –з –яблуками.

Скільки пиріжків из яблуками напекла бабуся?

- Скільки всого пиріжків напекла бабуся? (20 п.)

- Из чим були пиріжки? (з джемом та яблуками)

- Скільки пиріжків було з джемом? ( 10 п.)

-А що сказано про пиріжки из яблуками? (решта)

- Що означає решта? (залишок)

- Чи можемо ми визначити скільки становить решта? (потрібно від загальної кількості пиріжків забрати пиріжки из джемом)

- Як дізнатися скільки пиріжкив из яблуками? (20 – 10=10)

- Як ви виконали обчислення? (20=2дес. ,10=1дес.,2дес.-1дес=1дес.=10)

- Запишіть розв’язання задачі в зошит. (Один учень біля дошки)

3. Заключна частина

1.Підсумки уроку.

Наш урок закінчується. Чи вдався нам сьогодні урок? Скажіть, що нового дізналися на уроці? Які завдання були найцікавіщі?

2.Домашне завдання. Стор. 56, впр. 4. Потрібно порівняти числа і поставити відповідні знаки.

3.Рефлексія.

Ви добре попрацювали і виконали всі завдання, тому отримуєте ось таке повідомлення: “Щоб розумними і сильними вирости, математику потрібно знати!”

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
НУШ
Інкл
Додано
15 листопада 2022
Переглядів
788
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку