Урок "Утворення вогнищ Другої світової війни. Створення блоку Рим – Берлін – Токіо і політика «умиротворення» агресора та її крах"

Про матеріал
Тема. Утворення вогнищ Другої світової війни. Створення блоку Рим – Берлін – Токіо і політика «умиротворення» агресора та її крах Мета: сформувати в учнів уявлення про міжнародну обстановку напередодні Другої світової війни; створити умови для розуміння причин ліквідації Версальської системи; розповідати про «аншлюс» Австрії та Мюнхенську угоду щодо Чехословаччини; аналізувати причини політики «умиротворення»; визначати наслідки дій провідних країн щодо агресорів; охарактеризувати вплив світової економічної кризи 1929 – 1933 рр. на міжнародні відносини; порівнювати країни блоку: Японію, Італію, Німеччину; розвивати увагу, пам'ять, мислення, зв’язне мовлення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження; удосконалювати навички роботи з історичним матеріалом та історичною картою; формувати інтерес до вивчення теми.
Перегляд файлу

Конспект уроку

з всесвітньої історії

для 10-го класу

Підготувала учитель історії

КЗ «Першотравнева ЗОШ І-ІІІ ст.»

 Вистороп Тетяна Василівна

Тема. Утворення вогнищ Другої світової війни. Створення блоку Рим – Берлін – Токіо і політика «умиротворення» агресора та її крах

Мета: сформувати в учнів уявлення про міжнародну обстановку напередодні Другої світової війни; створити умови для розуміння причин ліквідації Версальської системи; розповідати про «аншлюс» Австрії та Мюнхенську угоду щодо Чехословаччини; аналізувати причини політики «умиротворення»; визначати наслідки дій провідних країн щодо агресорів; охарактеризувати вплив світової економічної кризи 1929 – 1933 рр. на міжнародні відносини; порівнювати країни блоку: Японію, Італію, Німеччину; розвивати увагу, пам'ять, мислення, зв’язне мовлення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження; удосконалювати навички роботи з історичним матеріалом та історичною картою; формувати інтерес до вивчення теми.

Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:

  •                оперувати понятійним та хронологічним матеріалом з теми;
  •                аналізувати причини політики «умиротворення»;
  •                характеризувати вплив світової економічної кризи 1929 – 1933 рр. на міжнародні відносини;
  •                порівнювати країни блоку: Японію, Італію, Німеччину;
  •                показувати на карті Японію, Італію та Німеччину, зміни, які відбувалися.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання: підручник, атлас, карта світу, Європи, Сходу.

Хід уроку

  1. Організаційна частина.
  2. Актуалізація опорних знань.
  1. Бліц-опитування.
  • Коли була створена Версальська система міжнародних відносин?
  • Які зміни були до неї внесені в 1920-ті роки?
  • Яка країна здійснювала агресію проти Китаю? (Японія)
  • Коли було прийнято меморандум Танака? (1927 р.)
  • Коли японські війська почали вторгнення в Північно-Східний Китай? (18 вересня 1931 р.)
  • Яку державу створила Японія на завойованих територіях? (Маньчжоу-Го)
  • Яка подія відбулася за участю Японії 27 листопада 1936 р.? (Антикомінтернівський пакт)
  • Яка подія започаткувала розпад Чехословаччини? (Мюнхенська угода)
  • Яку область Чехословаччина втратила першою? (Судетську)
  • З якими настроями Німеччина перебувала у міжвоєнний період?
  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
  1. Вправа «Квадрат Полібія».
  • Знайдіть зашифроване слово.

 

1

2

3

4

5

6

1

А

Б

В

Г

Ґ

Д

2

Е

Є

Ж

З

И

І

3

Ї

Й

К

Л

М

Н

4

О

П

Р

С

Т

У

5

Ф

Х

Ц

Ч

Ш

Щ

6

Ю

Я

Ь

Ключ: 46; 35; 25; 43; 41; 45; 13; 41; 43; 21; 36; 36; 62. (умиротворення)

  • Що, на вашу думку, могла передбачати політика «умиротворення»?
  • Щодо якої країни вона могла бути застосована?
  • Які країни могли її здійснювати?
  • Сьогодні ми проаналізуємо міжнародну обстановку напередодні Другої світової війни, визначимо причини ліквідації Версальської системи, поговоримо про «аншлюс» Австрії та Мюнхенську угоду щодо Чехословаччини, проаналізуємо причини політики «умиротворення», визначимо наслідки дій провідних країн щодо агресорів, охарактеризуємо вплив світової економічної кризи 1929 – 1933 рр. на міжнародні відносини та порівняємо країни блоку: Японію, Італію, Німеччину.
  1. Вивчення нового матеріалу.
  1. Робота в парах.
  • Опрацюйте текст підручника на с. 115 – 116.
  • Сформулюйте та запишіть короткі тези щодо впливу світової економічної кризи 1929 – 1933 рр. на міжнародні відносини.

Орієнтовний вигляд тез:

  • загострення міжнародних відносин та поява осередків нової війни;
  • небажання початку війни більшості країн;
  • орієнтація на зменшення військових витрат і полегшення фінансового тягаря репарацій та боргів;
  • січень 1930 р. міжнародна конференція у Лондоні з обмеження морських озброєнь;
  • лютий 1932 р. конференція з роззброєння в Женеві, що завершилася безрезультатно;
  • 1931 р. введення мараторію на виплату репарацій;
  • 1932 р. ліквідація репараційних зобов’язань Німеччини;
  • 1933 р. світова економічна конференція у Лондоні, яка завершилася безрезультатно.
  • Чому конференція в Женеві 1932 р. завершилася безрезультатно?
  • Як же світова економічна криза вплинула на міжнародні відносини?
  1. Робота в малих групах.
  • Опрацюйте відповідний матеріал підручника та виконайте завдання.
  • Складіть план до тексту та перекажіть його.

1-ша група – с. 116.

  • Пригадайте, що передбачав меморандум Танаки?
  • Чому Японія вийшла із Ліги Націй?
  • Яка подія відбулася 18 вересня 1931 р.?
  • До чого, на вашу думку, призвела безкарність Японії?
  • Проаналізуйте карикатуру на с. 116 підручника.

2-га група – с. 116 – 117.

  • Щодо яких територій мала претензії Італія? (Ефіопії)
  • Коли Італія вдерлася на територію Ефіопії? (3 жовтня 1935 р.)
  • Які дії здійснили держави щодо конфлікту?
  • Яка країна підтримала партизанський рух в Ефіопії? (Англія)

3-тя група – с. 117 – 118.

  • Що передбачав «Пакт чотирьох»?
  • Чому Гітлер відступив від планів щодо Австрії у 1934 р.?
  • Які домовленості було укладено між Німеччиною та Великою Британією у 1935 р.?
  • З якою країною Франція уклала договір про взаємодопомогу у 1935 р.? (СРСР)

4-та група – с. 118.

  • Як утворився блок Берлін – Рим – Токіо?
  • Які суперечності існували між його учасниками?
  • Яка головна мета країн-учасниць блоку?
  1. Робота з текстом підручника (с. 119 – 121).
  • Опрацюйте матеріал підручника.
  • Заповніть таблицю.

Політика «умиротворення» агресора

Ініціатори

Великобританія (прем’єр-міністр Н. Чемберлен) та Франція

Причини

  • Суперечності між Францією та Великобританією, яка остерігалася надмірного посилення Франції на континенті і тому шукала противагу в Німеччині.
  • Пом’якшення найбільш жорстких умов Версальського договору, що призвело до досить спокійної реакції західних держав на їх порушення Гітлером.
  • Небажання громадськості західних країн втягуватися в нову війну.
  • Нерозуміння західними державами небезпеки політики та постаті Гітлера.

Наслідки

  • Стратегічна поразка Франції та Великобританії в Мюнхені 1938 р.
  • Перетворення Німеччини на наймогутнішу державу в Центральній Європі.
  • Посилення впевненості Гітлера у безкарності своїх дій.
  • Втрата реального шансу запобігти новій світовій війні.
  • Коли Австрія опинилася під контролем Німеччини? (у лютому 1938 р.)
  • Коли Німеччина окупувала Австрію? (12 березня 1938 р.)
  • Пригадайте, які наслідки для Чехословаччини мала Мюнхенська угода 1938 р.? (втрата Судетської області, що започаткувало розпад Чехословаччини)
  • Проти якої країна Італія здійснила агресію? (Албанії) Коли це сталося? (у квітні 1939 р.)
  1. Узагальнення та систематизація знань.
  1. Аналіз карикатури на Мюнхенську змову (с. 121 підручника).
  • Проаналізуйте карикатуру.
  • Як художник зобразив Німеччину?
  • Які настрої хотів передати художник?
  1. Робота з історичною картою.
  • Розгляньте історичну карту.

E:\Работа\Підготовка до уроків\10 клас\Всесвітня історія\Європа у 1933_1939 рр..jpg

  • Покажіть на карті:
  • кордони держав на початку 30-х рр.;
  • осередки міждержавних конфліктів;
  • територіальні зміни, що відбулися напередодні Другої світової війни.
  1. Підсумки уроку.
  1. Вправа «Три М».
  • Назвіть три моменти, які вдалися вам найкраще. Запропонуйте кілька моментів, що покращать вашу роботу на наступному уроці.
  1. Інструктаж з домашнього завдання.
  1. Опрацювати § 26, 27 підручника.
Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Мартинова Оксана
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    3.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Ковтуновська Галина Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
4 травня 2019
Переглядів
6667
Оцінка розробки
4.7 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку