Тема. Уявлення про звичайні дроби.
Мета. Повторити та узагальнити знання та уміння учнів з вивченої теми; розвивати вміння учнів застосовувати знання зтеми до розв’язування вправ та задач; розвивати творче та логічне мислення; підвищувати інтерес до математики; виховувати культуру спілкування.
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань та умінь.
Обладнання:малюнки з логічними вправами, картки-квітки із завданнями.
Хід уроку
-
Організаційний момент. (5хв)
-
Перевірити готовність учнів до уроку.
-
Записати число, класна робота.
-
’’ Картки настрою ’’, учні піднімають картку, яка відповідає їх настрою.
-
Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.(10хв)
Технологія «Мікрофон»
-
Як називають записи виду , , , , . (Звичайні дроби)
-
Що означає риска в записі звичайного дробу? (Дію ділення)
-
Як називають число, записане під рискою? Що воно показує?
(Знаменник; на скільки рівних частин поділили щось ціле)
-
Як називають число, записане над рискою? Що воно показує?
(Чисельник; скільки рівних частин взято)
-
Як називають дріб, чисельник якого менший за знаменник? (Правильний)
-
Як називають дріб, чисельник якого більший за знаменник? (Неправильний)
-
Як називають дріб, чисельник і знаменник, якого рівні? (Неправильний)
-
Як порівняти два звичайні дроби з однаковими знаменниками?
(Порівняти чисельники)
-
Як порівняти два звичайні дроби з однаковими чисельниками?
(Дріб більший, якщо менший знаменник)
-
Як додати або відняти дроби з однаковими знаменниками?
( Додати або відняти їх чисельники, а знаменник записати той самий)
-
Застосування знань та вмінь.(20хв)
Гра «Склади букет»
Клас поділяється на дві команди. На столі для обох команд розкладені квіти із завданням на іншій стороні.Завдання на білих квітах по 1 балу, на червоних – по 2 бали, на синіх – по три бали. Учасники кожної команди по черзі підходять, обирають квітку, з якої розв’язують завдання на дошці. Розв’язавши, забирає квітку з собою. Виграє та команда, яка набере більше балів.
Завдання на квітах для I команди
По 1 балу:
-
Порівняйте дроби і
-
Порівняйте дроби і
-
Порівняйте числа і
-
Порівняйте числа і
-
Виконайте дії:
-
Порівняйте числа і 1
-
Порівняйте числа і 1
-
Порівняйте числа і 1
-
Порівняйте числа і
-
Виконайте дії:
-
Запишіть усі правильні дроби із знаменником 10
-
Запишіть усі неправильні дроби із чисельником 10
По 2 бали
-
Розташуйте в порядку спадання: ,, ,
-
При яких а дріб неправильний?
-
При яких а дріб правильний?
-
Виконайте дії:
-
Виконайте дії:
-
Розв'яжіть рівняння: + х =
-
Розв'яжіть рівняння: - х =
-
Розв'яжіть рівняння: х - =
По 3 бали
-
Потрібно прокласти 198 м кабелю. За I день проклали усього кабелю, за II день . Ск. метрів кабелю проклали?
-
При яких натуральних значеннях m дріб , буде неправильним?
-
Розв'яжіть рівняння: – ( х- ) =
-
Розв'яжіть рівняння: – =
-
Було 192 кг помідорів. I дня продали усіх помідор, II - . Скільки кілограм помідорів продали?
-
При яких натуральних значеннях m дріб , буде правильним?
-
Розв'яжіть рівняння: ( – х) +=
-
Розв'яжіть рівняння: – =
Завдання на квітах для II команди
По 1 балу
-
Порівняйте дроби і
-
Порівняйте дроби і
-
Порівняйте числа і
-
Порівняйте числа і
-
Порівняйте числа і
-
Виконайте дії:
-
Виконайте дії:
-
Порівняйте числа 1 і
-
Порівняйте числа і
-
Порівняйте числа і 1
-
Запишіть усі правильні дроби із знаменником 9
-
Запишіть усі неправильні дроби із чисельником 9
По 2 бали
-
Розташуйте в порядку зростання: ,, ,
-
При яких а дріб неправильний?
-
При яких а дріб правильний?
-
Виконайте дії:
-
Виконайте дії:
-
Розв'яжіть рівняння: +х =
-
Розв'яжіть рівняння: - х =
-
Розв'яжіть рівняння: х - =
По 3 бали
-
Потрібно пройти 136 км . За I день пройшов усього шляху, за II день . Скільки кілометрів пройшов турист?
-
При яких натуральних значеннях m дріб , буде неправильним?
-
Розв'яжіть рівняння: – ( х- ) =
-
Розв'яжіть рівняння: – =
-
Було 256 кг капусти. I дня продали усієї капусти, II - . Скільки кілограм капусти продали?
-
При яких натуральних значеннях m дріб , буде правильним?
-
Розв'яжіть рівняння: ( – х) - =
-
Розв'яжіть рівняння: – =
-
Підсумки уроку. (5хв)
Поки підраховуються бали учні розв’язують логічну вправу.
Знайдіть невідоме число
? ()
V. Виставлення оцінок (3хв)
1. Оголошується команда, яка перемогла у змаганнях.
2. Виставляються оцінки учням.
VI. Домашнє завдання (2хв)
-
Повторити п. 22 – 24;
-
Розв'язати № 690,712, 727.