Урок "Узагальнення і систематизація знань учнів з теми «Числівник»"

Про матеріал
Розробка уроку допоможе вчителям при узагальненні вивченого матеріалу та підготовці учнів до контрольної роботи за темою "Числівник"
Перегляд файлу

      Узагальнення і систематизація знань учнів з теми «Числівник»

Мета: узагальнювати знання учнів про числівник, його стилістичну роль у зв’язному висловлюванні, формувати загальнопізнавальні вміння ставити запитання до числівників, розрізняти їх у реченні, удосконалювати вміння на практичних вправах;

розвивати мовленнєво-комунікативні вміння будувати речення, увагу, логічне мислення, пам’ять, зв’язне мовлення;

виховувати повагу до інших, до навколишнього світу

Обладнання: завдання самостійної роботи

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань учнів, формування практичних умінь і навичок на основі набутих знань.

                                              Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Перевірка домашнього завдання

ІІІ. Актуалізація набутих знань

*Записати числівники в три стовпчики --- прості, складні, складені (троє учнів біля дошки на оцінки): багато, чимало, одинадцять, тисяча, мільярд, двадцять три, сімдесят дев’ять, сто дванадцять, триста тридцять два, п’ять тисяч двісті два, вісімнадцять, вісімсот десять, чотириста, тисяча шість, три.

*Фізхвилинка

*Усне опитування з теми «Числівник»

IV. Повідомлення теми й мети уроку, усвідомлення її учнями

V. Виконання практичних завдань

                                          Самостійна робота

*Провідміняти числівники: вісім, дванадцять, тисяча

*Записати словосполучення, ставлячи іменники в потрібній формі. Числівники записати словами.

12 друг (дванадцять друзів), 4 стілець (чотири стільці), 100 гривня, 24 кілограм, 42 село, 28 учень, 32 рік, 25 копійка, 123 дерево, 1987 рік, 3 ніч.

*Числа записати словами:

                      2485, 1856, 6767, 321, 98, 17, 0,08,10345,13, 36

* Мовна гра «Редактор».

---  Розгляньте приклади неправильного слововживання. Відредагуйте їх і з правильно утвореними словосполученнями складіть речення (усно).

                                          Культура мовлення

Як трапляється

Як потрібно

біля 5 грамів

у двох словах

другим разом

з однієї (другої) сторони

8 метрів у секунду

написав три строчки

пів другого

у четвертій степені

більша половина

- близько (приблизно) 5 грамів

- двома словами

- іншим разом

- з одного (іншого) боку

- 8 метрів за секунду

- написав три рядки

- пів на другу

- у четвертому степені

- більше половини (значна частина)

 

     * Хвилинка – веселинка

     --- Діти,  вам слід визначити, якими є числівники-відгадки: кількісними чи порядковими;  простими, складними чи складеними.

 

  • Скільки було: баба, дві матері, дві дочки й онука? (Троє.)
  • Летів гусак, а проти нього – зграя гусей.

                         --- Здорові були, сто гусей! – каже гусак.

 --- Нас не сто, - кажуть гуси, а нас стільки, що якби ще стільки, та ще один, отоді було б сто.

                                                                          (Тридцять шість.)

  •  П’ять, п’ятнадцять,

     без двох двадцять,

     Семеро, троє,

     Ще й малих двоє. Скільки?

                                                   (П’ятдесят.)

VI. Підсумок уроку

  Метод «Мікрофон»

--- Пригадаймо, відгадавши загадку, яку ж тему ми вивчали на останніх уроках.

 Як відомо, дуже здатний,

 Кількість можу означати.

 І порядок при лічбі

 Підкажу мерщій тобі.

Чи який, чи котрий, скільки –

Запитай мене лиш тільки.

Щоб не бути багатослівним,

Називаюсь я… числівник

  • Які граматичні ознаки мають числівники?
  • Яку синтаксичну роль може виконувати числівник?

VII. Домашнє завдання

Підготуватися до контрольної роботи з теми «Числівник»

 

  

docx
Додано
28 квітня 2023
Переглядів
847
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку