Урок."Узагальнення і систематизація знань учнів.Закріплення вивчених таблиць множення і ділення.

Про матеріал
Виконання творчих вправ і завдань передбачає перенесення засвоєних знань, умінь і навичок у нові нестандартні умови.Під час їх виконання учні оволодівають математичними вміннями, які вимагають гнучкості мислення,творчого підходу.
Перегляд файлу

                                                 Маріупольський НВК «гімназія-школа» № 1

                                                 Вчитель початкових класів

                                                 Дунська Тетяна Вікторівна

                                                 Урок математики в 2 класі

Тема уроку. Узагальнення і систематизація знань учнів. Закріплення

                       вивчених таблиць множення і ділення.

Мета.          Закріпити  знання учнів табличного множення і ділення на 2, 3,4;

                    вдосконалювати обчислювальні навички,знаходження периметра;

                   уміння творчо працювати   над задачею; розвивати  логічне  

                   мислення, творчу уяву; вміння працювати в парі, групі;  

                    виховувати креативність, дружелюбність .

                                                   Хід уроку.

  1. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення  теми і мети уроку.

                    Пролунав дзвінок

                    Починається урок.

                    Щоб урок пройшов не марно,

                    Треба сісти рівно, гарно

                     І виконувати те,  

                     Про що мова зараз йде.

Урок сьогодні буде цікавим,трохи казковим, продуктивним. На вас чекає цікава мандрівка   у Всесвіт. Будьте сміливими, кмітливими,  відважними. Успіх кожного залежить від вас.

 1.Вправа «Очікування». На ваших партах лежать «зірочки». Напишіть на зірочках, що ви очікуєте від уроку.(На дошці макет зоряного неба)

 

 

 

Описание: C:\Users\User\Downloads\Zvezda_45476.jpg

 

  •  « Я очікую…»
  • А я очікую, що вибудете уважними, активними, дружелюбними.
  • Отже, вперед! Математика допоможе нам здійснити цю мандрівку у Всесвіт.

II. Актуалізація  опорних знань учнів.

    1.Дидактична гра «Подорож на космодром»

Який вид транспорту Вам допоможе побувати там, де ще люди не бували,  ви дізнаєтесь розв’язавши приклади. Розкладіть картки з відповідями так, щоб записані на них добутки збільшувались. Картки переверніть на зворотну сторону. Якщо правильно розв’язали- прочитаєте назву транспорту.

12:6          2х4       36:4            3х6       4х5      3х9       4х9

  2               8           9                18         20        27         36

  З              О            Р                Е          Л          І           ТОписание: C:\Users\User\Downloads\7efff1d9a5ac3ba7095dbbceef9dd255.png

 

Молодці! Впоралися із завданням. Час у Всесвіт відлітати.

2.Перша наша зупинка планета «Цікавинка».

-  Хто швидше і вірно порахує.  

   Працюємо самостійно.

   16-15+14-13+12-11+10-9+8-7+6-5+4-3+2-1=?  (8)

  

-Працюємо в парі. Яка пара учнів швидше розв’яже і прочитає відповідь.

    4х9=   О

  24:3=    М

  18:2=     К

    4х8=    У

    2х3=    И

   21:3=    З

     2х8=   Р

     3х9=   Н

     2х9=   И

     16      36      7      32      8      27      6      9      18

     Р        О       З       У      М     Н       И     К       И

2.Друга наша зупинка  планета «Розумників».

Працюємо в групах. Дотримуйтесь Правил роботи в групі. Екіпажі готові!

Капітани до роботи.

  1. Завдання. Дидактична гра «Ланцюжок».

28:4+1=?  (8)

30:5+2=?  (8)

10-6:3=?   (8)

40-20-12=?(8)

14-24:4=? (8)

А чому у нас зустрічається цифра  - 8 ? Відіо

(https://www.youtube.com/watch?v=ITub7NYgY2Y  )Планети сонячної системи.

Планети: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун.

  1. Третя зупинка «Планета Ерудитів».

Задача. Уявіть собі, що ти капітан корабля-Зорельоту. На борту корабля три мішки борошна, чотири пасажири. Скільки років капітану?

(Відповідь: стільки, скільки і мені, тому що Я –капітан.)

Задача. Із Києва до Львова летить літак 1год.20хв., а зі Львова в Київ – 80хв. Як пояснити таку різницю?

(Відповідь:60хв.+20хв.=80хв.)

Задача. Ракета летіла до планети Земля. Назустріч їй летіло 3 літака і 1 вертоліт. Скільки всього літаків і вертольотів летіло до планети Земля.

(Відповідь: жодної, тому що вони летіли із планети Земля)

III. Планета «Відпочинок».

      Екіпажі вже стомились

      Адже добре потрудились

      Раз, два, три, чотири, п’ять!

      Час прийшов відпочивать.

           Тож піднімем  руки вгору,

           Ніби глянемо на зорі,

           В різні боки повернулись

           І до сонечка всміхнулись.

     Потягнулись, покрутились,

     Десять, дев’ять, вісім, сім-

     До роботи час усім.

IV. Закріплення та удосконалення знань, умінь та навичок учнів.

    1  Увага! Заходимо на космодром планети «Геометрична».

       Повторення назв геометричних фігур.(Квадрат,трикутник,прямокутник)

       Працюємо в групі. Екіпажі і капітани готові. Вперед!(Всі матеріали

      знаходяться в конвертах. Вам потрібно із геометричного матеріалу

     сконструювати Зореліт.)

 

 

Описание: C:\Users\User\Downloads\c27032c1d1b2746eff8ca38fb5864bbd.jpg

 

У складі кожної ракети прямокутник, квадрат, трикутник. А які  ще геометричні фігури ?

  • 1 група знаходить периметр квадрата.
  • 2 група – прямокутника.
  • 3 група – трикутника.
  • Демонстрація виробів командира групи і пояснення знаходження периметра геометричної фігури.

2. На нашому шляху «Метеоритний дощ».  І наша зупинка на планеті Венера.

  • Математична цікавинка про планету Венера.
  • Знайти частку чисел 12 і 6. (2)
  • Зменшити число 18 у 9 разів. (2)
  • Ділене 36, дільник 9, частка -? (4)
  • 21 розділити на 3                        (7)
  • Зменшуване 30, від’ємник 23, різниця - ? (7)
  • Давайте спробуємо прочитати це число-відповідь:224,7.

Це цікаво! Одна доба на Венері триває 224,7 «земних» дні, тобто понад

7 місяців.

  1. Політали,  політали,

На планетах побували,

Хоч цікаво було там

Та пора додому нам.

Розв’язування «Кругових прикладів»

4х9+4=40 -   З

7х3+15=36  - Л

40:4+4=14  -  Е

(14+14):4=7- М

(36-27):2=4-  Я 

Молодці!  Впоралися із завданням. Ми знову на планеті Земля.

V.Підсумок уроку. Рефлексія.

- Які враження від уроку?

- Яке завдання найбільше сподобалося?

- Чи виправдалися ваші очікування ?

- Якщо ваші очікування виправдалися прикріпіть  свою зірочку на наше зоряне небо.

  2-А, ви активні й креативні

 Працювали творчо і натхненно

Мені було приємно працювати з такими здібними учнями!Мої очікування виправдалися, тому моя зірочка  також прикріпляється на зоряне небо.

Дякую Вам за урок!

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
22 лютого 2021
Переглядів
1410
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку