Тема 3: „Київська Русь у другій полов. ХІ – пер. полов. ХІІІ ст.”
Мета: систематизувати знання учнів з теми, орієнтувати клас на перспективи
просування у вивченні подальшого матеріалу; повторити головні
події й поняття теми; підготуватися до уроку тематичного оцінювання;
розвивати вміння аналізувати матеріал, виділяти головне;
вдосконалювати вміння працювати в групах; сприяти національно-
патріотичному вихованню учнів.
Обладнання: роздатковий матеріал, «поле успіхів», прапорці з номерами команд.
Тип уроку: узагальнення, систематизація та корекція знань, умінь і навичок учнів.
Форма уроку: урок – гра.
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
ІІ. Виконання учнями різноманітних завдань.
Завдання 1. Робота з датами.
1) 1097 р.; 2) 1113 – 1125 рр.; 3) 1125 – 1132 рр.;
4) 1153 – 1187 рр.; 5) 1185 р.; 6) 1072 р.
Завдання 2. Теми для усної розповіді:
Завдання 3. Кросворд.
Якщо всі слова по горизонталі будуть вписані правильно, в виділених клітинках вийде назва окремої політичної одиниці Київської Русі періоду феодальної роздробленості.
Завдання 4. Кому належить та що означає цей вислів?
4 9 14 2 11 4 9 7 16 1 10 13 6 4 9 15 2 1
1 3 4 8 9 16 12 6 5 17 16
Слова – ключі:
18 2 11 3 12 6 17 2 – випалена глина, вкрита поливою та малюнками
2 13 14 6 10 9 17 10 16 13 2 – будівниче мистецтво
19 7 20 22 4 20 8 10 15 3 – віра в багатьох богів
5 20 10 3 18 20 13 – одне із міст Київського князівства
21 9 13 9 1 10 2 – матеріал для письма із кори берези
Завдання 5. Розгадайте „перевертиш”.
Зневажайте молоду жінку не як матір і стару не як сестру.
Завдання 6. Придумати питання для команд – суперників.
ІІІ. Підсумки уроку.
Учитель повідомляє результати гри, визначає переможців, називає межу оцінювання гравців капітанами. Капітани виставляють оцінки своїм гравцям, коментуючи їх.
IV. Домашнє завдання.
Скласти тестові завдання, кросворди, ребуси за темою, підготуватися до тематичного оцінювання.
Тема 3: „Київська Русь у другій полов. ХІ – пер. полов. ХІІІ ст.”
1) з'їзд князів в Любечі;
2) правління Володимира Мономаха;
3) князювання Мстислава Володимировича;
4) князювання Ярослава Осмомисла;
5) похід Ігоря проти половців;
6) створення „Правди Ярославичів”.
3.Кросворд.
|
|
|
К |
А |
Н |
І |
В |
|
|
|
М |
О |
Н |
О |
М |
А |
Х |
|
|
|
С |
В |
Я |
Т |
О |
С |
Л |
А |
В |
|
|
І |
З |
Я |
С |
Л |
А |
В |
|
|
І |
Н |
І |
Ц |
І |
А |
Л |
|
|
|
|
|
В |
О |
Ї |
Н |
Ь |
|
|
|
Н |
Е |
С |
Т |
О |
Р |
|
|
|
|
Л |
І |
Т |
О |
П |
И |
С |
|
|
|
|
|
В |
А |
С |
А |
Л |
И |
|
О |
С |
М |
О |
М |
И |
С |
Л |
|
|
4. Зашифрований вислів: НЕХАЙ НЕ ЗУСТРІНЕ ВАС СОНЦЕ У ЛІЖКУ
Слова – ключі: МАЙОЛІКА, АРХІТЕКТУРА, ЯЗИЧНИЦТВО,
ЖИТОМИР, БЕРЕСТА.
5.Перевертиш.
Шануй старого чоловіка як батька а молодого як брата