Урок узагальнення " ОКЕАНИ "

Про матеріал
Мета: навчальна: узагальнити та систематизувати знання учнів за темою «Океани»; формувати вміння використовувати географічні знання та вміння в різноманітних життєвих ситуаціях; розвивальна: формувати вміння організовувати навчальну співпрацю з однолітками, працювати у групі, команді; формувати, аргументувати та відстоювати свою позицію; виховна: сприяти освоєнню соціальних норм, правил поведінки, ролей та форм спілкування у групах; виховувати толерантність, повагу один до одного.
Перегляд файлу

Шевченко Н.В.,

вчитель географії та біології

Куйбишевської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Бобринецької райдержадміністрації

7 клас

Тема. Урок узагальнення знань з теми «Океани»

Мета:

навчальна: узагальнити та систематизувати знання учнів за темою «Океани»; формувати вміння використовувати географічні знання та вміння в різноманітних життєвих ситуаціях;

розвивальна: формувати вміння організовувати навчальну співпрацю з однолітками, працювати у групі, команді; формувати, аргументувати та відстоювати свою позицію;

виховна: сприяти освоєнню соціальних норм, правил поведінки, ролей та форм спілкування у групах; виховувати толерантність, повагу один до одного.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизація знань (урок інтелектуально-пізнавальної гри КВК)

Обладнання: фізична карта світу, контурні карти, гонг, завдання командам, портрети дослідників, виставка географічної літератури, атласи.

Опорні та базові поняття: океан, море, затока, протока, солоність, течія, острів, півострів, вулкан.

Використана література:

  1. Бойко В.М., Міхелі С.В. Географія материків і океанів. Підручник для  7 класу загальноосвітніх навчальних закладів. – «Зодіак-Еко», 2007
  2. Воробйова Р.М. Розвиток творчого мислення в учнів. Географія. – 2006. – №1
  3. Денисюк Т.В. Розвиток фантазії на уроках географії/ Географія. – 2007. –  №2          
  4. Журнал «Географія». ВТ «Основа». № 15-16, 2011.

 

 

Хід уроку

Діяльність вчителя

(викладання)

Діяльність учнів

(учіння)

Діяльність вчителя

(ОУНПДУ)

1

2

3

І. Організаційний момент

   1. Перевірка готовності наочності та навчальних посібників.

   2. Перевірка санітарно-гігієнічних умов проведення уроку

   3. Психологічне   налаштування на співпрацю

 

Самоперевірка та самооцінка готовності особистого обладнання до уроку

 

Психологічне налаштування до співпраці

Поради до самоорганізації, відповіді на питання учнів

ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності

   1. Слово вчителя

   2. Для того, щоб відповісти на всі питання , пов’язані природою океанів, необхідно об’єднатися в команди.

Аналітичне мислення та оцінка явищ та процесів, пов’язаних з природою океанів.

Учні об’єднуються в дві команди на основі симпатій та спільних інтересів

Налаштування учнів на  інтелектуально-пізнавальну гру.

Стимулювання учнів до висловлювання власних думок.

Консультування учнів.

Вмотивування важливості роботи кожного учня в групі

ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку та ознайомлення з планом його проведення

Визначення мети діяльності на уроці та озвучення її.

 

IV. Повторення та застосування понять та відповідної їм системи знань, умінь, навичок

   1. Гра «Вірю – не вірю» (додаток 1)

 

 

   2. Дидактична гра «Сортувальник»

Завдання для команд: відсортувати географічну номенклатуру відповідному океану

(додаток 2)

 

   3. Дидактична гра «Географічний крос».

Запропонуйте варіант для закінчення речення

(додаток 3)

 

   4. Прийом «Нанеси на карту» (додаток 4)

Команди отримують завдання нанести на контурну карту півострови Тихого океану

   5. Прийом «Установи відповідальність»

(додаток 5)

 

   6. Конкурс капітанів

(додаток 6)

 

 

 

 

 

Команди почергово відповідають на запитання

 

Швидке сигналізування про готовність відповідати. Здійснення контролю за відповідями учнів, уточнення, корекція.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Обговорення в командах та запис на контурну карту географічної номенклатури

 

 

 

Обговорення в команді відповідностей, озвучення результату одним учнем із команди

 

 

 

 

 

Коротке коментування відповідей учнів

 

 

Слухове зосередження на змісті відповідей учнів з метою уникнення повторів

 

 

 

 

 

Фронтальне опитування проходить з урахуванням вибору учня, який першим виявив готовність відповідати

Вмотивування учнів до активності при виконанні завдань

 

 

 

 

Стимулювання самостійності у прийнятті рішень та вмінні його відстояти

 

V. Підбиття підсумків уроку

   1. Чи цікаво було вам сьогодні працювати на уроці?

   2. Підведення підсумків уроку-гри за протоколом

   3. Нагородження переможців

   4. Оцінювання учнів

 

 

Говорять про особисті враження від уроку-гри.

 

Роблять висновки про те, що такі форми проведення таких уроків їм дуже цікаві.

 

 

Підсумок відповідності поставлених завдань та їх виконання.

Аналіз навчальної діяльності

VI. Домашнє завдання

   1. Випереджальне завдання: підготувати повідомлення про рекордсменів Світового океану (риби, ссавці)

 

 

Консультування школярів

   

 

 

Додаток 1

Гра «Вірю – не вірю»

  1. Тихий океан – найбільший і найглибший з океанів нашої планети (Так, вірю)
  2. Відкриття і дослідження Тихого океану пов’язане з іменем Христофора Колумба (Ні)
  3. Найширшою і найглибшою протокою землі є протока Дрейка (Так)
  4. Найдовшою протокою в світі є Берингова протока (Ні, найдовша – Малаккська, 780 км)
  5. Океанія – це сукупність островів різного походження, розташованих у центральній і південно-західній частинах Тихого океану (Так)
  6. Атлантичний океан – другий за площею океан планети (Так)
  7. Гольфстрім – течія Тихого океану (Ні)
  8. Індійський океан – найхолодніший океан світу (Ні)
  9. Більша частина Індійського океану лежить в Південній півкулі (Так)
  10. Найбільшу солоність в Індійському океані має Червоне море (Так)
  11. Північний Льодовитий океан – найменший океан Землі (Так)
  12. Найглибша западина світу знаходиться в Північному Льодовитому океані (Ні)

Додаток 2

Гра «Сортувальник»

Командам необхідно відсортувати назви географічних об’єктів до океанів.

Баренцеве море, о. Мадагаскар, Бермудські острови, Каліфорнійська затока, Гольфстрім, Марінський жолоб, о, Великобританія, Японське море, півострів Лабрадор, Гавайсткі острови, Мозамбіцька протока, о. Ньюфаундленд, о. Тасманія, Червоне море, хребет Ломоносова.

Додаток 3

«Незакінчені речення»:

  1. Тихий океан омиває Північну Америку з …
  2. Тихий океан не омиває материк …
  3. Тихий океан омиває Австралію з …
  4. Атлантичний океан з’єднується з Тихим океаном протокою …
  5. Найглибший жолоб Тихого океану …
  6. Найглибший жолоб в Атлантичному океані називається …
  7. Індійський океан перетинається екватором в …
  8. Індійський океан сполучається з Тихим та …
  9. Північний Льодовитий океан омиває материки …
  10. Найбільший острів Північного Льодовитого океану …

Додаток 4

«Нанеси на карту»

Кожна команда отримує контурну карту Тихого океану, на яку потрібно нанести півострови: Камчатка, Корея, Каліфорнія, Індокитай, Малакка, Аляска.

Додаток 5

«Установи відповідність»

Завдання команди №1. Установіть відповідності між океанами та морями що належать до їхнього басейну:

  1. Тихий                                                                  А. Середземне
  2. Атлантичний                                                      Б.  Охотське
  3. Індійський                                                          В.  Карське
  4. Північний Льодовитий                                      Г. Мертве

                                                                             Д. Аравійське

Завдання команди №2. Установіть відповідності між океанами та островами, що розташовані в їх акваторії.

  1. Тихий                                                                  А. Нова Земля
  2. Атлантичний                                                      Б.  Великобританія
  3. Індійський                                                          В.  Гавайські
  4. Північний Льодовитий                                      Г. Мадагаскар

                                                                             Д. Корея

Додаток 6

«Конкурс капітанів»

За 2 хв. на аркуші паперу сформулювати якнайбільше проблем, що виникають унаслідок господарського використання вод людиною, та можливих шляхів їх розв’язання.

 

docx
До підручника
Географія 7 клас (Чернов Б.О., Стадник О.Г., Миколів І.М.)
Додано
23 березня 2021
Переглядів
1769
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку