100ліття
Соро4ка
оба4ка
100л
Ве4ер
КАК РАБОТАТЬ В ГРУППЕ
КАК ВЕСТИ ДИСПУТ, ДИСКУССИЮ
Дата :
Школа:
Клас:
№
Тема: Узагальнення та систематизація знань з теми.
Мета: Підготувати учнів до виконання контрольної роботи показати красу математики, її роль в нашому життю; розвивати пізнавальну активність, творчі здібности, кмітливість і спритність у учнів; відпрацьовувати зацікавленість до математики.
Тип уроку: Вивчення нових знань, вмінь і навичок.
Обладнання: підручник, картки, комп’ютер, лінійка.
Домашня робота: §5, п. 33.1006;1007;1008ст.182.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Ведучий: Любі, діти!Сьогодні у нас відкриття нового кафе. Ви знаходитесь в « Математичному кафе», де я вам пропоную пообідати і трішки відпочити, але відпочинок у вас буде активним.
Ітак, познайомимося з меню.
МЕНЮ
Салати
Перша страва
Борщ з математичними обгонялками.
1 завдання: хліб( запитання)
2 завдання: майонез(порівняння чисел)
3 завдання : сметана(шкала, написати координати)( капітани команд)
4 завдання: борщ(загадки)(всі інші діти)
Друга страва
Плов з математичних кмитливостей.
Приклади с модулями.
Логічні завдання.
Солодка страва
Компот із кросвордів
Морозиво із ребусів
Ітак, приступимо до святкового обіду. Як завжди, спочатку салати.
Вінегрет із анограми.
ОРЯНІВНЯН ИСЧЕЛ (порівняння чисел)
Тема нашого святкового дня це «Порівняння чисел»
Салат «Математичний диктант»
Написати за допомогою раціональних чисел:
1.Коля загубив гаманець зі 150 грн.(-150)
2.Сьогодня в ранці було 15 градусів морозу(-15)
3. Температура тіла гуски 400 (+400)
4. Зимою в Хандигі буває 580 градусів морозу(-580)
5.Літом доходить до 350 градусів тепла(350)
6.Висота гори Козбек 5033 м(5033)
7.Висота самого глибоког місця Тихого Океану 11022 м(-11022)
8.мама отримала премію 300 грн.(+300)
9.Модуль числа -3 дорівнює…(3)
10.Напишіть усі цілі числа ,що знаходяться між числами -5,2 і 6(-5;- 4;-3;-2;-1;0;1;2;3;4;5;6)
11.Модуль числа -10+ модуль числа 3 =(13)
12. Модуль числа 32- модуль числа -18(14)
Перша страва
А доки не остигнув борщ, займемося математичними обгонялками
Ітак, прийдемо до другого блюда.
Борщ з математичними обгонялками.
1 завдання: хліб( запитання)
2 завдання: майонез(порівняння чисел)
І команда
Порівняйте числа
1)-130 ˂ 0; 2)4,8 ˃ 4,08;
3)2.9 = 2,90; 4)7 = ;
5) -0,6 ˂ 6);
ІІ команда
1)-2 ˃ -3; 2)1 = ;
3) ˃ -3; 4)-0,04 ˂ 0,4;
5)2,8 = 2,80; 6) ;
ІІІ команда
1)-9,8 ˂ –9,78; 2) ˃ -3;
3) -0,79 ˃ -0,8; 4) ;
5)0,4 = ; 6)1990 ˃ 1809.
3 завдання : сметана(шкала, написати координати)(для капитанов)
4 завдання: борщ(загадки)(всі).
а) Задумане від’ємне число , модуль якого дорівнює 3. Яке число задумано?
б) Задумано додатне число, модуль якого дорівнює 7. Яке число задумано?
(12 місяців)
Плов із математичних кмітливостей.
1 завдання: Приклади з модулями. (по два приклада пише кожна команда)
1)14- * =1,88.
2)- =206
3):=4
4)1,51+=1,882
5): 1,6=4
2 завдання: Напишіть у порядку зростання числа.
-10; -15; ; 0,7; -0,8; -(-14); 18; - 41;12. (-41;-17;-15;-10;-0,8; 0,7; 12;14;18)
3 завдання: логічна вправа.
Онук запитав у дідуся : «Скільки тобі років?». Дідусь відповів: «Якщо я проживу ще половину того , що прожив, та ще 1 рік, то мені буде 100 років. Скільки років дідусеві?».(66 років).
IV. Актуалізація опорних знань
Переходимо до солодких блюд і напоїв:
Компот з кросворду
1)Горизонтальна лінія з додатними та від’ємними числами?(шкала)
2)Числа з зі знаком -? (від’ємні)
3) одиниця вимірювання маси? (кілограм)
4)Одиниця вимірювання часу?(доба)
5)Прилад,що має шкалу з додатними і від’ємними числами?(термометр)
6)Точка «О» це точка початку …?(відліку)
|
|
|
|
|
|
в |
||||
|
в |
і |
||||||||
і |
|
т |
д |
|||||||
ш |
д |
е |
є |
|||||||
к |
і |
л |
о |
г |
р |
а |
м |
|||
а |
|
і |
|
|
м |
|
н |
|||
|
л |
к |
о |
і |
||||||
д |
о |
б |
а |
у |
м |
|||||
|
|
|
|
|
е |
|||||
т |
||||||||||
р |
||||||||||
Морозиво з ребусами.
Конкурс віршів про математику. (Домашнє завдання)
Ось і добігає кінця наш святковий обід. Чи сподобався він вам? (Вислухати відповіді)
Підведення підсумків.
1
Салат «Вінегрет із анограм»
ОРЯНІВНЯН ИСЧЕЛ
Салат «Вінегрет із анограм»
ОРЯНІВНЯН ИСЧЕЛ
Салат «Вінегрет із анограм»
ОРЯНІВНЯН ИСЧЕЛ
Салат «Порівняння від’ємних
та додатних чисел»
І команда
Порівняйте числа
1)-130 і 0; 2)4,8 і 4,08;
3)2.9 і 2,90; 4)7 і ;
5) -0,6 і 6);
Салат «Порівняння від’ємних
та додатних чисел»
ІІ команда
1)-2 і -3; 2)1 і ;
3) і -3; 4)-0,04 і 0,4;
5)2,8 і 2,80; 6) ;
Салат «Порівняння від’ємних
та додатних чисел»
ІІІ команда
1)-9,8 і –9,78; 2) і -3;
3) -0,79 і -0,8; 4) ;
5)0,4 і ; 6)1990 і 1809.
Компот з кросворду
1)Горизонтальна лінія з додатними та від’ємними числами?
2)Числа з зі знаком -?
3) одиниця вимірювання маси?
4)Одиниця вимірювання часу?
5)Прилад,що має шкалу з додатними і від’ємними числами?
6)Точка «О» це точка початку …?
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
|
|
|||||||||
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|||||||
|
|
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|
|
||||||
|
|||||||||||
|
|||||||||||
Компот з кросворду
1)Горизонтальна лінія з додатними та від’ємними числами?
2)Числа з зі знаком -?
3) одиниця вимірювання маси?
4)Одиниця вимірювання часу?
5)Прилад,що має шкалу з додатними і від’ємними числами?
6)Точка «О» це точка початку …?
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
|
|
|||||||||
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|||||||
|
|
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|
|
||||||
|
|||||||||||
|
|||||||||||
Компот з кросворду
1)Горизонтальна лінія з додатними та від’ємними числами?
2)Числа з зі знаком -?
3) одиниця вимірювання маси?
4)Одиниця вимірювання часу?
5)Прилад,що має шкалу з додатними і від’ємними числами?
6)Точка «О» це точка початку …?
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
|
|
|||||||||
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|||||||
|
|
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|
|
||||||
|
|||||||||||
|
|||||||||||
Салат «Вінегрет із анограм»
Салат «Математичний диктант»
Борщ з математичних обгонялок.
Плов з математичних кмітливостей.
Морози із ребусів.
Компот з кросвордів.