Тема: Узагальнення знань з розділу «Середньовічний світ Західної Європи»
Мета: узагальнити, систематизувати і перевірити знання учнів ,; розвивати вміння учнів працювати в режимі тестової перевірки; формувати в учнів зацікавленість історією.
Тип уроку: контролю і оцінювання рівня знань.
Обладнання: роздатковий матеріал (І і ІІ варіант)
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
ІІ. Перевірка і оцінювання рівня знань.
Варіант І
І рівень
Виберіть правильну відповідь.
1.Міграція – це
а)масові насильницькі дії проти певної групи населення;
б)група людей, об'єднаних спільністю становища;
в) об'єднання людей певної професії;
г) переселення людей з місць постійного проживання на нові землі.
2. До середньовічних міграцій належать :
а) Велике переселення народів 4 -7 ст.;
б) розселення територією Європи слов'ян , арабів, вікінгів 5-10 ст.;
в) монгольська навала ХІІІ ст.;
г) всі відповіді правильні.
3. Панщина – це
а) військова служба;
б) безоплатні роботи селян в господарстві феодала;
в) різновид торгівлі;
г) земельний наділ.
4. Цехи – це:
а) свято в місті;
б) об'єднання людей певної професії;
в) військовий турнір;
г) релігія в середньовіччі.
ІІ рівень
5. Розпишіть по станах жителів середньовічній Європи:
Селяни; лицарі; герцоги; монахи; ремісники; священники.
6. Доберіть відповідність
1. Гільдія |
А. Система взаємного підпорядкування серед феодалів |
2. Учень |
Б. Об'єднання купців для захисту своїх інтересів |
3. «Феодальна драбина» |
В. Зразковий виріб для складання іспиту на звання майстра |
4. Шедевр |
Г. Прислуга в майстерні і домі майстра |
ІІІ рівень
7. Доповніть і поясніть вислів «Феодальна драбина»
8. Про кого йдеться в тексті.
« Через головний вхід на арену виїхав воїн. Під ним був чудовий кінь, а сам він був в чудових обладунках, що виблискували на сонці.»
ІV рівень
9. Опишіть будівлю, зображену на картинці.
Варіант ІІ
І рівень
Виберіть правильну відповідь.
1. В середньовічному суспільстві існувало:
а) 2 стани; б) 3 стани; в) 4 стани; г) 5 станів.
2. Розрізняють такі види колонізації:
а) внутрішню і зовнішню; б) внутрішню і воєнну ;
в) зовнішню і воєнну ; г) внутрішню, зовнішню, воєнну
3.Статут – це
а) найбідніша верства міського населення;
б) правила, обов'язкові для всіх;
в) ярмарок в містах і селах;
г) земельний наділ.
4. Замок – це
а) військовий турнір; б) земельний наділ;
в) укріплене житло феодала; г) монастир.
ІІ рівень
5. Розпишіть по станах жителів середньовічній Європи:
Селяни; лицарі; герцоги; монахи; ремісники; священники.
6. Доберіть відповідність
1. Майстер |
А. Суспільний устрій, що базується на власності феодала на землю |
2. Бюргери |
Б. Об'єднання ремісників для захисту своїх інтересів |
3. Цехи |
В. Власник майстерні, знавець ремесла |
4. Феодалізм |
Г. Вільні повноправні городяни |
ІІІ рівень
7.Доповніть і поясніть вислів «Васал мого ... — не мій васал»
8. Про кого йдеться в тексті.
«Він - найманий працівник в майстерні, вивчає ремесло. Має виготовити шедевр, щоб стати майстром. »
ІV рівень
9. Опишіть подію, зображену на картинці.
ІІІ. Підсумок уроку.
ІV. Домашнє завдання. Скласти кросворд зі слів вивченого розділу.