Конспект уроку на тему:
урок узагальнення знань з теми «Гриби»
Предмет: біологія 6 клас
Вчитель: Ляшенко Людмила Василівна
2022
Урок узагальнення та контролю знань з теми «Гриби»
Мета:
навчальна - узагaльнити тa систeмaтизувaти знaння отриманi при вивчeннi тeми «Гриби»;
розвиваюча – розвивати вміння порівнювати, аналізувати, співставляти та робити висновки;
виховна – виховувати бережливе ставлення до живих організмів та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності.
Методи і методичні прийоми: пошуковий, контролю і самоконтролю
Обладнання та матеріали: зошит, ручка, таблиці - атласи грибів, картки
Тип уроку: урок узагальнення, систематизації та перевірки знань , умінь навичок.
Хід уроку
І Організаційний момент
ІІ Повідомлення теми і мети уроку
Мета уроку:
Завдання уроку:
ІІІ Мотивація навчальної діяльності
Епіграф до уроку Розум полягає не тільки у знанні, але й у вмінні застосувати знання на ділі”
(Арістотель)
Учитeль пoяснює учням змiст зaвдaння, чaс викoнaння i ключoві моменти оформлення вiдповiдей.
ІV Письмова контрольна робота
Варіант 1
1 рівень(тестові завдання з однією правильною відповіддю)
1.Вегетативне тіло гриба утворене;
2.Трубчастим шапковим грибом є;
3.Лишайником є;
4.Позначте гриб-паразит для якого характерне таке; уражені грибком колоски зернових рослин мають чорний колір і покриті безліччю чорних порошинок – спорами гриба;
5.Назвіть одноклітинний гриб;
6.Укажіть мікроскопічний гриб здатний швидко розщеплювати цукор виділяючи при цьому вуглекислий газ. Завдяки цій властивості його широко використовують у хлібопекарській промисловості;
ІІ рівень
1. Закінчити речення;
Лишайники належать до царства…
2. Визначте зайвий термін і поясніть чому саме ви його обрали; мукор, пеніцил, підберезник, аспергил.
3. Укажіть представників пліснявих грибів.
ІІІ рівень
1.Установіть відповідність між грибом та групою до якої він належить
д) Паразити рослин
2. Дайте відповідь «так» чи «ні».
3.Наведіть приклади листуватих, накипних і кущистих лишайників.
ІV рівень
Чому лишайників називають «індикаторами чистого повітря»?
Варіант 2
І рівень(тестові завдання з однією правильною відповіддю)
1.Вегетативне тіло гриба утворене;
2.Пластинчастим шапковим грибом є;
3.Цвілевим грибом є;
4.Укажіть ознаку характерну для грибів;
5.Назвіть організм який разом із грибом утворює тіло лишайнику;
6.Укажіть особливості міцелію мукора;
ІІ рівень
1.Закінчити речення;
Тіло лишайників утворене з…
2.Визначте зайвий термін і поясніть чому саме ви його обрали; білий гриб, мукор, маслюк, сироїжка .
3. Укажіть представників їстівних шапкових грибів.
ІІІ рівень
1.Установіть відповідність між грибом та групою до якої він належить
д) Паразити рослин
2. Дайте відповідь «так» чи «ні».
3.Укажіть представників які належать до отруйних шапкових грибів їхні ознаки та першу допомогу в отруєнні ними .
ІV рівень
Розкрийте значення користі мікоризи для гриба й дерева.
V. Домашня робота
Повторити пройдений матеріал