Урок узагальнення та систематизації знань за темою Материк Євразія. Основна мета уроку: розвивати вміння учнів працювати самостійно, використовувати набуті знання на практиці, навички роботи із географічними картами
Урок узагальнення і систематизації знань в 7 класі за темою «Материк Євразія»
Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про особливості природи материка Євразія; розвивати вміння учнів працювати самостійно, використовувати набуті знання на практиці, навички роботи із географічними картами;
Обладнання: Фізична карта світу, глобус, інформаційно – тематичний стенд
«Євразія», зошити – практикуми, атласи.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
ІІІ. Повідомлення мети та завдань уроку
3.1. Мотивація знань та вмінь учнів
3.2. Запис в зошитах основних етапів уроку і схеми оцінювання
3.3.Тестові завдання /кожна правильна відповідь 1 бал/. Взаємоперевірка.
1. Площа материка Євразія становить:
а) 52 млн. км2; б) 53 млн. км2; в) 54 млн. км2.
2. Крайня східна точка материка мис:
а) Челюскін; б) Дежньов; в) Піай.
3. Хто перший відкрив протоку між Азією і Північною Америкою,
що стало значним відкриттям XVII ст.?
а) С. Дежньов; б) В. Берінг. в) Ф. Лаперуз
4. Найвища точка материка це ..., а найнижча ...
а) г. Ельбрус; б) г. Джомолунгма; в) Прикаспійська низовина; г) Мертве море.
5. Гори, що поділяють материк на дві частини світу – Європу і Азію
називаються:
а) Кавказ; б) Уральські; в) Карпати; г) Алтай.
6. Вулкан, який під час виверження поховав під шаром вулканічного попелу
місто Помпеї, має назву:
а) Етна; б) Гекла; в) Везувій.
7. Який тип клімату на заході помірного поясу материка?
а) мусонний; б) морський; в) континентальний.
8. Найбільша річка материка має назву:
а) Хуанхе; б) Янцзи; в) Волга.
9. Річки материка належить до ... басейнів стоку.
а) трьох; б) чотирьох; в) п’яти.
10. Який півострів найбільший в Євразії?
а) Піренейський; б) Аравійський; в)Скандинавський.
11. Найвологіше місце на території материка - ...
а) Месопотамія; б) Черапунджа; в) Оймякон.
12. Для якої природної зони характерні: тайгово-мерзлотні грунти, модриновий
ліс, ведмеді, лосі, рись ...:
а) мішані ліси; б) тайга; в) тропічні ліси.
3.4. Картографічний диктант.
Вчитель диктує 12 географічних назв, а учні записують в зошитах, які географічні об’єкти вони позначають. Кожна правильна відповідь 1 бал. Взаємоперевірка. Учень біля карти показує ці географічні об’єкти.
Ла – Манш, Аденська, Іранське, Прикаспійська, Тібет, Декан, Корея, Лєна, Гекла, Гобі, Сіцілія, Аравійське.
3.5. Практичне завдання.
Виконайте завдання на с. 45 зошита - практикума.
Правильне виконання завдання 12 балів. Перевіряють учні – експерти.
3.6. Групова робота
- Кліматичні пояси та типи клімату.
/За кліматичними картами материка розкажіть про тип клімату, що поданий в описі.
Визначте середні температури влітку і взимку, максимальні та мінімальні температури та амплітуду температур, середньорічну кількість опадів та переважаючі вітри влітку і взимку.
Виконання цього завдання оцінюється в 6 балів./
- Природні зони материка Євразія
/За картою природних зон та поданим описом відгадайте назву природної зони. Схарактеризуйте основні риси природи описаної зони згідно плану характеристики природних зон. Виконання цього завдання оцінюється в 6 балів./
ІV. Підведення підсумків уроку.
Підрахунки отриманого балу за урок. За урок було проведено 4 етапи і учні отримали 4 оцінки в 12 – бальній шкалі. Щоб знайти оцінку за урок, потрібно суму цих балів поділити на 4. Якщо учні отримали додаткові бали, то додають їх до суми балів за всі етапи уроку.
V. Домашнє завдання.
Підготувати повідомлення про країни та населення материка Євразія.
Логічна розминка.
Психологічний підсумок уроку.
Я отримав …, пригадав…., задоволений…, не задоволений….