Тема уроку: Узагальнення знань за темою: «Україна в період загострення кризи радянської системи»
Мета: узагальнити та перевірити знання здобувачів освіти з вивченого матеріалу; розвинути навички логічного мислення, навчити використовувати та систематизувати вивчений матеріал; виховати любов до історії.
Обладнання: підручник О. Гісем «Історія України 11 клас (рівень стандарту)», атлас, хронологічні таблиці.
Тип уроку: контрольно-перевірочний урок.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми та мети уроку.
ІІІ. Систематизація та узагальнення знань. Виконання завдань.
Контрольні завдання.
Тестові завдання
(правильна відповідь 0.5 б)
А. 1963—1972 рр.
Б. 1965—1975 рр.
В. 1961—1970 рр.
Г. 1959—1965 рр.
2. Хто був автором статті «Інтернаціоналізм чи русифікація?»?
А. Л. Лук’яненко
Б. В. Чорновіл
В. М. Руденко
Г. І. Дзюба
3. Хто очолював Українську громадську групу сприяння виконанню Гельсінських угод?
А. Л. Лук’яненко
Б. П. Григоренко
В. М. Руденко
Г. І. Кандиба
4. Якою була головна мета прийняття навесні 1982 р. Продовольчої програми?
А. забезпечити суттєве зростання виробництва сільськогосподарської продукції
Б. перейти від екстенсивного до інтенсивного шляху розвитку сільського господарства
В. запровадити в сільському господарстві обмежені ринкові відносини
Г. поступово ліквідувати колгоспно-радгоспну систему
5. Укажіть риси, притаманні економічному розвитку УРСР у період «застою» (три правильні відповіді). (Правильна відповідь 1 б)
А. децентралізація системи управління, пріоритетний розвиток місцевих дрібних та середніх підприємств з приватною власністю на засоби виробництва
Б. дефіцит товарів масового споживання, загострення продовольчої та житлової проблем
В. розвиток індивідуального підприємництва у сферах торгівлі, надання послуг та сільському господарстві
Г. пріоритетний розвиток наукоємного виробництва; широке впровадження західних технологій й досягнень науково-технічної революції
Д. розквіт колгоспно-радгоспної системи, її вдосконалення, впровадження нових агротехнологій і культур, зокрема кукурудзи
Е. криза колгоспно-радгоспної системи, низький рівень агрокультури та землекористування, запровадження Продовольчої програми
Ж. бюрократизація управління, панування командно-адміністративних методів управління, переважання важкої промисловості
6. Продовжте речення (за кожну правильну відповідь 1 б)
- Олесь Гончар зазнав цькування через ….
- Причиною виникнення УГГ було…
- Книга П. Шелеста «Україно наша Радянська» була розкритикована через….
7. Установіть відповідність між особою та фактом її біографії (Правильна відповідь 1 б):
1. С. Параджанов |
А – редактор журналу «Український вісник». |
2. М. Руденко |
Б – помер у тюремній лікарні в Ленінграді (відмовили нирки). |
3. В. Марченко |
В – керівник Української громадської групи сприяння виконанню Гельсінкських угод. |
4. В. Чорновіл |
Г – режисер кінофільму «Тіні забутих предків». |
|
Д – генерал Радянської Армії. |
8. Установіть відповідність між поняттям та його визначенням (правильна відповідь 1 б):
1. Дефіцит |
А – працівники, призначені чи затверджені вищими партійними або радянськими органами на будь-які посади. |
2. Номенклатура |
Б – процес зростання кількості населення міст і посилення їхньої ролі в економічному й культурному житті суспільства. |
3. Стагнація |
В – процес знецінення паперових грошей, падіння їх купівельної спроможності. |
4. Урбанізація |
Г – перевищення попиту над пропозицією. |
|
Д – застій у виробництві, торгівлі тощо. |
9. Напишіть історичний портрет особи, зображеної на фото (правильна відповідь 2 б)
10. Дайте розгорнуту відповідь на запитання (правильна відповідь 2 б)
«У чому полягає взаємозалежність суспільно-політичного та економічного життя УРСР у період загострення кризи радянської системи?»
IV. Рефлексія. Підведення підсумків уроку.
V. Домашнє завдання: повторити основні положення Версальського договору.