Урок в 3 класі.Байка Леоніда Глібова «Лебідь, Щука і Рак».

Про матеріал
навчати учнів взаємодіяти з іншими людьми; сприяти згуртованості і дружбі у класі; обговорити байку, прислів’я, у яких ідеться про дружбу, взаємодопомогу, товаристкість; розвивати у дітей потребу спілкуватися і підтримувати товариські відносини у класі; виховувати ввічливість, тактовність, порядність, повагу і чесність.
Перегляд файлу

Я досліджую світ.3 клас.

Тема: Байка Леоніда Глібова «Лебідь, Щука і Рак»

 

Мета: навчати учнів взаємодіяти з іншими людьми; сприяти згуртованості і дружбі у класі; обговорити байку, прислів’я, у яких ідеться про дружбу, взаємодопомогу, товаристкість; розвивати у дітей потребу спілкуватися і підтримувати товариські відносини у класі; виховувати ввічливість, тактовність, порядність, повагу і чесність.

Обладнання: підручник, пазли, картки з прислів’ями, малюнки..

Хід уроку

І. Організаційний момент

Девіз уроку

Не слухати, а чути,

Не відповідати, а міркувати.

Дружно і плідно працювати.

 Ранкове коло

1.Привітання.

Діти стають у коло, роздаю кожному шматочок зі зображенням лебедя, щуки та раку. (Додаток1), а пропоную учням об’єднатися у пари, привітатися та сказати один одному щось приємне (комплімент, побажання)

2.Зворотній зв'язок із попереднім заняттям.

Про що ми говорили на минулому уроці? Ми говорили про те, як  взаємодіють  тварини, переглянули відео , обговорили небезпеки, які загрожують  тваринам та як допомагають  вони одна одній.

3. Вправа на знайомство.

Пропоную в парах поміркувати та назвати по черзі одну рису характеру, яка б  характеризувала  справжню дружбу?

4. Повідомлення теми  уроку

Складіть пазл. (Додаток2)

Сьогодні на уроці навчитеся  взаємодіяти з іншими людьми; сприяти згуртованості і дружбі у класі; обговорите казки, прислів’я, у яких ідеться про дружбу, взаємодопомогу, товаристкість.

Бесіда

- Розкажіть, з ким з однокласників ви дружите.

- А хто хоче розповісти про свого друга?

- Що означає слово «дружити»?

Читання байки Леоніда Глібова «Лебідь, Щука і Рак».

Знайдіть у словнику значення слова «хура»

Робота з підручником (с. 34)

-Що хотіли зробит Лебідь, Щука, Рак?

-Куди кожен із них тягнув хуру?

-Чи трапляються подібні ситуації у вашому класі?

-Як їх краще вирішувати?

Фізкультхвилинка

Один, два, три, чотири, п'ять —

Час прийшов відпочивать.

Вглиб річок ми поринаємо,

Рибок там спостерігаємо.

Летимо ми в небесах —

Подивись, яка краса!

В лісі йдемо тихо-тихо,

Нікому не зробим лиха.

Зупиніться, роззирніться

І за парти поверніться.

 Бесіда

- Чи вдалося їм витягнути воза?

- У чому ж причина їхнього неуспіху?

- Чи трапляються такі випадки у житті людей? Наведіть приклади.

Як їх краще розв’язувати: галасувати, сперечатися, наполягати на своєму чи радитися, домовлятися і діяти разом?

- Який висновок можна зробити з прочитаної байки?

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

- Як ви вважаєте, як мали б поводитись герої байки?

Гра «Розсипанка».

Робота в групах.

                              І група

Зберіть і прочитайте прислів'я. Як ви їх розумієте?

● за, всі, Один, одного, всіх,за.

(Один за всіх, всі за одного.)

● в, Друг,біді, пізнається.

(Друг пізнається в біді.)

● туга, велика, друга. Без, вірного.

(Без вірного друга велика туга.)

                               ІІ група

● корінням. Дерево, а, друзями, міцне, людина.

(Дерево міцне корінням, а людина - друзями.)

● солі, без, Людина, їжа, друга, що, без.

(Людина без друга, що їжа без солі.)

● каже, Не, правду, той, хто, друг, той, що, а, медом, маже.

(Не той друг,що медом маже, а той,хто правду каже.)

Бліц-тест «Чи вмієш ти дружити?»

1. Твій друг захворів і не прийшов до школи. Ти...

А зателефонуєш і поцікавишся його здоров'ям (2 б.)

Б ніяк не відреагуєш (1 б.)

В відвідаєш його (3 б.)

 

2. Друг не зумів розв'язати задачу. Ти...

А даси йому списати (2 б.)

Б допоможеш розібратися (3 б.)

В зробиш вигляд, що це тебе не стосується (1 б.)

 

3. Тобі хочеться піти в кіно, але у друга немає грошей. Ти...

А підеш сам (1 б.)

Б позичиш другові гроші (2 б.)

В купиш два квитки, сподіваючись, що і друг для тебе нічого не пошкодує (3 б.)

 

4. Друг виграв приз у конкурсі. Ти...

А постараєшся взяти участь у подібному конкурсі (2 б.)

Б порадієш за свого друга (3 б.)

В у душі позаздриш йому (1 б.)

 

5. Друга запросили на свято, але він черговий у класі. Ти...

А залишишся після уроків і допоможеш йому (3 б.)

Б поспівчуваєш йому і підеш додому (2 б.)

В не звернеш на це увагу (1 б.)

Перевірка бліц-тесту

Якщо ти набрав:

 13 — 15 балів. Твої друзі можуть пишатися дружбою з тобою. Ти дуже надійна людина.

 10 — 12 балів. Ти непоганий товариш. Але ти обережний і все заздалегідь прораховуєш.

 5 — 9 балів. Навряд чи поруч із тобою є справжній друг. А винен у цьому ти сам.

 

Інтерактивна гра «Я почну, а ти- закінчуй».

Складіть пазл. (Додаток 3)

 

 Підсумкові завдання

- Чи можна сказати, що наш клас дружний?

- Якщо взяти кожному по сірнику, то ви легко зможете їх переламати. А якщо всі сірники взяти пучечком, то чи зможете його переламати? Отож бажаю і вам бути такими ж міцними.

— Як ви розумієте вислів: «Один — за всіх, і всі — за одного».

Вправа «Відкритий мікрофон».

Поділіться враженнями від уроку, розкажіть, що їм найбільше сподобалося?

Вправа «Хай щастить!»

Станьте боком у тісне коло  та разом скажіть : «Хай сьогодні нам щастить, хай нам завтра пощастить, хай завжди усім щастить! Будьмо !»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                       Додаток 1

Трафарет лебедь - 71 фото

 

 

 

щука PNG рисунок, картинки и пнг прозрачный для бесплатной загрузки |  Pngtree

 

 

 

 

Оригами рак из бумаги: как сделать клешню из бумаги, модульное оригами,  трафареты в виде рака для масок на голову своими руками - шаблоны для  распечатки и вырезания

 

 

                                                                                                                                                                    Додаток 2

 

 

 

 

C:\Users\User\Downloads\imgonline-com-ua-Puzzle8A6WZ4EM1gT3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                      Додаток 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Krishtalska Natalia
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додав(-ла)
Босик Альона
Додано
16 серпня 2023
Переглядів
311
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку