Бінарний урок 8 клас
Підготував вчитель: Гур’янов Микола Вячеславович
Тема: Величини та операції над ними.
Мета:
Пізнавальна – сформувати знання учнів побудови графіку функцій графічним способом і за допомогою комп’ютера. Доцільність застосування комп’ютера при розв’язанні задач
Розвивальна – розвивати обчислювальні навички, навички роботи на комп`ютері; виховувати активність, працелюбність, інформативне мислення та інформаційну культуру.
Виховна - Виховувати старанність, активність при вивченні нового матеріалу розвивати логічне мислення, увагу; сприяти самостійній роботі за комп’ютером.
Тип уроку: Інтегрований
Обладнання: Проектор, комп’ютери, мультимедійна презентація.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Підготовка та налаштування здобувачів освіти для роботи на уроці.
ІІ. Повідомлення теми та очікуванні результати.
Слово вчителя. Тема уроку «Величини та операції над ними.»
Очікувані результати:
ІІІ Актуалізація опорних знань
Дати відповіді на питання
Правильні відповіді
IV Мотивація навчальної діяльності.
Епіграф
Немає людини, яка б не робила помилок, але той, хто виправляє свої помилки - мудрець.
Китайський вислів
V. Виклад основного матеріалу
З усіх шкільних предметів інформатика найбільше пов'язана з математикою. Завдання, які ставить перед собою навчання математики та інформатики – це, насамперед, формування особистостей, які уміють мислити логічно та алгоритмічно.
Без знань з математики неможливо створити програми виконуючи які комп'ютер міг самостійно вести розрахунки. Тому пригадаємо знання з математики.
Повторення як розв'язувати алгебричні функції
Слово другого вчителя
1 Залежність, при якій кожному значенню аргументу відповідає одне значенння У, називається…
2. Назвіть способи задання функції
3 Усі значення, які набуває залежна змінна, називаюсться областю …
4. Усі значення, які набуває залежна змінна, називаються
5. Для побудови прямої, яка є графіком лінійної функції, достатньо мати
Побудова графіку функції
Древньогрецький математик Аполлоній Пергський за 200 років до нашої ери, розрізавши конус, лінію зрізу назвав параболою. Ніколи не замислювалися, але з дитинства знайома нам веселка, теж має форму параболи. Траєкторія стрибка дельфіна – теж парабола! Як і політ також має траєкторію параболи
Комп'ютер здатний розв'язувати математичні задачі будь-якого рівня складності для цього необхідно запрограмувати комп'ютер для розв'язку задачі. Або скористатися вже готовими програмами. Однак для цього необхідна знати що таке величини та як записувати математичні вирази алгоритмічним способом.
Величина – це кількісно виражене значення властивості об’єкта. Величини використовуються у формулах та функціях.
Приклади величин в інформатиці:
Приклади величин в математиці:
Види величин
Стала величина (константа) – величина, значення якої не змінюється.
Наприклад:
Змінна величина (змінна) – величина, значення якої може змінюватись.
Імена величин:
Запис математичних дій алгоритмічним способом
В математиці
|
В алгоритмах та програмах
|
X+y |
X+y |
x-y |
x-y |
x·y |
X*y |
X:y |
x/y |
|
X^2 |
|
Sqrt (x) |
Приклади
VI. Практична робота інструктаж вчителя
Інструктаж вчителя перед роботою за комп’ютером
Під час роботи:
Після закінчення роботи:
Побудувати графік функції на комп'ютері за допомогою програми microsoft excel
VIІ. Рефлексія
Використовується метод доповнення речення. Здобувачі освіти дають відповідь доповнюючи речення
VIІІ. Домашнє завдання
Прощання з аудиторією