Урок «Велика Британія сьогодні»

Про матеріал
Вправи, які сприяють формуванню лінгвокраїнознавчої компетентності на уроках англійської мови в середній школі.
Перегляд файлу

1

 

Тематика ситуативного спілкування: The UK Today.

Сфера спілкування: публічна.

Мета уроку: (як намір викладача)

Повторити й активізувати ЛО теми.

Удосконалювати техніку читання.

Розвивати навички монологічного й діалогічного мовлення.

Продовжувати формувати навички писемного мовлення.

Прищеплювати інтерес до вивчення англійської мови.

Обладнання: мультимедійне обладнання, гаджети, підручник, робочий зошит, картки для самостійної роботи (НО1), (Н02).

 

ХІД УРОКУ

І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.

 

  1.               Привітання.

T: Hello, children! I’m very glad to see you!

Ps: We are glad to see you too!

 

  1.               Повідомлення теми.

T: Today we’ll speak about the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland.

 

  1.               Уведення в іншомовну атмосферу.
  1. Бесіда в режимі Т →Р1→  Р2 →Р3

T: Look at the map of the United Kingdom: https://www.thinglink.com/scene/1172490951394852866

  • What is the geographical position of Ukraine?
  • How much do you know about the places of interest in your regional town / city?
  • Is the United Kingdom an island?
  • What things do you picture in your mind when you think of Great Britain?
  • How many colours are there in the Union Jack?
  • What is the capital of the Northern Ireland?
  1.                 Робота в парах.

Учні виконують інтерактивну вправу «Збери пазл»:

https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=08c904762061

 

ІІ. Основна частина уроку

  1. Speaking
  1. Учні в парах обговорюють питання: Say what you know about the geographical position of the UK. Викладач стежить за правильністю граматичної будови речень.

 

  1. Vocabulary Practice
  1. Викладач пише на дошці нові слова, пояснює їх значення та вживання. Учні отримують посилання до інтерактивного-словника для вивчення та закріплення нової лексики уроку:

https://quizlet.com/551677817/amazing-britain-flash-cards/ 

Учні виконують інтерактивну вправу на закріплення нової лексики уроку: https://learningapps.org/display?v=px4rge1hj20

 

  1.               Reading
  1. Впр. 3 (с. 184-185). Учні ланцюжком читають текст.

 

  1. Учні виконують завдання на картках. По закінченні роботи учні ланцюжком читають відповіді. Викладач контролює правильність виконання завдання.  

 

 

 

 

 

Картка НО1                                                                          

Say if the statements below are true or false.

  1. The UK consists of England, Scotland and Wales.
  2. All Ireland is independent.
  3. Great Britain’ refers only to England, Scotland and Wales.,
  4. St. Helena and the Falkland Islands are linked to Great Britain.
  5. Wales has got its own parliament.
  6. The UK is multinational and multiracial society.
  7. Many English people enjoy hiking, camping and fishing.

 

  1. Listening
  1. Етап підготовки до сприйняття тексту на слух.

Бесіда в режимі Т →Р1→  Р2 →Р3

T: What is the capital of Ukraine?

What sights of Kyiv do you know?

  1. Етап слухання тексту.

T: Let's watch a video about London sightseeing:

 https://www.youtube.com/watch?v=WFRR0zC70-0

  1. Етап розуміння змісту тексту. Учні виконують завдання на картках.

Картка НО2

Set the order of mentioning London sightseeing in the video

The Thames

11

British Museum

7

Trafalgar Square

5

Tower Bridge

12

Regent’s Park

4

Buckingham Palace

10

Nelson’s column

6

Palace of Westminster

3

St.Paul’s Cathedral

8

Big Ben

2

London Eye

1

National Gallery

9

 

  1. Writing

T: Write an article about the sights of one of the three capitals: Edinburgh, Cardiff or Belfast (up to 60 words).

Учні працюють у групах по четверо-п’ятеро: шукають інформацію про видатні пам’ятки однієї з країн Сполученого Королівства й оформлюють її у вигляді статті «Famous and memorable places of ...». По закінченні роботи представники груп презентують свої статті. Викладач разом з класом вибирають найкращу.

 

ІІІ. Заключна частина уроку

1. Homework

1) РЗ. Впр. 1 (с. 200).

2. Summarizing

Бесіда в режимі Т →Р1→  Р2 →Р3

T: What did we speak about today?

What did you read/listen about?

What new information have you found out?

 

 

Список літератури:

  1. Вітренко А. В. Основні компоненти лінгвокраїнознавчої компетенції / А. Вітренко // Педагогіка формування творчої особистості у вищій і загальноосвітній школах. - 2013. - Вип. 29. - С. 138-143.
  2. Голованчук Л.П. Навчання учнів основної загальноосвітньої школи культурно-країнознавчої компетенції на уроках англійської мови: дис. канд. пед. наук: 13.00.02 / Голованчук Людмила Павлівна. – К., 2003. – 340 с.
  3. Заіченко А.Є. До питання про застосування лінгвокраїнознавчого підходу під час навчання іноземної мови / А. Заіченко // Молодий вчений. – 2017. – № 12 (52). – С. 383–387.
  4. Карпюк О.Д. Англійська мова (9-й рік навчання): підручник для  9-го класу закладів загальної середньої освіти. Рівень стандарту. – Тернопіль: «Видавництво Астон»,  2017.
docx
До підручника
Англійська мова (9-й рік навчання) 9 клас (Карпюк О.Д.)
Додано
10 лютого 2021
Переглядів
4179
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку