Урок "Велика буква в іменах. Дізнаюсь про походження імен.

Про матеріал
Урок на тему" Велика буква в іменах" з елементами дослідження про походження імен
Перегляд файлу

 

Урок української мови

2 клас

Тема: Велика буква в іменах. Дізнаюсь про походження імен

Мета: Вчити учнів розрізняти поняття: «ім’я», засвоювати правила написання з великої букви імен, знання про слова – назви предметів, розвивати мовлення, спостережливість, пильність; сприяти вихованню любові до історії нашого народу.

Обладнання: Презентація уроку,картки для групової роботи, малюнки

Хід уроку

І. Організація класу

У нас сьогодні ніби свято.

Гостей зібралося багато.

А ну ж назад ви подивіться,

І веселенько посміхніться.

Погляньте один на одного

І побажайте успіху

Мікрофон.

- Діти, що ви очікуєте від уроку?

Продовжіть Я хочу,щоб урок був…..

(цікавим,продуктивним,казковим,загадковим, пізнавальним, зрозумілим і т.д.)

-А що для цього треба

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно і плідно працювати

  • Діти, а яке свято незабаром? (Свято Миколая)
  • Якого числа?
  • Може хтось із вас вже і порахував скільки днів залишилося ? 8 днів
  • Миколай вже готує подарунки вам. Ось і ялинка вже є. До кінця уроку прикрасимо її іграшками,які ви отримаєте за працю на уроці.
  • Ви намалювали автопортрети і підписали своім іменем так, як воно записано у свідоцтві про народження
  • Назвіть свої імена (Із завданням впоралися добре.Дякую!

ІІІ. Хвилинка каліграфії

Напишіть красиво своє імя. Якого кольору ваше імя? Чому?

  1. Пропоную відгадати загадку

Всі хочуть, як народиться дитина

Щоб я було красиве і дзвінке.

Бо носить все життя мене людина,

А відгадайте – но, що я таке? (Ім’я)

Робота з лего

-Складіть схему слова Ім’я

-Давайте домовимся: голосний – вертикально, приголосний твердий -горизонтально, приголосний мякий -жовта горизонтально

- Скільки букв у слові ім’я? (4) А скільки звуків? (5)

-Чому 5 зв.?

- Запишемо цілий рядок цього слова.

Кожна дитина отримує імя при народженні і для вас воно є найкращим

Хто дав вам імя? Мікрофон

Ваші імена сучасні

Але були давні імена

Яких малюків називали такими іменами?

Жданка,Веселик, Крикун….

 IV Оголошення теми та мети уроку

  • Сьогодні ми дізнаємось ,про походження імен
  • Звернемось до Довідкового бюро (С.62-63)
  • А чи є такі імена у нас у класі?
  • Дівчатка запишітьЯке імя вас зацікавило,що означає
  • Хлопчики-а яке вас імя зацікавило? Запишіть
  • А що означають ваші імена? (відповіді дітей)
  • Відкрийте конверт №1 від Миколая знайдіть імя ,прочитайте, що означає запишіть у зошит

Гра «Коло друзів ».

І зараз ми спробуємо утворити коло із наших гарних та милозвучних імен. (Виходять діти до дошки і розказують, що означає ім'я кожного). Утворилися  ваші імена дуже давно і примандрували до нас з різних країн, особливо з давніх Риму й Греції. Подивіться, яке гарне коло  вийшло. Чому? Бо це коло-віночок сплетене з імен добрих дітей, які прагнуть до знань, слухняних і чемних.

Анастасія – воскресіння

Анастасія- воскресіння

Олексій – захисник,

Станіслав - станом славний,

Нікіта – переможець

Артем - здоровий

Вероніка-перемога

Маргарита-перлина

Вадим- водити мир

Ілона- світла

Сніжана- біла

Яна- божа благодать

Каміла- бездоганна

Євген- благородний

Фізхвилинка

Запишіть українські імена. Взаємоперевірка

V.Робота групі.  Правила роботи в групі

Творча робота над іменами

- Зараз і ми спробуємо бути творцями імені. Багато імен зустрічається в назвах квітів.

1група

План

1.Розгляньте малюнок квітки

2.Прочитайте назву рослини.

3.Знайдіть, яке ім’я утворилось від цієї квітки?

4. Спишіть у зошит тільки імена

Виконай за зразком:

грицики - Григорій

маргаритки –

васильок-

іван - чай -

тимофіївка

( Маргарита, Іван, Василь, Тимофій)

2 група

План

1.Розгляньте малюнки

2.Знайдіть відповідність між малюнком і текстом.

3.Допишіть стародавні імена людей  замість крапок.

(Ведмідь, Вовк, Берізка, Добриня)

4. Спишіть у зошит тільки імена

Текст.

1.Хлопчик був незграбний, повільний, але дужий давали імя ….

2.Хлопчик був швидкий з гострим зором,давали імя …

3. Дівчинка була струнка, тендітна, давали імя …

4.Хлопчик був добрий, швидкий, сміливий давали імя …

3 група

1.Розгляньте малюнки

2.Знайдіть відповідність між малюнком і ім’ям

3.Допишіть імена людей

4. Спишіть у зошит тільки імена.

Той , хто володіє миром-

Той , хто богом даний -

Та , хто славить мир –

Той, хто станом славний -

( Богдан, Станіслав, Володимир,Мирослава)

VІІІ. Домашнє завдання.

С.63.впр.7

все зрозумів

зрозумів,але не все

            нічого не зрозумів 

   (Якщо все зрозуміли,то приєднайтесь до моєї цеглинки, якщо не все зрозуміли кладіть поруч  т.д.) 

Рефлексія     

-Чи справдилися ваші очікування?

-Закінчи речення…

Мені сподобалось…

Я навчився…

Я дізнався…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Українська мова, Розробки уроків
НУШ
Додано
16 січня 2020
Переглядів
2194
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку