Урок "Великі імперії Західної Азії"

Про матеріал

Урок з використанням інтерактивних технологій. Робота з історичними джерелами (Святе Письмо), пояснення біблійних висловів, робота з атласом, підручником, виконання хронологічних задач, "хмаринка слів".

Перегляд файлу

ІСТОРІЯ СТАРОДАВНЬОГО СВІТУ

Тема уроку: Великі імперії Західної Азії

Мета уроку: сформувати уявлення про Великі імперії Західної Азії, розповісти про завоювання та про загибель Ассирії під тиском підкорених нею народів; сформувати уявлення про Халдейське царство;; продовжити роботу з історичними документами та історичною картою. ввести та закріпити поняття «імперія», «загарбницька війна», «тарани».

Тип уроку: комбінований урок

Обладнання: презентація, атлас, роздатковий матеріал, контурна картп

Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть:

  • Називати хронологічні межі розквіту Ассирійської держави;
  • Показувати на карті території Ассирії, Халдейського царства;
  • Описувати спосіб життя населення цивілізації Центральної Азії;
  • Характеризувати діяльність Тіглатпаласара III, Ашшурбаніпала

 

ПЕРЕБІГ УРОКУ

I.Організаційний момент

II.Перевірка домашнього завдання

Вправа «Дешифратор»

Розшифруйте і поясніть поняття: їервє, бялбі, єсурилам, номолос, їеюд, дивад.

 

Встановіть відповідність між назвами народів та їхніми характеристиками

1.Євреї В

2.Фінікійці Б

3.Філімістимляни А

А) «Люди моря», з якими довелося воювати ізраїльтянам; пізніше вони осіли в Палестині, названій так за їхнім найменуванням

Б)мешканці приморської країни в Східному Середземномор’ї, яку відмежовував зі сходу гірський хребет Ліван;

В)назва народу, що в перекладі означає «зарічні люди», тобто ті, що прийшли з-поза річки Ефер (Євфрат).

 

Збірник давніх текстів, які в іудаїзмі та в християнстві визнають як Святе Письмо

 

«Хай не буде тобі інших богів переді Мною. Не вклоняйся їм і не служи їм … Не призивай Імення Господа, Бога твого надаремно. Пам’ятай день суботній, щоб святити його. Шануй свого батька та матір свою … Не вбивай! Не чини перелюбу! Не кради! Не слідчи неправдиво на ближнього свого! Не жадай дому ближнього свого …дружини … раба …вола…ані осла, ані всього, що є у ближнього твого!»

 

1.Чому ці заповіді стали втіленням загальнолюдських цінностей?

2.Які із заповідей вам здаються найважливішими?

3.Чим відрізнялися вірування давніх євреїв та давніх єгиптян?

 

III.Актуалізація опорних знань

Завдання

Поясніть зміст біблійних висловів

1.Вавилонське стовпотворіння.

2.Служити золотому тільцю. Матеріальні цінності вище від духовних

3.Принести пальмову гілку. Ушанувати

4.Повернутися на землю обітовану. Повернутися на Батьківщину

5.Цап-відбувайло. той, хто несе покарання за інших

6.Камінь спотикання. камінь-спотикання – перешкода, предмет суперечок і незгоди

IV.Мотивація навчальної діяльності

Перегляд відеофрагменту

https://www.youtube.com/watch?v=5Eph-kV86FQ

V.Вивчення нового матеріалу

Сьогодні ми здійснимо уявну подорож до Ассирійської імперії, Халдейської імперії

 

Робота з картою

1.У якій частині Месопотамії розташована Ассирія?

2.Яке місто було столицею Ассирії?

3.Назвіть країни, які завоювала Ассирія.

 

Робота з підручником

 

Метод «Асоціація» (робота з підручником на с. 84)

 

Армія

 

 

 

Робота в групах

Опрацювати с. 85 та визначити політику

Тіглатпаласара III   Ашшурбаніпал   занепад держави

 

Робота з хронологією

Позначте на лінії часу початок і кінець перебування при владі Тіглатпаласара III, дати завоювання Ассирією Вавилонського царства та захоплення Ніневії

 

Робота з підручником (с. 85-86)

«Хмаринка слів»

VI.Підсумки уроку

Скласти сенкан

1. Перший рядок – тема (іменник).

2. Другий – опис теми (два прикметники).

3. Третій – називає дію, пов’язану з темою, складається з трьох дієслів.

4. Четвертий рядок – фраза, переважно з 4-х слів, висловлює ставлення до теми, почуття.

5. Останній рядок – одне слово – синонім до слова(теми), ніби висновок вірша.

 

VII.Домашнє завдання

Опрацювати с. 83-86;

Завдання 2 (с. 89) письмово;

*Розповідь про царів Ассирії, Халдейського царства

 

 

docx
Додано
27 листопада 2018
Переглядів
2123
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку