Урок "Великодні дзвони" (дистанційний урок )

Про матеріал
Дистанційний урок з музичного мистецтва з використанням ІКТ за підручником Т.Рубля , І.Мед ,Т.Щеглової
Перегляд файлу

 Урок  музичного  мистецтва         2 клас                         Вчитель  В.М.Пилипова    

 

Тема  уроку  . Великодні дзвони  (дистанційний  урок )

Мета уроку:

Дидактична (навчальна): продовжувати ознайомлювати учнів з особливостями та властивостями музичної мови; розвивати емоційну сферу учнів, уміння розрізняти настрої музики; виховувати в учнів культуру слухання музики та зацікавленість нею.

 

Розвиваюча: розвивати  емоційно-почуттєву   сферу   учнів,   їх   художні здібності і мислення, здатність  до самовираження та спілкування.

 

Виховна: виховувати в учнів емоційно-ціннісного ставлення до  мистецтва та  дійсності,  розвиток  художніх інтересів і потреб,  естетичних ідеалів,  здатності розуміти та  інтерпретувати  твори  мистецтва, оцінювати естетичні явища.

Очікувані  результати :  ( за державним  стандартом)

 

Уміння: грамотно і логічно висловлювати свою думку, аргументувати та вести діалог, враховуючи національні та культурні особливості співрозмовників та дотримуючись етики спілкування і взаємодії;

 

Ставлення: повага до культурного розмаїття у глобальному суспільстві; усвідомлення впливу окремого предмета на людську культуру та розвиток суспільства.

 

Матеріали та обладнання: ПК, проектор, екран, фонохрестоматія.

 

Тип уроку: комбінований урок.

 

Основні поняття: Великдень, дует,

           

 Перебіг уроку

 

І.  Організаційний  момент  .Психологічна  і практична підготовка  учнів до навчальної діяльності

 

1.   Музичне  привітання

 

 

 

2.    Розспівування      “Зозуленька ку-ку”

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

 


Маринчина писанка

Як весні раділа
Кожна людська хата, —
До людей зближались
Великодні Свята.

Готувались люди —
І дорослі, й діти:
Як же то найкраще
Їх собі зустріти.

У Маринки мама —
Як усе до свята —
Вміє дуже гарно
Писанки писати.

І Маринка маму
Дуже попросила,
Щоб її писати
Писанку навчила.

Сіли мам й доня
Писанку писати.
І матуся доні
Стала повідати:

Що іде Великдень,
Зовсім недалечко,
І чому виходить
Писанка з яєчка.

А на ній всі знаки
Дихають віками.
Їх передавали
Дітям їхні мами.

Ось уже й Великдень
Зовсім недалечко,
У Маринки писанка
Вийшла із яєчка.

Світлана Кузьменко


- Як  розписують  писанки ?  
 

ІІІ.  Повідомлення теми, мотивація   навчальної діяльності діяльності.   Формулювання  завдань  уроку .

підручник Рубля мистецтво 2k_m_r_2019.pdf

 

ІV. Сприймання  і  усвідомлення  нових знань

 

Фронтальна бесіда з переглядом демонстраційного матеріалу, підготовленого вчителем.

 

Дітям про ПАСХУ і Великодні традиції (пізнавальне відео) - Bing video

     

 

 Великдень - величне свято для кожного із нас. Кожна родина ретельно готується до свята: прибирає, пече паски та малює писанки. Потім освячує ці дари у церкві. У ці дні всі вітаються  словами «Христос воскрес». Цікавими є народні гуляння біля церкви. Можна побачити багатьох друзів, знайомих. Під час Великодніх свят завжди звучать дзвони. Вони створюють атмосферу свята, чистоти та урочистості. Дозволяється на свята усім бажаючим бити у дзвони. Їх відлуння довго лунає навколо.

       Послухайте, як звучать Великодні дзвони. Спробуйте за допомогою трикутників та дзвоників відтворити почуте.

 

(Слухання дзвонів)Великодні дзвони у Золочеві - YouTube

Які настрої втілені у Великодніх дзвонах?

 

V. Слухання    музики

 

Дует «Писанка», «Писала мати писанки»

       Пісня, у виконанні дуету «Писанка», «Писала мати писанки», налаштує вас на святковий настрій.

Проплескайте ритмічну вправу із Великодніх символів, підручник (с.78)

 

 

 

 

VІ.   Вокально-хорова робота

 

Марійка Бурмака, «Писанка», підручник (с.77)

       Композиторка і виконавиця сучасних пісень, Марійка Бурмака, написала пісню до Великодніх свят, яка називається «Писанка». Заспівавши її, ви відчуєте гарний і святковий настрій.

Марія Бурмака – Писанка. Дитячий альбом - YouTube

       Вивчення  пісні:

  - розучування пісні (робота з текстом);

 - робота над диханням;

 - робота над фразуванням;

 - робота над одночасним початком співу;

 - робота над артикуляцією;

 - робота над характером пісні.

 

Христос воскрес! Радійте нині діти!

Сповнилося найбільше із чудес.

Пропала тьма, і сонце правди світить.

Христос воскрес! Воістину воскрес!

(І.Савицька)

 

VII. Закріплення  вивченого   матеріалу.

Робота з друкованим зошитом (урок 24)

Позначте великодню символіку.

Яка, на вашу думку, музика великодніх дзвонів? Позначте та поясніть свій вибір.

Допоможіть зайчику дістатися великодніх смаколиків.

 

VIII. Підбиття підсумків  уроку  . Рефлексія .

 

 

Музично- дидактична гра “Який музичний інструмент грає ?”

 

Вербальне схвалення відповідей учнів.

 

Запитання учням:

-  Як звучать Великодні дзвони?

-  Яка символіка використовується під час Великодня?

-   Як ви з родиною святкуєте Великдень?

-  Який характер великодніх пісень?

-  Про кого і про що в них співається?

doc
Пов’язані теми
Мистецтво, Розробки уроків
НУШ
Додано
12 березня 2023
Переглядів
666
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку