Урок "Вербові котики. Розширення знань про графічні техніки. Малювання натюрморту «Вербові котики» (акварельні фарби)."

Про матеріал
Мета: вчити дітей малювати букет гілочок верби, удосконалювати навички роботи олівцем, акварельними фарбами; розвивати комбінаторні навички, увагу та спостережливість; виховувати любов і бережливе ставлення до природи.
Перегляд файлу

Образотворче мистецтво

3 клас

 

Тема. Вербові котики. Розширення знань про графічні техніки. Малювання натюрморту «Вербові котики» (акварельні фарби).

 

Мета: вчити дітей малювати букет гілочок верби, удосконалювати навички роботи олівцем, акварельними фарбами; розвивати комбінаторні навички, увагу та спостережливість; виховувати любов і бережливе ставлення до природи.

 

Обладнання: мультимедійний комплекс, мультимедійна презентація Microsoft PowerPoint, підручник, матеріали для роботи у групах, зразки робіт. технологічні картки «Послідовність зображення натюрморту «Вербові котики».

 

Матеріали та інструменти: альбоми, олівці, акварельні фарби.

 

Літературний ряд: вірш про вербові котики.

 

Тип уроку: комбінований урок.

 

Словник термінів:

Композиція – розміщення образотворчих форм у єдності із змістом.

 

 

План  уроку

I. Організаційна частина

Перевірка готовності учнів до уроку

 

         -- Ось і продзвенів дзвінок --

   Розпочинаємо урок.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

  1. Бесіда.
  •                   Ось нарешті на зміну суворій зимі прийшла весна. Роздивіться репродукцію картини Михайла Ткаченка «Весна».

Бесіда за картиною

  •                   Яка пора року зображена на полотні?
  •     За якими ознаками ви здогадалися що це весна?
  •     Які найголовніші прикмети весни на цій картині?
  •     Який первоцвіт квітне раніше за всіх?
  •     Ні, діти, це красуня – верба. Вона однією із перших прокидається після зимового сну.

 

  1. Декламування вірша.

 

            Вербові  котики

У  долині,  біля  річки,
Прямо  в  зарослях  порічки
І  красиве  й  непросте
Дивне  дерево  росте.

Доторкаюся  до  гілки,
А  на  ній  -  пухнасті  бджілки.
Та  вони  не  ранять  зовсім,
Лиш  проміння  сонця  просять.

Ніжні  котики  вербові  -
Із  весни  і  із  любові.
поспішають  розцвітати
На  чудове  мами  свято.

 

  1.               Складання асоціативного куща.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ Оголошення теми і мети уроку

Сьогодні на уроці ми будемо працювати над темою: «Малювання натюрморту «Вербові котики».

Наші завдання:

-навчитися зображувати композицію з гілочок верби;

-удосконалювати свої вміння правильно розміщувати композицію на аркуші паперу;

-вчитися підібирати гаму кольорів відповідно до задуму.

 

ІV Пояснення послідовності виконання роботи

 

  1.   Словникова робота.
  •                   Пригадайте, що таке «композиція»? (латинської мови – складання, упорядкування) – розміщення образотворчих форм у єдності із змістом.

 

  1. Робота в групах.
  •  Обєднайтесь у великі групи по рядах. Створіть свою композицію з вербових котиків.

 

  1. Детальний аналіз вербової гілочки.
  •  Погляньте, діти, на цю гілочку уважно.
  •  Чи прутик скрізь однакової товщини? (кінець прутика тонший)
  •  На яку геометричну фігуру подібний цвіт верби? (на овал)
  • Якого кольору прутик вербової гілочки? А цвіт верби?

 

 

  1. Робота з підручником.

Перегляньте зображення у підручнику на стор. 91-92.

- Чи відтворені особливості будови вербових гілочок на запропонованих зображеннях?

 

  1.  Хвилинка відпочинку.

 

  1.  Поетапне виконання композиції.
  •                   Розпочинаємо роботу із загального розміщення. Для цього позначте нижню і верхню межу композиції. А потім ліву і праву.
  •                   Позначте висоту вази – орієнтовно посередині.
  •                   Виконайте лінійний рисунок посудини і зафарбуйте її.
  •                   Кінцем пензля легкими лініями намалюйте кілька вербових гілочок коричневою фарбою.
  •                   Світло-сірою фарбою зобразіть котики-кульки.
  •                   Промалюйте фон, площину стола, на якій стоїть ваза з котиками.

 

ІІІ. Самостійна робота учнів.

Проводиться індивідуальна робота з учнями

 

ІV. Підсумок уроку

  1. Оцінювання учнівських робіт.

 

  1. Аналіз 3-4-х робіт.

 

  1. Організація виставки дитячих робіт

 

  1. Рефлексія  

Вправа «Незакінчені речення»

  • Я не вмів (ла), а тепер вмію….
  • Я не знав (ла), а тепер знаю….
  • На уроці мені найбільше сподобалося…
  • Найбільші труднощі я відчув (відчула)…

 

     5. Проголошення уроку завершеним

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
22 березня 2018
Переглядів
3449
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку