Урок "Вибір об’єкта проєктування. Основи технології виготовлення рамки для фотографій.

Про матеріал
Розробка уроку призначена для вчителів технології у 5 класі.Дає можливість ознайомити учнів з історією виникнення виробу;навчитися самостійно обирати об'єкт проєктування та технології виготовлення виробу.
Перегляд файлу

Тема уроку: Вибір об’єкта  проєктування. Основи технології виготовлення  рамки для фотографій.

Мета уроку:

Навчальна: ознайомити учнів з історією виникнення рамки для фотографій; навчити самостійно обирати об’єкт проєктування та технології виготовлення виробу;

Розвиваюча:сприяти розвитку комунікативних навичок роботи в групах; активізувати творчу активність; уяву та фантазію;

Виховна: виховувати і підтримувати інтерес до процесу отримання знань, культури праці.

Очікувані результати:учні повинні знати етапи проєктування; здійснювати пошук та обирати моделі-аналоги відповідно до об’єкта проєктування;застосовувати метод фантазування під час проєктування виробу;визначати послідовність технологічних операцій виготовлення виробу.

Обладнання: ноутбук, презентація,зразки власних виробів.

Тип уроку: формування вмінь і навичок.

План

1.Організаційний момент.

2. Актуалізація опорних знань.

3.Мотивація навчального матеріалу.

4.Повідомлення теми ,мети,завдань уроку

5. Вивчення нового матеріалу.

6. Самостійне застосування учнями знань.

7. Підсумок уроку

8. Домашнє завдання.

Хід уроку

  1.     Організаційний момент.
  •        Перевірка наявності учнів, підготовленості до уроку.
  •        Пригадаємо правила поводження на уроці. Слайд1

 

  •        Налаштування на плідну роботу. Слайд 2

З яким настроєм ви прийшли сьогодні до школи?

Що на вашу думку потрібно, щоб його покращити?(коли учні говорять про поганий настрій).

Зачитайте вислів на дошці. «Якщо праця,то така, щоб користь була і честь»

 Як ви його розумієте?(учні пояснюють зміст вислову).

Тож я бажаю вам наполегливості та  старанності на уроці.

  1.     Актуалізація опорних знань

Пригадайте: що таке проект?

Із скількох етапів він складається?(Відповіді учнів) Слайд 3

  1.     Мотивація навчального матеріалу

Виконана робота власними руками - це приємний відпочинок, гарні ліки від перевтоми. Адже результат праці – охайно виконана робота,яка приносить задоволення, сприяє виявленню хисту і смаку до творчості, дає можливість побачити в повсякденному житті красу і гармонію. (Демонстрація вчителем зразків рамки для фото виконаних власноруч).

  1.     Повідомлення теми і завдань уроку. Слайд 4

Учитель проєктує на екрані тему. Повідомляє завдання  уроку та очікування від нього.

  1.     Вивчення нового матеріалу
  •        Пошук необхідної інформації для проєкту.
  •        Історія виникнення виробу. Слайд 5
  •        Провести дослідження в груповій форм.

А чи подобається вам фотографуватись?

Як на вашу думку, навіщо потрібна рамка для фотографій? Слайд 6

Що необхідно зробити,щоб ваші власні фото розміщувались на видному місці?

Кожний виготовлений  виріб, який надійшов у продаж  має інструкцію по використанню. Тому виготовляючи власний виріб ви також повинні створити такий документ, а називається він творчий проект. І сьогодні ми розпочинаємо працювати над першим етапом, організаційно - підготовчим.

А саме будемо шукати необхідну інформацію про виріб; сплануємо роботу по його виготовленню.

Поміркуйте  і скажіть де можна знаходити будь - яку інформацію?( у підручниках, у додатковій літературі, в  мережі Інтернет тощо).

А де ви найчастіше шукаєте відповіді, які вас цікавлять?

 6.  Самостійне застосування учнями знань.

Учитель пропонує учням провести власні дослідження переглянувши зразки  - аналоги фото рамок( об'єднати дітей у групи ). Слайд 7,8,9

Практична робота.  Дослідження учнів. Слайд 10

Чи подобаються вам вироби?

Якої форми рамки?

З яких матеріалів вони виготовлені?

Щоб ви удосконалили чи змінили?

Учитель пропонує спланувати власні вироби фоторамки. Пригадайте,які  матеріали є у вас вдома,щоб ви мали змогу виготовити виріб і заощадити бюджет. Важливо спочатку визначити, який дизайн повинен бути у рамки, щоб вона підходила під загальну картину інтер’єру вашої кімнати. Слайд 11

Чому варто зробити рамку для фото своїми руками? Слайд 12

  1.     Підсумок уроку.  Слайд 13

Рефлексія

Уявіть свій готовий виріб. Що ви будете з ним робити? Кому подаруєте? Де поставите чи повісите?

А вам приємніше отримувати подарунки чи дарувати?

  1.     Домашнє завдання

 Покажіть свій настрій на кінець уроку Слайд 14

  Скласти та записати у зошит послідовність виготовлення власного виробу.

 

 

 

 

 

docx
Додано
30 березня 2023
Переглядів
906
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку