Урок для 5-го класу
Тема уроку: «Види алгоритмів»
Цілі уроку:
Освітня: сформувати уявлення поняття алгоритмів та їх видів
Розвивальна: розвинути уміння аналізувати, робити висновки вибору виду алгоритму до певної життєвої ситуації
Виховна: формування відповідального відношення до власного вибору та його наслідків
Етап уроку |
Ціль кожного етапу |
Діяльність вчителя |
Діяльність учня |
Ефективність |
Організаційний етап |
Створення атмосфери, яка налаштовує на навчання |
Вітальне слово, оголошення теми, перевірка готовності до роботи. |
Вітання вчителя, перевірка наявності необхідних навчальних матеріалів, організація місця навчання (парти) |
Психологічна підготовка до уроку |
Актуалізація знань та умінь |
Підготовка учнів до но навчально-пізнавальної діяльності |
Постановка проблемної ситуації: «Яким способом ви б наповнили відро водою?» Існують різні види рішень, та сьогодні ми їх дізнаємось. Запитання до класу: 1.Що таке алгоритм? 2.Властивості алгоритмів
|
Розуміння того, що одну ситуацію можна вирішити різними способами |
Розвиток самостійного розуміння теми та цілей уроку, уміння слухати та аргументувати власну думку |
Виклад нового матеріалу |
Забезпечення запам’ятовування та сприйняття матеріалу |
Вчитель, пояснюючи ідею «циклічного алгоритму», показує приклади вирішення задачі наповнення відер водою різними способами та пропонує навести власні ідеї |
- робота із зошитом: конспектування нових понять та термінів - малюють/пропонують власні варіанти вирішення запропонованої задачі |
Уміння обирати найбільш ефективний спосіб вирішення запропонованих завдань, уміння створювати та розуміти алгоритми |
Перевірка уважності та акцентуації уваги |
Визначення рівню усвідомлення матеріалу |
-Отже, які види алгоритмів ви запам’ятали? Який вам сподобався найбільше та чому? |
Учні відповідають на поставлене запитання |
Розвиток власної думки, уміння формулювати та аргументувати власну думку |
Оцінка прогресу (позитивний підхід) |
Оцінка досягнутих цілей уроку |
Пропонує кожному учню оцінити себе самостійно Оцінює навчальні досягнення кожного учня, беручи до уваги їхню самооцінку |
Рефлексія та самоаналіз |
Вміння контролювати та оцінювати свої досягнення самостійно |
Короткий та чіткий аналіз уроку |
Аналіз ефективності уроку |
Надання адекватної оцінки роботи класу та окремих учнів |
Вислів власної думки щодо уроку та власних успіхів |
Рефлексія власного контролю, оцінки результатів діяльності на уроці |
Задання домашнього завдання |
Забезпечення учнів в учнів розуміння цілей та змісту домашнього завдання |
Задає домашнє завдання по варіантам. Поділяє учнів на групи та задає завдання розробити власний алгоритм вирішення конкретної задачі |
Робота із щоденниками |
Формування базових навичок створення алгоритмів та їхнього розуміння, сприяння навику самоорганізації |
1