Тема. Відмінювання порядкових числівників. Написання разом порядкових числівників з - тисячний
Мета: поширювати знання учнів про числівник, вчити знаходити числівники в реченнях, визначати їх розряд, відмінювати порядкові числівники; правильно писати порядкові числівники з –тисячний; закріплювати вміння на практичних вправах;
розвивати зв’язне мовлення, мислення, увагу, пам’ять, вміння будувати речення, відмінювати числівники;
виховувати повагу та шанобливе ставлення до інших, до природи
Обладнання: таблиця, годинник
Тип уроку: урок осмислення нових знань, формування практичних навичок; метод словесного та практичного навчання.
Хід уроку
І. Перевірка готовності учнів до уроку
ІІ. Узагальнення знань за числівником
*Усне опитування:
--- Що таке числівник?
--- Які розряди числівників за будовою ви знаєте?
--- На які питання відповідають кількісні числівники? А порядкові?...
ІІІ. Актуалізація набутих знань
*«Мозковий штурм»
(Учні плескають в долоні, коли вчитель називає числівники. Хто не правильно плескає --- сідає)
Сонячний, три, день, влітку, чотирнадцять, море, місто, у селі, сто, мільйон, двісті дванадцять, зошит, ручка, фарбувати, перший, багато, чимало, місяць, триста, нуль, дві цілих, число, мріяти, п’ять, один, гілка, сміх, вісім, двадцять
IV. Оголошення теми, мети уроку
Є тисяча доріг,
Мільйон вузьких стежинок,
Є тисяча ланів, але один лиш мій…
(В.Симоненко)
V. Опрацювання теоретичного матеріалу
*Робота з теоретичним матеріалом: «Відмінювання порядкових числівників», «Написання разом порядкових числівників з – тисячний»
(на мультимедійній дошці)
VI. Закріплення вмінь на практичних вправах
*Опрацювання вправ у підручнику
--- усно вправи
--- письмово вправа
*Фізхвилинка
*Провідміняти числівники: дев’ятий, тридцятий, тисяча
*Утворити складні слова, частиною яких є числівник
Зразок. 20 днів --- двадцятиденний.
90 кілограмів, 8 поверхів, 30 діб, 20 днів, 40 хвилин, 33 рік, 6 тисяч
*Назвати та записати час, який вчитель показує на годиннику
9 год. (дев’ята година ранку), половина третьої, сім годин десять хвилин, тринадцять годин двадцять хвилин, п’ять години сорок п’ять хвилин. VII. Підсумок уроку VIIІ. Домашнє завдання Правило напам’ять. Провідміняти порядкові числівники: п’ятий, вісімнадцятий, сотий, п’ятдесят другий