Робота з пластиліном. Послідовність дій під час виготовлення виробів із пластиліну на площині за зразком. Практична робота: виготовлення пластилінової картини «Баранчик».
Тема. Робота з пластиліном. Послідовність дій під час виготовлення виробів із пластиліну на площині за зразком. Практична робота: виготовлення пластилінової картини «Баранчик».
Мета: продовжити ознайомлення з правилами і прийомами роботи з пластиліном – розм’якшуванням пластилінової палички, розкачуванням, витягуванням, обрізуванням стеками, примазуванням; розвивати спостережливість, фантазію; виховувати культуру праці, посидючість та терпіння,любов до тварин.
Обладнання: презентація ,зразки готових виробів із пластиліну, пластилін, підкладні дощечки, стеки,трафарет із зображенням баранчика, фрагмент з мультфільму ,,Баранчик Шон’’ ,ноутбук,відео фізкультхвилинки.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
- Назвіть прийоми підготовки пластиліну до роботи.
(Розрізають-стекою, розкочування циліндричної форми роблять прямолінійними рухами долонь,для отримання плоскої деталі пластилін розкочують,надаючи йому потрібної форми(кулі,ціліндру),сплющують.
-Назвіть інструменти і пристосування ,які використовують під час роботи з пластиліном.
ІІІ.Мотивація навчальної діяльності учнів
IV. Повідомлення теми і мети уроку.
-Сьогодні ми продовжимо працювати з пластиліном,удосконалимо вміння і навички з виготовлення виробів з пластиліну , будемо виготовляти пластилінову картину.
- Які картини ви вже створювали? ( Малювали на уроках образотворчого мистецтва).
Як ви вважаєте,що є найголовнішим інструментом у нашій роботі?
( Найголовнішим інструментом у роботі є руки і бажання працювати .)
Ваші ручки вправні й вмілі
Зараз візьмуться до діла.
Можуть труднощі здолати,
Бо є бажання працювати.
- Кого ми зобразимо на картині? Відгадайте загадку
І мала, і кучерява,
І тихенька ,і ласкава.
Називається вівця
Має брата…(баранця)
Перегляд фрагменту із мультфільму,, Баранчик Шон’’
Презентація «Вівця»
Розгляньте зразки виробу.
Аналіз зразка виробу
-Уважно роздивіться композицію.(Демонстрація зразка виробу)
-Що на ній зображено?
-Який матеріал використано для її виготовлення?
-Яких кольорів пластилін узяли для зображення баранчика?
V. Технологія виготовлення виробу
- Пригадаймо основні прийоми роботи з пластиліном, які знадобляться під час виготовлення картини.
-Виготовляти картину будемо в такій послідовності:
1)відібрати відповідний колір пластиліну (зелений,білий,коричневий,чорний);
2)обвести контури баранчика з допомогою трафарету;
3) розм’якшити зелений пластилін примазуємо пальчиком на картоні під баранчиком пластилін зеленого кольору . Це – травичка;
4)для тільця взяти білий пластилін і примазати його по тулубу баранчика;
5)із білого пластиліну розкатати тоненькі валики, згорнути їх спіралькою та притиснути до тулуба.Це кучері баранчика;
6) додати очі, ротик, ріжки,язичок.
VI . Повторення правил техніки безпеки.
Правила роботи з пластиліном
1.Розминати і розгортати пластилін потрібно на дощечці.
2.Розрізати пластилін стекою.
3.Невикористаний пластилін складати в клітинку упаковки.
4.Після завершення роботи з пластиліном руки витирати серветкою.
5.Не брати пластилін до рота,не торкатися брудними руками обличчя,одягу, речей.
6.Не торкатися до зошитів,книг,бо залишаються жирні плями.
Правила роботи в парах ,маленьких групах:
• поважай працю товариша;
• у спільній роботі над композицією будь згідливіший і поступливіший ;
• виконуй вироби старанно;
• поступися товаришеві виготовленням більш простих виробів;
• при невдачі не звинувачуй товариша, а допоможи виправити помилки.
VII. Самостійна робота в парах ,маленьких групах.
Спостерігаю за роботою учнів,слідкую за правильністю виконання прийомів ліплення,нагадую правила організації робочих місць та культури праці.
Відеофізкультхвилинка,,Два маленькі баранці’’сл.Ганни Чубач
Два маленькі баранці
Напекли собі млинців:
Біля столу сіли
І все зразу з'їли:
Гам! Гам! Гам!
Два маленькі баранці
Захотіли ще млинців.
Та муки не стало
І вже масла мало,
Ой! Ой! Ой! Ой! Ой! Ой!
Два маленькі баранці
За неспечених млинців
Билися рогами:
Гуп! Гуп!
Тупали ногами:
Туп! Туп!
А коли втомилися,
Зразу помирилися:
І листком капусти
Щиро поділилися:
Хрум! Хрум! Хрум!
Отакі-от молодці
Два маленькі баранці:
Цьом! Цьом! Цьом! Цьом!
Цьом! Цьом! Цьом! Цьом!
VІІІ. Продовження самостійної роботи.
Пальчикова гімнастика.
Міцно стискаємо обидві ручки в кулачки,а потім з силою розчепірюємо пальці в сторони.Повторити 10 разів.
ІХ.Виставка дитячих вироб
Х.Підсумок уроку
Рефлексія метод ,, Мікрофон’’
- Я навчився..
- Мені сподобалося….
— Які відкриття зробили?
— Де можуть стати у пригоді отримані знання
XI. Прибирання робочих місць.