Урок "Виготовлення виробу в техніці «макраме». Браслети-обереги."

Про матеріал
Урок з виготовлення браслету-оберега "шамбала"в техніці "макраме" плоскими ліво-та правосторонніми вузлами.
Перегляд файлу

Сілецька ЗШ І-ІІІ ступенів ім. Івана Климіва-Легенди                      Вчитель Козоріз Ольга Петрівна

Тема уроку. Виготовлення виробу в техніці «макраме».  Браслети-обереги.

Мета уроку: Виховувати інтерес до декоративно-прикладного мистецтва, бажання засвоїти техніку плетіння. Навчити утворювати візерунки на основі плоских вузлів. Формувати вміння самостійно компонувати вузли. Розвивати творче мислення,основи дизайну. Виховувати естетичний смак.

Обладнання та наочність: інструменти для плетіння макраме,  подушка, голки, ножиці, презентація до уроку ,,Історія виникнення макраме” та «Технологія виготовлення браслета-оберега».

                                                      Хід уроку:

I Організаційний момент.

II.  Мотивація навчальної діяльності.

На сьогоднішньому уроці ми будемо працювати за таким планом.

Майстерно працювати і використовувати раніше отримані знання.

Активно співпрацювати,допомагати один одному.

Коректно ставитись один до одного.

Робити висновки.

Аналізувати свої помилки.

Міркувати, мріяти, мислити.

Енергійно заряджатись на цілий день.

За першими літерами пропоную скласти слово. Отже на сьогоднішньому уроці ми будемо продовжувати займатись вузликовим плетінням – макраме.

ІІІ. Вивчення нової теми

1. Що таке макраме? /слайди/

2. Коли виникло макраме? /короткі повідомлення дітей/

3. Звідки походить макраме? /повідомлення дітей,слайди/

4. Презентація власного проекту « Фенічки в техніці «макраме». /слайди/.

IV. Практична робота.

Виготовлення браслета-оберега.

  1. Відрізати 30 см нитки, нанизати на неї 5-7 намистин.
  2. Нитку довжиною 1 м зав’язати перед першою намистиною, залишивши 10 см від краю нитки.
  3. Звязати три квадратні вузли.
  4. Підняти намистину і пров’язати два квадратних вузла під нею.
  5. Після останньої намистини зробити 6 вузлів.
  6. Закріпити нитки, обрізати і обпалити кінці.
  7.  Закріпити кінці, сплести замок.
  8. На кінцях ниток закріпити намистини.

Повторення правил т\безпеки. Робота учениць в групах.

V. Підсумки уроку.

Мозковий штурм

  • Що таке «декор»?
  • Які вузли використовують для плетіння?
  • Які прийоми плетіння ви використали в роботі?
  • Як правильно зробити розрахунок?

 

  •                    Аналіз практичної роботи дітей.
  •                    Оцінювання дитячої роботи на уроці.

VII. Домашнє завдання.

Підготувати матеріали для виробу

 

https://dg54.mycdn.me/image?t=0&bid=836844694129&id=836844694129&plc=WEB&tkn=*YTWI3yrWCjyloZGQoAnpalc5WlQ

 

docx
Додано
23 січня 2021
Переглядів
1335
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку