Тема Виготовлення вишитого виробу
Мета: удосконалювати практичні навички учнів з вишивання хрестом,
формувати вміння вибирати спосіб виготовлення виробу, художній смак під час добору кольорової гами ниток для вишивання; виховувати акуратність під час виконання вишивальних робіт; розвивати прагнення доводити почате діло до кінця.
Завдання для дітей
Обладнання: зразки виробів, тканина, п’яльця, нитки, голки,ножиці.
Тип уроку: формування і вдосконалення навичок і вмінь
Хід уроку
І. Організаційний момент
Доброго дня, дівчатка! Я рада вас бачити. Бажаю усім, щоб до кожного з вас, сьогодні завітало натхнення, збудило бажання працювати на уроці.
Встаньте, діти, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться ви до мене,
Посміхніться і до себе.
Щоб досягнути добрих результатів треба мати гарний настрій. Тому пропоную вам скористатися «Барометром настрою»
Увага! Я, читаю вірш, а ви викладаєте перші літери виділених слів.
Рішучість до нас на урок завітала,
Аж тут енергійність її наздогнала,
Завзяття з умінням до класу прийшли;
Й любов до навчання з собою взяли.
Терпіння й активність не забарились,
І творчість звичайно до класу з’явились.
Якщо об’єднати ці риси в одне ціле
То можна сміливо братись за діло.
Якщо ж вони стануть усі в один ряд,
То вийде відмінний у нас РЕЗУЛЬТАТ
ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь учні
Перш,ніж розпочати роботу, давайте пригадаємо:
- Як називається тканина для вишивання? (Канва)
-Які нитки використовують при вишиванні? (Муліне-бавовняні кручені нитки для вишивання, льняні нитки, вовняні нитки, люрекс, шовкові нитки, бісер)
-Чим відрізняється голка для вишивання від звичайної?
А тепер - сюрприз: (Звучить пісня)
- Про що пісня?
(Відповіді дітей)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності .
Вишивка — це не лише робота голкою і ниткою, це мова людських почуттів і думок, вияв найпотаємніших мрій. Зараз вишивкою займаються на всій території України, відроджуючи забуте ремесло, оздоблюючи предмети побуту та одягу.
Використовуючи опановану техніку вишивання хрестом ви маєте чудову можливість передати і свої почуття, і свій настрій.
IV.Оголошення теми і очікуваних результатів.
Тому сьогодні продовжуємо вишивати виріб - закладку, яка може стати чудовим подарунком для близької людини або прикрасити улюблену книгу.
- Визначте на сьогоднішній урок завдання кожен для себе.
Метод «Мікрофон» (дають декілька відповідей)
- Отже, ми переходимо до виконання практичної роботи.
V. Практична робота.
Гра «Доміно»
Під час практичної роботи обов’язково треба дотримуватись правил техніки безпеки. Зараз ми їх повторимо, граючись в гру яка називається «Доміно»
Починає гру група, якій випала перша картка. Читаєте питання і самі на нього відповідаєте . Наступна та, у якій відповідь на це питання в першій частині картки. Ця група читає питання в другій частині картки і теж на нього відповідаєте , і т.д.
1.Як треба сидіти при вишиванні
Сидіти прямо, не сутулячись, спираючись на спинку стільця,роботу тримати на відстані (25-30 см) від очей.
2. Де зберігати інструменти?
Інструменти і пристрої зберігати у спеціальній шкатулці чи ящичку.
3. Що не можна робити з голкою?
Не підносити голку близько до обличчя, не залишати голку без нитки,
не вколювати її в одяг, меблі, штори.
4. Як класти ножиці на стіл під час роботи?
Ножиці на стіл класти із зімкненими лезами, направленими від себе.
VI. Практична робота
-Приступаємо до роботи. Бажаю успіху.
( фізкультхвилинка для очей)
VII. Аналіз виконаних робіт.
- Закінчуємо роботу. (Прибирання робочих місць)
- Давайте розглянемо наші вироби і визначимо завдання для себе.
- Хто із вас відчув себе справжньою майстринею?
-А кому, на ваш погляд,треба ще вдосконалювати свої навички?
VIII. Підсумок уроку
- Отже, сьогодні на уроці ми працювали в якості майстринь народної вишивки .
- Яким швом користувалися? (швом «хрестом»)
- Для чого ми можемо використовувати цю техніку?
(для оздоблення виробів декоративно-прикладного мистецтва)
-А саме? ( для оздоблення закладок, для вишивання рушників, національних
костюмів і т.п.)
Аналіз роботи на уроці.
- Дякую вам за роботу на уроці. Якщо є бажання, закінчить роботу вдома.