Тема: Виготовлення їжачка з пластиліну та шишки за зразком.
Мета:
Навчальна:
Розвивальна:
Виховна:
Тип уроку: Формування нових знань.
Обладнання: відеоролики, фото їжака, пластилін, дощечки для пластиліну, шишки округлої форми, картон, стеки, ганчірка, альбом «Маленький трудівничок» ст. 13., пісня Наталії Май «Їжачок» (https://www.youtube.com/watch?v=JfgWeM5EZIQ) .
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Привітання.
Продзвенів і стих дзвінок,
Починається урок,
Зараз сядуть всі дівчатка.
А за ними і хлоп’ятка.
2. Перевірка готовності до уроку.
- У кожного на парті має бути пластилін, дощечки для пластиліну, шишки округлої форми, картон, стеки, ганчірка.
ІІ. Актуалізація знань учнів (3 хв.)
- Діти , а що ви робили минулого уроку?
- Що таке аплікація?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності (3 хв)
1. Проблемне завдання.
Для того, щоб дізнатися тему нашого уроку вам потрібно відгадати загадку.
Лиш торкнись до голочок –
Він згортається в клубок.
Не вгадаєте ніяк?
Підказать вам?
Це…(їжак).
-Так, правильно це їжак!
-Як ви вже зрозуміли сьогодні ми з вами будемо говорити про їжака.
IV. Повідомлення теми і завдань уроку
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Розповідь
Їжак – хижа нічна тварина невеликих розмірів. Їжачка важко сплутати з іншими тваринами. Майже все його тіло вкрите голками. У нього маленькі вушка, оченята маленькі, але міцні ніжки і хвостик. Це дуже обережна тваринка, яка завжди прислухується до навколишніх звуків і відчуває небезпеку ще до її приходу. Коли його хочуть з’їсти, він згортається в клубок з голок. Зазвичай їжачки живуть в лісі, але досить часто їх можна зустріти в садах, парках і навіть на полях. Вони харчуються черв’ячками, комахами, жабами, мишами, та іншими дрібними тваринками.
2. Бесіда
VІ. Демонстрування та аналіз зразка.
Ось такий їжачок ми навчимося виготовляти на уроці.
(звучить пісня Наталії Май «Їжачок»)
2. Аналіз зразка виробу
- З чого зроблений їжак?
- З якого матеріалу?
- Якого кольору?
- З яких частин складається?
3. Повторення правил роботи на уроці
- Перед початком нашої роботи давайте пригадаємо правила роботи з пластиліном (на слайді)
VІІ. Технологія виготовлення виробу.
Правильно виконати роботу вам допоможе інструкція
Послідовність роботи (технологічна картка)
Фізкультхвилинка
VІІІ. Самостійна робота учнів
Учні виготовляють вироби (вчитель надає допомогу слабким учням).
ІХ. Підсумок уроку
1. Аналіз дитячих робіт.
- Молодець, ти гарно впорався із завданням…
2. Бесіда:
-На цьому наш урок закінчено! До побачення!