Урок "Вирази та їх спрощення" 6 клас

Про матеріал
Урок математики в 6 класі на тему " Вирази та їх спрощення". Це є урок закріплення та розвитку знань, вмінь, навичок, який проводиться наприкінці вивчення вказаної теми. форма проведення урок-подорож.
Перегляд файлу

УРОК З МАТЕМАТИКИ ДЛЯ  6  КЛАСУ

 

Тема: Вирази та їх спрощення

Урок-подорож

МЕТА:

  •                 навчальна: удосконалити вміння учнів застосовувати закони множення до перетворення виразів;
  •                 розвивальна: розвивати логічне мислення і обчислювальні навички;
  •                 формувати культуру математичних записів та мови;
  •                 виховна: виховувати позитивне ставлення до навчання,
    упевненість у своїх силах

ТИП: удосконалення вмінь і навичок

ОБЛАДНАННЯ:  картки з завданнями, два варіанти самостійної роботи, літери  слова УРОК, вислови вчених.

 

ХІД УРОКУ

 

І. Організаційний момент.  (1 хв)                                                                             

Доброго ранку! Сідайте, будь ласка.

-  Розпочинаємо наш урок. 

 - Слово урок… Таке звичне для нас, але дуже вагоме. Скільки слів можна утворити з його літер. І всі ці слова потрібні нам будуть для успішної роботи на уроці.

 Інтерактивний Метод – «Мікрофон»

- Складемо невеличкий словничок. Наприклад, усмішка, увага, успіх. Продовжте. 

 У – успіх, увага

 Р – радість, робота

 О – обдарованість, організованість

 К – кмітливість, колективізм

Сподіваюсь, що на уроці на  нас чекає   успіх.

 

ІІ.  Повідомлення теми та мети уроку. (2 хв)
 

  •                   За якою темою ми працювали на останніх уроках?
  •                   Так, закони множення до перетворення виразів.
  •                   Сьогодні ми   продовжимо вдосконалювати   вміння застосовувати закони множення до перетворення виразів.
  •                   Відкрийте, будь ласка, зошити, запишіть число

Тридцять перше березня
Класна робота

Минуле і майбутнє… Таємниці історії великих відкриттів і сучасні досягнення науки. Різні області застосування знань… Усе хочеться побачити і про все довідатися. А найкращій спосіб пізнання – це подорож.

Сьогодні ми з вами відправляємось у захоплюючу подорож до країни Виразів, де ми поринемо у  хвилі цікавих задач під вітрилами невирішених

З кожної подорожі мандрівники повертаються з приємними враженнями та  везуть друзям подарунки. Ви теж маєте змогу  привезти гостинець – оцінку за урок. 

 

ІІІ.   Актуалізація опорних знань. (5 хв)

ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ.

Оголошую аукціон розпродажу путівок.    

Правильне виконання   д/з і є підтвердження наявності путівки.

 

 1.   Фронтальне опитування  (метод «Мозковий штурм»)
  

  •                 Які доданки називають подібними? (Подібними є доданки, які мають спільну буквену частину.)
  •                 Чим можуть відрізнятися один від одного подібні доданки? (Подібні доданки можуть відрізнямися лише коефіцієнтом)
  •                 Що означає «звести подібні доданки»? Як звести подібні доданки? (Заміну суми подібних доданків на один вираз називають зведенням подібних доданків. Щоб звести подібні доданки, треба додати їх коефіцієнти і результат помножити на їх спільну буквену частину.)
  •                 Які властивості множення використовуємо, щоб спростити вираз
    4(a + b) – 0,5(a  b)? (Ми використовуємо розподільну властивість множення)

 

    2. Гра «Вірю – не вірю» (методичний прийом)

 

  1.               Чи вірите ви, що при відкритті дужок перед якими стоїть знак «-» знаки змінюються? ( Вірю)
  2.               Чи вірите ви, що вираз a(b+c)=ba+ac ? ( Вірю)
  3.               Чи вірите ви, що у виразі 16ab, a коефіцеєнт? ( Не вірю)
  4.               Чи вірите ви, що доданки, які містять різні буквені множники називають підібними доданками? (Не вірю)
  5.               Чи вірите ви, що при відкритті дужок перед яким стоїть знак «+» знаки змінюються? ( Вірю)
  6.               Чи вірите ви, що сума від’ємних подібних доданків, завжди від’ємна?

(Вірю)

Отже,  зрозуміло, що всі завчасно придбали путівки. Тому, скоріше відправляємось у подорож.

 

ІV.  Оперування знаннями та використання умінь і навичок. (18 хв)

    Цікава  країна Виразів. Красива українська природа: долини, поля, узлісся, галявини.

І ось ми потрапили на галявину усної лічби.

  1.         Галявина усної лічби  - дидактична гра «Математичний телефон».

Три групи вирішують усно ланцюжком числові приклади, останній у групі називає результат.  Наприклад  число 7

1)7+3=10

2)10+5=15

3)15+(-8)=7

4)7-6=1

5)1+14=15

6)15*6=90

Відповідь : 90

І сувора, й солов’їна

Математики країна
 Праця тут іде завзята

Вмій лиш спритно рахувати.

І група         Число     - 8

 

          

Відповідь:  100

 

 

ІІ група     Число     10

Відповідь:  100

ІІІ група        Число    0

 

 

Відповідь:  100

 

  1.         Не  менш  цікавою є і долина «Наукова»

 

  Думаємо колективно,

  Працюємо оперативно,

  Сперечаємося доказово –

  Це для всіх обов’язково.
 

Робота в зошиті (завдання на партах у учнів)
 №1   Спростіть вираз:

  1.              4.7a-2.7+5.4a;            (10.1a-2.7)
  2.               b + (78 - b – 19);        (59)
  3.               -(а + 51) - (-а – 49);   (-2)
  4.               24 - (56 - а);               (a-12)

 №2  Спростити вираз і знайти його значення:

7,44 + а + (- 3,5) + (- 5,44) + (- 12,5) + b, якщо а = 9,6;  b = - 5,6;

 Відповідь:  - 5,1

 - Що цікаво? Але, мабуть, трохи стомилися?

          - То ж зробимо зупинку на полі «Спортивному»

Руки вже за головою,
 Тож дивись перед собою.
 Виправляємо хребет,
 Лікті зводимо вперед,
 Мов, метелики, літаємо,
 Крильця зводим, розправляєм.
 Будем вправу завершати,
 Легше всім нам працювати.

Продовжимо.

Робота з підручником:  розв’язування біля дошки з коментуванням.

 № 1390

  1. 1,5a·4b                   (6ab)
  2. 0,5c·(-2d)               (-cd)
  3. -30,8m·2             (-4,8nm)
  4. 3x·(-y)·(-0,25)       (-0,75xy)
  5. (1/3)a·(2/3)b·(-9)  (-2ab)
  6. –(1/8)x·(-5y)·2,4z   (1,5xyz)

 

V. Контроль засвоєння знань (15 хв)


  - Цікаві місця ми відвідали й вийшли на узлісся «Кмітливе»

Самостійна робота

Варіант 1

Варіант 2

  1. Розкрийте дужки:
  1. 3(2a+b-7c);
  2. (m-5n-6k)∙(1,2);
  3. -0,7p∙(4t-5l-1,2);
  4. (-a-2,5b+c)∙(-d);
  1. 5(4x+8y-z);
  2. (6t-p-3m)∙(1,5);
  3. -0,6n(7l-2,1+5k);
  4. (-3,6x-y-1,3z)∙(-t);
  1. Знайдіть значення виразу:
  1. 79∙62+23∙79-75∙79;

  1. 37∙38+37∙39-67∙37;

 

 

 

VІ  Домашнє завдання. (1хв)

- Нам слід повертатися. Як кажуть, у гостях гарно, а вдома краще. Або: Вдома і стіни допомагають. Сподіваюсь, що домашнє завдання ви виконаєте успішно. Запишіть у щоденники:

п. 30

№ 1389, № 1395, № 1397

VІІ  Оцінювання учнів. (1хв)

 -  Подорож закінчилася. 

VІІІ Підсумки уроку (2 хв)

  •                   Якою країною ми подорожували?
  •                   Чи сподобалася ця подорож?
  •                   А що ми повторили під час мандрування?
  •                   На уроці ми досягли успіху завдяки
    У- увазі
    Р – роботі
    О – організованій
    К – кмітливості.

 

Ми так добре попрацювали, що мені не хочеться з вами прощатися.

Урок закінчено.

Дякую за урок!

 

doc
Додано
27 січня 2020
Переглядів
9163
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку