План уроку виробничого навчання №15
Дата проведення: ____________________ Група № 22
Модуль Модуль ШТ – 4.3. Оштукатурювання стін штукатурками спеціального призначення та виконання ремонту поліпшеної штукатурки
Тема програми: ШТ 4.3.2 Оштукатурювання прямолінійних стін декоративними та спеціальними штукатурками
Тема уроку: «Приготування розчинових сумішей вручну»
Мета уроку: сформувати компетентності
Ключові: сформувати практичні знання, уміння, навички при приготуванні розчинових сумішей вручну декоративних розчинів;
Загально професійні : розвивати пізнавальну активність та самостійність учнів;
Професійні: виховувати відповідальність за раціональне використання матеріалів, повагу до професії.
Тип уроку: урок формування складних умінь.
Дидактичне забезпечення: Конспект, інструкційні карти, плакат;
Матеріально-технічне забезпечення: інструменти, інвентар, матеріали.
Міжпредметні зв’язки: «Технологія штукатурних робіт», «Охорона праці».
Методи навчання: словесні, наочні, репродуктивні.
Перелік практичних завдань: Дозувати матеріали; встановлювати послідовність і способи приготування розчинових сумішей вручну; визначати рухомість розчинової суміші стандартним конусом; готувати розчинові суміші для набризку, ґрунту й накривки; проціджувати та перемішувати розчини; транспортувати матеріали у межах робочої зони.
Список основної та додаткової літератури: «Технологія опоряджувальних робіт» Т.Є.Остапченко
Хід уроку
І. Організаційна частина
ІІ. Вступний інструктаж
Актуалізація знань:
повідомлення теми програми «Оштукатурювання прямолінійних стін декоративними та спеціальними штукатурками» та теми уроку «Приготування розчинових сумішей вручну».
Цільова установка проведення уроку:
На минулому уроці ви навчилися готувати декоративні розчини, сьогодні ми розглянемо технологію приготування розчинових сумішей вручну
.Тема для майбутніх штукатурів надзвичайно важлива.
Отже наскільки ви будете професійно підготовленими, настільки й успішно ви зможете реалізувати себе в житті і на сучасному ринку праці, вміючи правильно приготовлювати декоративні розчини.
Перевірка опорних З, У, Н учнів, необхідних їм для подальшої роботи на уроці:
Аналіз і доповнення відповідей учнів підведення підсумків.
Викладання нового матеріалу:
Повідомлення нової навчальної інформації.
(Конспект)
Впродовж показу та пояснення нових трудових прийомів, використовую та звертаю увагу учнів на інструкційну карту.
У повільному темпі показати учням прийоми виконання вправи.
У повільному темпі показати учням прийоми виконання технологічних операцій згідно інструкційної карти.
Показати учням прийоми виконання вправи у робочому темпі.
Пояснення характеру і послідовності роботи учнів на уроці;
Повідомлення про передовий досвід за темою уроку;
Опитування учнів і пробне виконання ними нових прийомів декількома учнями, показаних майстром:
відповідь майстра на запитання учнів
підведення підсумків вступного інструктажу
ІІІ Поточний інструктаж
Цільові обходи майстра робочих місць учнів;
І. Перевірка розуміння нового матеріалу, організація робочого місця, дотримання правил охорони праці;
ІІ. Правильність використання інструменту та дотримання технологічної послідовності згідно інструкційної карти;
ІІІ. Самоконтроль якості роботи, дотримання правил охорони праці;
ІV. Перевірка роботи учнів, визначення недоліків та кращих робіт учнів.
Прибирання робочих місць.
ІV. Заключний інструктаж
Майстер виробничого навчання ___________ Т.Я.Козік