Урок "Вірші українських і придністровських поетів про весну"

Про матеріал

Урок відповідає вимогам нових освітніх стандартів.Тип уроку: узагальнення знань,умінь і систематизації.Мета: розширюватиуяву дітей про придністровських поетів, їх творчість; поглиблювати знання про прикметники; поповнювати словниковий запас учнів; вчити переносити накоплені знання в нову ситуацію, виражатиособисте відношеннядо предмету.

Перегляд файлу

План-конспект уроку

Скрупченко Олександри Русланівни, вчителя української мови та літератури

МОЗ «Бендерська СЗШ №2»

Предмет: українська мова та література

Клас: 4-Б

Тема: Вірші українських і придністровських поетів про весну

Тип уроку: узагальнення знань,умінь і систематизації

Мета: розширювати уяву дітей про придністровських поетів, їх творчість; поглиблювати знання про прикметники; поповнювати словниковий запас учнів; вчити переносити накоплені знання в нову ситуацію, виражати особисте відношення до предмету.

Результати навчання, що плануються: предметні: розширення інформаційного поля про засоби виразності в поезії; набуття досвіду виразного читання; розширення знань про роль прикметників у мовленні.

Метапредметні: регулятивні: готовність використовувати набуту підготовку до навчальної діяльності при рішенні практичних та творчих задач; володіння операціями порівняння, аналізу, узагальнення.

Комунікативні: володіння комунікативними вміннями з метою реалізації можливостей успішного співробітництва з вчителем та учнями класу при фронтальній роботі, при роботі в парах.

Особистісні: формування естетичних потреб, розвиток етичних почуттів, доброзичливості та емоційно-моральної чуйності; мотивація бережливого відношення до духовних цінностей; оволодіння оціночними навичками.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід уроку

 

Етап уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

1.Організаційний момент.

Добрий день!

В цей день і в цей час

Рада всіх я бачить вас.

Хором:

Добрий день, сонце золоте!

Добрий день, небо голубе!

Добрий день моїй землі!

Добрий день тобі й мені!

2.Мотивація до навчальної діяльності

На дошці висказування «Читання для розуму – теж саме, що фізичні вправи для тіла»

Джозеф Адісон. Англія

- Як ви розумієте це висказування? Що розвиває в людині читання?

- Для чого людина читає?

 

- Які завдання ви поставите перед собою на уроці?                     

 

 

 

Відповіді учнів: читання розвиває розум, логіку, наше мовлення.

- Щоб більше знати.

 

 

2. Актуалізація опорних знань учнів

1) Відгадування слів по лексичному значенню:

природний водний потік, який витікає з джерел чи з озера; представниця водоплавних птахів, буває дика та свійська; малята качки; тверде покриття на воді в мороз; значне потепління взимку або ранньою весною, що викликає часткове розтавання снігу, льоду.

2) Читання чистомовки:

Ічка-ічка-ічка: Ось глибока річка.

Ачка-ачка-ачка: Пливла по річці качка.

Єчки-єчки-єчки: Знесла вона яєчки.

Чат-чат-чат: Навиводить каченят.

Чить-чить-чить: Плавать діточок навчить.

Ічці-ічці-ічці: Попливуть разом по річці.

3)    Читання скоромовки:

Вже весна і тане крига,

Врешті, весняна відлига

 

(річка, качка, каченята, крига, відлига).

 

 

 

 

 

 

Читають, чітко промовляючи звуки.

 

 

 

 

 

 

Працюють над артикуляцією

3. Постановка мети і завдань уроку

Для того, щоб дізнатися, про що ми будемо на уроці говорити та читати, нам потрібно відгадати загадку:

Прийшла до нас вона прекрасна,

Багатоцвітна, тепла, ясна,

Ніби дівчина в вінку.

Ожили луки, діброви,

Повно гомону, розмови

І пісень в чагарнику.

- Чому ви відразу здогадалися із загадки, що то весна?

- З ким порівнюється весна?

- Чому?

- А яку гру ви знаєте, повязану з приходом весни? То давайте зіграємо.

 

- Прослухайте музику весни.

- Яке почуття у вас виникло?

- Які слова називають ознаки весни?

 

- Якою частиною мови вони являються?

- Які завдання перед собою поставите на уроці? Виберіть:

Познайомитись з поезією придністровських і українських письменників про весну.

Навчитися рахувати до десяти.

Поглибити знання про прикметники.

Навчитися говорити англійською мовою.

Покращити вміння танцювати.

Навчитися виразно читати і збагачувати словниковий запас.

 

 

 

Весна.

 

 

 

 

 

Дають відповіді.

 

З дівчиною.

 

Дають відповіді.

«Подоляночка»

 

Слухають музику.

Дають відповіді.

Прекрасна, багатоцвітна, тепла, ясна. (виносяться на дошку)

Прикметником.

 

Вибирають:

Познайомитись з поезією придністровських і українських письменників про весну.

Поглибити знання про прикметники.

Навчитися виразно читати і збагачувати словниковий запас.

4. Робота над новим матеріалом

1) Слухання вірша В. Сосюри «Люблю весну…».

- Які емоції викликав вірш?

- За що автор любить весну?

- А яка весна у нас, в Придністров’ї?

2) Фізхвилинка.

3) Читання вчителем вірша «Люблю весну» А. Спориш.

- А зараз послухайте вірш придністровського автора Анастасії Спориш:

Люблю весну таку веселу і квітучу,

Коли навколо все буяє і цвіте,

Коли дівчатка всі збігаються у купу

І кожна свій віночок знов плете.

Бо навесні цвітуть не тільки квіти.

Душа у кожного по-новому цвіте.

І чи дорослі це, чи діти

Всіх зігріває сонце золоте.

- Чи всі слова вам зрозумілі? 

(Буяти – бути в розквіті;у купу-разом).

- Про що розповідається у вірші?

- Яку назву можна дати віршу?

- Прочитайте вірш самостійно.

4) Аналіз вірша.

- Які ознаки весни приводить автор у вірші? Зачитайте.

 

 

- Які прикметники використовує, щоб описати весну?

- Як називаються в літературі ці слова?

- Поясніть слова автора:

«Бо навесні цвітуть не тільки квіти.

Душа у кожного по-новому цвіте».

Гра «Вгадай квітку»

  • А які квіти ж зацвітуть сьогодні у нашому класі? У вас під партами сховались весняні квіти, зберіть їх і пригадайте як вони називаються.

Слухають аудіо запис вірша.

 

Дають відповіді.

Дають відповіді.

Дають відповіді.

Виконують вправи.

 

 

Слухають вірш.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Про весну.

«Люблю весну».

Читання напівголосно вірша учнями.

 

«Коли навколо все буяє і цвіте,

Коли дівчатка всі збігаються у купу

І кожна свій віночок знов плете».

 

Веселу, квітучу. (виносяться на дошку)

 

Епітети.

З приходом весни кожна людина радіє їй і ніби починає життя заново.

 

Діти збирають квіти, називають кожен свою квітку і кладуть у кошик.

5. Первинне закріплення.

1) Складання словосполучень.

- Чи можна не любити весну?

- Які слова ви використаєте, щоб зобразити весну?  Чому?

- Складіть словосполучення, які описують весну, використовуючи прикметники, записані на дошці.

2) Порівняння текстів:

І. Прийшла весна. Гріє сонечко. Сніг розтанув вже майже весь. Птахи весело щебечуть на гілках. Вони радіють потеплінню.

Крізь землю пробивається трава. На деревах набухли бруньки. Скоро замість них будуть листочки.

ІІ. Весною на вулиці стає тепло. День прибуває. Вечорами вже не так рано сутеніє. Хочеться якомога більше гуляти на свіжому повітрі.

Природа прокидається після зими. Розцвітають квіти у садках, на клумбах, в степу та в лісі. Перелітні птахи повертаються з далеких країв. До самого вечора чути їхній гомін.

- Про що розповідається в цих текстах?

- Який з цих текстів вам більше подобається? Чому?

- Який з цих текстів можна доповнити прикметниками?

 

Дають відповіді.

Прикметники.

Тому що саме вони називають ознаку предмета.

Весела, квітуча, багатоцвітна, співуча, тепла, ясна (весна).

 

Читають тексти.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Про весну.

Дають відповіді.

 

Перший.

6. Творча робота.

1) Робота в парах.

Доповніть текст прикметниками.

Прийшла … весна. Гріє … сонечко. Сніг розтанув вже майже весь. Птахи весело щебечуть на гілках. Вони радіють потеплінню.

Крізь … землю пробивається … трава. На деревах набухли … бруньки. Скоро замість них будуть … листочки.

2) Читання доповнених текстів.

Працюють в парах, доповнюючи текст прикметниками.

 

 

 

 

 

 

Читають тексти.

7.Підсумок уроку.

- А тепер давайте повернемося до цілей які ми ставили собі на початку уроку і з’ясуємо, що нам вдалося?

 

- Познайомились з новими віршами.

- Взнали нові прикметники. пов’язані з весною.

- Розповідали про весну за допомогою прикметників.

Познайомитись з поезією придністровських і українських письменників про весну.

Поглибити знання про прикметники.

Навчитися виразно читати і збагачувати словниковий запас.

7.Рефлексія

 

- Покажіть смайлики, якими ви себе оцінили.

Оцінюють свій настрій.

8. Домашнє завдання.

Вивчити вірш А.Спориш «Люблю весну» напам’ять.

Скласти розповідь або ілюстрацію «Прихід весни».

Записують домашнє завдання.

 

docx
Додано
5 листопада 2018
Переглядів
1005
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку