Навчання грамоти
Тема: Вивчення букви Я, я
Мета: ознайомити учнів із буквою Я ( великою та малою ), її звуковим значенням; формувати вміння читати склади, слова та речення з буквою я; розвивати мовлення, увагу та дрібну моторику; виховувати інтерес до навчання та любов до рідної мови.
Обладнання: картки з буквою Я, я, малюнки, роздатковий матеріал для читання, презентація, казковий герой.
Хід уроку
І. Організаційний момент – зустріч із героєм
Учитель:
Налаштування на роботу
« Посміхнемося один одному й подаруємо гарний настрій »
ІІ. Мотивація ( вступ до теми )
Перша зупинка – « Чарівний ліс слів »
Малюнки: ягода, ялинка, яхта, яблуко.
Герой запитує:
ІІІ. Ознайомлення з новою буквою
Друга зупинка – « Замок нової букви »
Герой виводить на дошку букву Я, я
Учитель пояснює:
( пом’якшувати приголосний ) )
ІV. Робота зі звуками та складами
Третя зупинка « Складовий потяг »
На картках – склади:
Я – я я- ра ма – я ня ва – я
Герой каже:
-Наш потяг вирушає тільки тоді, коли ми правильно прочитаємо склади
V. Закріплення знань
Четверта зупинка « Місто слів »
На будиночках написані слова: яма, ягода, яблуко, Яна, м’яч, сім’я.
Завдання:
П’ята зупинка « Речення – ріка »
На хвилях написані речення:
« Я - школяр »
« У Сашка є м’яч »
Діти читають. Герой питає:
Фізкультхвилинка « Ялинка танцює »
Шоста зупинка « Майстерня письма »
Учитель показує написання буки Я. Діти прописують у зошиті.
Завдання від героя
Підсумок « скарбниця знань »
Герой відкриває « скриньку ». У ній – картки зі словами на « Я »
Творче завдання