Метою даного уроку є продовжити навчати учнів розв'язувати приклади і задачі на додавання і віднімання числа 2; вчити порівнювати вираз і число; розвивати логічне мислення; виховувати бережливе ставлення до природи
Тема. Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 2. Порівняння виразу й числа.
Мета. Продовжити навчати учнів розв’язувати приклади і задачі на додавання і віднімання числа 2; вчити порівнювати вираз і число; розвивати логічне мислення; виховувати бережливе ставлення до природи.
Обладнання: малюнок зайчика, білочки, лисички, будиночок зайчика, ялинка, таблиця, картки.
Хід уроку
I.Організація класу до уроку.
− Діти, в народі говорять: «Добрий гість – дому радість».
Давайте з вами привітаємо гостей.
Ми вам раді, добрі люди,
І вітаєм щиро вас,
Та запрошуєм ласкаво
На урок у перший клас.
Вправа «Очікування»
(Веселим, цікавим)
(Уважними, розумними, активними, організованими).
Загадка
На подвір’ї біло-біло,
Ні стежиночки нема.
Завихрило, завістило –
Знов прийшла до нас…(зима)
II. Повідомлення теми і мети уроку.
Ой зима все посріблила.
Світ весь ковдрою накрила
З неба вже летять перлинки
Всім відомо – це…(сніжинки).
Інтерактивна гра «Мікрофон»
1.Усний рахунок.
− Яке число слідує за числом 7?
(Поставити знак ˃, ˂ чи =)
Порівняйте:
2 і 4 3 і 5 6 і 5 3 і 2
2. Гра «Прикрасьте ялинку»
− Білочка, Лисичка, Ведмедик хочуть прикрасити ялинку до свята. А нам потрібно поміркувати, хто яку іграшку вибрав на ялинку.
3+2+1=6 7+2+1=10
10-2+2=10 5+2+1=8
9-2-1=6 4+2+2=8
3.Каліграфічна хвилинка.
Загадка
Подивіться – ось вона,
Цифра дуже чепурна.
Шийку «гусачком» згинає,
Хвостик хвилькою здіймає (Цифра 2).
Зошит свій я відкриваю,
Навкоси його кладу.
Ручку я ось так тримаю,
Сяду рівно, не зігнусь.
Буду я, писати вправно,
До роботи я берусь.
(Діти пишуть цифру 2).
Перевірка
Робота в парах
Фізкультхвилинка.
За допомогою числового відрізка обчисліть вираз (№ 1 Усно).
Висновок. Щоб порівняти вираз і число, спочатку потрібно обчислити вираз, а потім результат порівняти з числом.
Фізкультхвилин
«Стовпчики»
(Умова, питання, розв’язання, відповідь).
5. Складання і розв’язання задачі за малюнком.
Біля годівнички було 4 пташки, прилетіла ще одна пташка.
Скільки пташок стало?
Скільки пташок було?
Скільки пташок прилетіло?
Їх стало більше чи менше?
Якою дією розв’яжемо задачу?
Яка відповідь?
Запис на дошці і в зошитах:4+1=5(пт.)
III. Робота з геометричним матеріалом.
Загадка
Він не лялька й не людина.
На снігу стояти звик.
В нього ніс – смачна морквина,
Хто це? Звісно…(Сніговик).
6. Робота в групах.
До кожної групи завітав Сніговик. Подивіться уважно на нього і порахуйте скільки різних геометричних фігур є на малюнку. Запишіть їхню кількість біля відповідної позначки.
Перевірка
IV. Підсумок уроку.
Зайчик дуже дякує вам за те, що ви привели його до хатинки.
Вербальна оцінка роботи учнів на уроці.
Дід Мороз приготував всім вам подарунок. Давайте відкриємо конверт.
Це запрошення учням 1-Б класу на Новорічне свято, яке відбудеться 21 грудня о 9 год. в приміщенні школи.