Урок "Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 3 і таблиці ділення на число 3. Знаходження сторони рівностороннього трикутника за даним периметром."

Про матеріал
Формування ключових компетентностей: вміння вчитися – організовувати своє робоче місце, виконувати роботу певної тривалості, переключатися з одного виду роботи на інший, співпрацювати у парі, групі, виконувати творчі завдання; інформаційно – комунікативна – здатність учня орієнтуватись в інформаційному просторі, володіти і оперувати інформацією, уміння здобувати нові знання на основі наявних; здоровя’збережувальна – вміння правильно сидіти за партою, виконує вправи на збереження зору, правильної постави; соціальна – продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі, проявляти ініціативу, вміння спілкуватися в парі. Формування предметних компетентностей: працювати над засвоєнням таблиці множення числа 3 і таблиці ділення на 3; вправляти учнів у розв’язуванні виразів і задач на множення і ділення; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати увагу, пам’ять, кмітливість.
Перегляд файлу

Тема. Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 3 і таблиці

  ділення на число 3. Знаходження сторони рівностороннього

  трикутника за даним периметром.

Мета. Формування ключових компетентностей: вміння вчитися –

організовувати своє робоче місце, виконувати роботу певної   тривалості, переключатися з одного виду роботи на інший, співпрацювати у парі, групі, виконувати творчі завдання;

інформаційно – комунікативна – здатність учня орієнтуватись в інформаційному просторі, володіти і оперувати інформацією, уміння здобувати нові знання на основі наявних; здоровя’збережувальна – вміння правильно сидіти за партою, виконує вправи на збереження зору, правильної постави; соціальна – продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі, проявляти ініціативу, вміння спілкуватися в парі.

Формування предметних компетентностей: працювати над засвоєнням таблиці множення числа 3 і таблиці ділення на 3; вправляти учнів у розв’язуванні виразів і задач на множення і ділення; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати увагу, пам’ять, кмітливість.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід уроку

І. Організація класу.

- До нас сьогодні на урок завітали гості. Привітайтесь до них.

Гра – медитація «Сонечко»

Заплющіть оченята, посміхніться. Уявіть, що ви – сонечко. Ви даруєте тепло всій землі, лісам, річкам, людям. Посміхніться, розплющіть оченята, і з цим теплом почнемо працювати.

Слова – побажання вчителя

Я вам бажаю не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно й плідно працювати.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

- Діти, а ви любите подорожувати?

- Отож, сьогодні ми здійснимо захоплюючу подорож до країни

Математики. Будемо вправлятись у розв’язуванні задач і прикладів на засвоєння табличного множення і ділення числа 3.

- На чому ми будемо подорожувати по математичній країні, допоможе з’ясувати загадка:

  Людей везуть по всій Землі

  Оці будиночки малі.

  Один за одним вдаль біжать.

  Шляхи далекі їм лежать. (Потяг)

- Отже, вирушаємо в подорож. Вашими вірними друзями під час подорожу-

вання будуть: уважність, старанність, пам’ять, взаємодопомога.

ІІІ. Контроль, корекція і закріплення знань.

  1. Зупинка «Домашня»

№ 662

- Мудра Сова задала учням Лісової школи домашнє завдання. Давайте звіримо.

- Хто із звірят помилився в обчислюваннях? (Лисичка)

( На звірятах відповіді до прикладів)

№ 663

- Сорока не може обрати правильний розв’язок до задачі. Допоможіть.(9:3=3)

 2. Зупинка «Тренувальна»

- Відгадайте загадку:

  Посмугована комашка

  Працювати звикла тяжко,

  Із квіток нектар збирає,

  Мед смачнючий виробляє.

  Робітниця ця мала називається … (бджола)

- Недаром ми сьогодні згадали цю комаху, вона дуже працьовита і ми будемо брати з неї приклад.

Гра « Допоможи бджілкам віднести мед у свій вулик»

(На вулику приклад, на бджілках відповідь)

№ 665 12 : 3 + 16  24

  18 : 3 + 23  9

  3 ∙ 6 – 9  29

  15 + 27 : 3  20

Гра « Допоможи бджілкам перелетіти на квітку»

(На квітці вираз, на бджілці знак порівняння)

№ 664 2 ∙ 8  >  14

  2 ∙ 6  <  18

  3 ∙ 5  =  15

  3 ∙ 7  >  20

Цікаві задачі (віяло)

1. Йшли два їжаки

    Несли по три буряки.

    А ви їм допоможіть –

    Буряки ті полічіть. ( 6 )

2. Дві лисички, дві сестрички

   Заплели по дві косички.

   Скільки разом у лисичок

   Є заплетених косичок? ( 4 )

3. Три ведмедики ішли,

    По три пиріжки несли,

    А ви їм допоможіть –

    Пиріжки ті полічіть. ( 9 )

4. Йшли чотири їжаки

    І несли по два грибки.

    А ви їм допоможіть –

    Ті грибочки полічіть. ( 8 )

  Творча робота над задачею

- Ведмедик любить ласувати медом. Складіть задачу за коротким записом.

І ведмідь – 2 кг меду

ІІ ведмідь - ?, у 3 рази більше

- Скільки кілограмів меду зібрав І ведмідь? (2 кг)

- Скільки кілограмів меду зібрав ІІ ведмідь? (у 3 рази більше)

- Як дізнатися?

- А яке б ви поставили запитання, щоб задача розв’язувалась двома діями? (Скільки зібрали разом)

ІV. Вивчення нового матеріалу.

 3. Зупинка «Каліграфічна»

Урок продовжим без зупинки

З каліграфічної хвилинки.

- Яку цифру будемо писати дізнаєтесь, коли розв’яжите цікаву задачу.

 Учиться любить старший брат,

 Але й неділі також рад.

 П’ять навчальних днів у нас

 Два вихідних – дозвілля час.

 Для вас просте завдання, діти,

 Всі дні у тижні полічити. ( 7 )

- Давайте пригадаємо, як пишеться цифра 7. Починаємо трохи нижче середини верхньої сторони клітинки хвилястою горизонтальною лінією до кута, потім не відриваючи руки, вниз довга пряма похила лінія до середини нижньої лінії клітинки. Посередині проводиться горизонтальна лінія.

- Де зустрічається цифра 7? ( 7 днів тижня, 7 нот, 7 кольорів веселки )

Казки: « Вовк і семеро козенят», « Білосніжка і сім гномів»

Прислів’я:  Сім п’ятниць на тиждень.

  Семеро одного не ждуть.

  Один із сошкою, а семеро з ложкою.

  Сім раз відмір, а раз відріж.

- Давайте утворимо ланцюжок збільшивши числа на 2.

7 – 9 – 11 – 13 – 15 – 17 – 19 – 21

 4. Зупинка «Відпочинок»

Релаксаційна пауза

- Хто влітку літає над квітами?

Закрийте очі, уявіть себе метеликом, помахали крильцями, покружляли. Відкрили очі, обвели ними контур метелика, поблимали.

 5. Зупинка «Обчислювальна»

2 учні працюють над картками, решта пишуть математичний диктант.

Картка «Влучні стрільці»

3 ∙ 4 + 4  19

2 ∙ 9 + 7  12

3 ∙ 8 – 12  25

18 : 2 + 10  16

Математичний диктант (один учень біля дошки) № 666

  • Зменш у 3 рази: число 9, число 15, число 24.
  • Знайти добуток чисел 3 і 2, 3 і 4, 3 і 6.
  • Число 3 збільшити на 6.

      * До добутку чисел 3 і 3 додати 3.

Зачитую відповіді 3, 5, 8, 6, 12, 18, 9, 12.

(Хто був біля дошки даю додаткове запитання і оцінюю)

- Хто не допустив жодної помилки?

- Діти, хто допустив 1 помилку – поставте на полі олівчиком 9

         2 помилки – 8

         3 помилки – 7

Оцінюю учнів, які працювали за картками.

Гра « Віднови числа» (робота в парах)

- Бджілка розклала приклади на квіти, але повіяв вітерець і частину прикладів прикрило пелюстками. Допоможіть відновити приклади.

 2 ∙ 4 = 8  21 : 3 = 7

 3 ∙ 5 = 15  18 : 3 = 6

Гра «Кмітливе око» (робота в групах)

- Коли ви виконаєте це завдання, то дізнаєтесь, скільки кілограмів меду дає одна бджолина сім’я. Завдання різні, але відповіді повинні бути однакові.

І група

ІІ група    

ІІІ група 

 6. Зупинка «Оздоровча»

- Чую бджілка щось шепоче, фізкультхвилинку провести хоче.

Рано вранці навесні пролітало дві бджоли (махи руками)

Кошика два взяли (імітують беручи кошики)

Меду назбирали  (імітують збирання меду)

Полетіли потім знову, щоб принести ще додому (махи руками)

Цілий день вони працюють (присідають)

Бджоли зовсім не нудьгують  (марширують)

Мед – це сила, смакота! (показують великий палець)

Дякую, тобі, бджола!

 7. Зупинка «Задачна»

- Що виникає у вашій уяві, коли ви чуєте слово задача?

 Вправа «Гронування»

 

 

___________________________________________________________

№ 668

 

№ 668

- Відшукайте задачу № 668. Давайте прчитаємо її.

- Про що вона?

- Скільки рибок плавало в великому акваріумі? (18- клею на дошку)

- Куди їх розмістили? (в маленькі акваріуми)

- Скільки було маленьких акваріумів? (3 -клею до дошки)

- Що означає порівну? (однаково)

- Що запитується в задачі?

- Якою дією дізнаємось? (ділення)

- Запишіть задачу в зошит.

 8. Зупинка «Геометрична»

- З яких геометричних фігур складається потяг?

- Скільки чотирикутників? ( 9 )

- Скільки трикутників? ( 5 )

- Скільки кружечків? ( 6 )

- А зараз послухайте загадку:

 Три у мене сторони

 Міцно з’єднані вони.

 А між ними три кути, хто я?

 Чи вгадаєш ти? (трикутник)

 

№ 671.

- Давайте прочитаємо № 671.

- Який трикутник називається рівностороннім? (всі сторони рівні)

- Що таке периметр? (сума довжин сторін многокутника)

- Скільки дорівнює периметр трикутника? (27)

- Скільки сторін в трикутника?

- Як знайти одну сторону? (поділити)

V. Підсумок.

 9. Зупинка «Підсумкова»

- Ну що ж, закінчилася наша подорож. Молодці, всі впорались з завданнями і проїхали всі зупинки математичної країни.

- Що сподобалось на уроці?

- Що нового дізналися?

- Яке завдання було найважче?

- Куди б хотіли вирушити в подорож наступного разу?

- Дякую вам, діти, за ваші старання.

VІ. Домашнє завдання.

№ 672 Розв’язати приклади.

№ 673 Прочитайте задачу.

- Скільки було слів? ( 9 )

- Скільки робив помилок в одному слові? ( 3 )

- Що запитується?

- Як дізнатися? (помножити)

 

 

 

 

1

 

doc
Додано
16 грудня 2019
Переглядів
861
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку