Урок " Вправи на всі дії з натуральними числами "

Про матеріал
Урок присвячений узагальненню знань про натуральні числа (1, 2, 3...) та вдосконаленню навичок виконання чотирьох арифметичних дій: додавання, віднімання, множення та ділення (включаючи ділення з остачею). Основна мета — розвиток обчислювальних навичок, застосування законів арифметики та розв’язування сюжетних задач.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

Конспект уроку з математики у 5 класі з теми

«Вправи на всі дії з натуральними числами»

 

 

C:\Users\Пользователь\Downloads\IMG_20241126_123449_1.jpg

 

 

 

Олексієвець Наталія Сергіївна

Залузький ліцей Дубровицької міської ради

 

 

 

Конспект уроку з математики у 5 класі

Тема. Вправи на всі дії з натуральними числами.

Створення міні-ферми

Мета: Закріпити:

 в учнів навички виконання всіх арифметичних дій з натуральними числами.

  • Розвинути: навички планування, аналізу до розв’язування задач, сформувати уявлення про ведення малого бізнесу
  • Математичні компетентності:
    • Автоматизувати обчислення з натуральними числами.
    • Розв'язувати задачі на всі арифметичні дії.
    • Виконувати перевірку обчислень.
    • Застосовувати математичні знання для розв’язання задач з реального життя.
  • Загальнонавчальні компетентності:
    • Критичне мислення: Аналізувати умови задачі, вибирати оптимальний спосіб розв’язання, оцінювати результати.
    • Креативність: Шукати нестандартні підходи до розв’язання задач.
    • Комунікативні компетентності: Обмінюватися думками, аргументувати свою точку зору, презентувати результати.
  • Соціальні та громадянські компетентності:
    • Працювати в групі, проявляючи взаємодопомогу.
    • Виховувати відповідальність за виконання завдань
    • Сприяти бережливому ставленню до природи і тварин

Обладнання: плакати, презентація, картки із завданнями, хмаринки, пелюстки

"Математика – це мова, якою говорить природа."

Галілео Галілей

Хід уроку

І. Організаційний етап

На дошці малюється велика квітка з пелюстками різних кольорів, кожен з яких відповідає певній емоції (наприклад, червоний – радість, синій – сум, жовтий – спокій).

  Діти обирають пелюстку, яка відповідає їхньому настрою і прикріплюють її до квітки.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Перевіряється домашнє завдання

ІІІ. Оголошення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

Сьогодні ми з вами не просто будемо розв’язувати математичні задачі та вправи, а й спробуємо себе в ролі фермерів. А все тому, що сьогодні Всесвітній день курки! 14 листопада відзначається  Всесвітній день курки. Його святкують  у другий четвер листопада.  Це дата на 2024 рік. Ці листопадові заходи у другий декаді місяця мають традиційний  щорічний характер.

Курка - найпоширеніший вид домашньої птиці в світі. Завдяки відносній легкості і дешевизні вирощування курей - в порівнянні з ссавцями, такими як велика рогата худоба або свині, - куряче м'ясо і курячі яйця стали переважати в багатьох кухнях.

Тому ми розділимо клас на 2 групи і створимо свою міні-ферму, де будемо розв’язувати цікаві задачі.

Епіграфом нашого уроку будуть слова Галілео Галілея "Математика – це мова, якою говорить природа." Давайте розберемося, як це твердження пов'язане з нашими пухнастими друзями – курками. Як ви розумієте ці слова?

ІV. Актуалізація опорних знань

 У вас на групу є по три будиночки для курки.(Числові вирази, буквені вирази, формули). Завдання «Розсортуй вирази» по будиночках. (потрібно розклеїти по будинках)

У кожної групи є вирази:  49 + а;     (а + в) – с;     902 : а -14;  (53 349 - 12 158)   17;       11 859 – (891 + 1876 : 2); S = а · b;    S = а · а ;   S = v · t; 8 ∙ 6 - 2 ∙ 0; (8 + 12) ∙ 3; Р = (а + b) · 2 ;   Р = 4а;   v = S : t;     t = S : v;  3150 - (980 : 28 + 17) ∙ 37;  3x+2y; (a + b) : 5; p ∙ (10 - a);  975 : a + 285

                    C:\Users\Пользователь\Desktop\завантаження (2).png

V. Узагальнення та систематизація знань

У вас є на партах лежать плакати, де ви будете будувати свою уявну ферму і розміщувати курочок. (На кожну групу лежать завдання написані на кольорових хмаринках червоного, жовтого і оранжевого кольору, оскільки ці кольори асоціюються з курчатами і сонцем)

Планування.

  • Створення моделі: на плакаті приклеюємо курятник , годівнички, розміщуємо мініатюрних курчат, робимо огорожу

1.Вибір розміру. 1 см на малюнку- на фермі 10 см

Розміри ферми: Визначити розміри реальної курки та курятника. Перевести ці розміри у відповідність до обраного масштабу.

1.Розрахунок площі: Обчислити площу курятника,  годівниць.

Визначити довжину огорожі

2.Кількість курчат: Визначити, скільки курчат поміститься в курятнику відповідно до обраного розміру та площі.

Витрати. 3.Розрахунок корму: Виходячи з кількості курчат, розрахувати добову норму споживання корму  для однієї курки. Потім розрахувати загальну кількість корму, необхідну для всіх курчат на певний період (наприклад, на тиждень,рік,місяць).

Розрахувати витрати на будівництво курятника, огорожі

  • 4.Доходи: Розрахувати доходи від продажу яєць.
  • 5.Прибуток: Обчислити чистий прибуток, віднявши витрати від доходів.
  • Аналіз ризиків: Визначити можливі ризики (наприклад, хвороби курчат, зниження цін на яйця) та способи їх мінімізації.

Група 1.

Кількість курчат: 4

  • Зерно: 120 грамів на курку на день
  • Ціна зерна: 8 грн/кг
  • Довжина курки. 30см
  • Ціна яйця 7 грн
  • В середньому курка несе за рік 200 яєць
  • Матеріали для курятника:
  • Довжина сітки  на огорожу 10 метрів коштує 650грн
  • 14 блоків потрібно на 1 м квадратний, ціна одного блоку 30 грн

Група 2.

Кількість курчат: 5

  • Зерно: 120 грамів на курку на день
  • Ціна зерна: 8 грн/кг
  • Довжина курки. 30см
  • Ціна яйця 7 грн
  • В середньому курка несе за рік 200 яєць
  • Матеріали для курятника:
  • Довжина сітки  на огорожу 10 метрів коштує 650грн
  • 14 блоків потрібно на 1 м квадратний, ціна одного блоку 30 грн

VI.Підсумок уроку

На підсумок кожна група  презентує свій проєкт.  Пояснюють, які математичні розрахунки вони використовували.

Обговорюємо з класом оригінальність ідей, правильність розрахунків, а також труднощі, з якими зіткнулися учні під час виконання проєктів

Повертаємося до епіграфа: "Отже, ми бачимо, що математика дійсно є мовою природи. Навіть у житті звичайних курей ми можемо знайти математичні закономірності. Ми бачмо, що математика – це не просто цифри, а й інструмент, який допомагає нам розв’язувати реальні життєві задачі

VII.Рефлексія

На кінець уроку вибирають учні також пелюстку, яка відповідає їхньому настрою і прикріплюють до другої квітки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\Пользователь\Desktop\cloud-4792-zdld-x-2048.jpgДодатки

 

                                   Група 1.

                      -Кількість курчат: 4

                - Зерно: 120 грамів на курку на день

                -  Ціна зерна: 8 грн/кг

                 -Довжина курки. 30см

      -Ціна яйця 7 грн

          В середньому курка несе за рік 200 яєць

    - Матеріали для курятника:

Довжина сітки  на огорожу 10 метрів коштує 650грн

14 блоків потрібно на 1 м квадратний, ціна одного блоку 30 грн

C:\Users\Пользователь\Desktop\cloud-4792-zdld-x-2048.jpg 

 

 

          Група 2.

Кількість курчат: 5

 Зерно: 120 грамів на курку на день

Ціна зерна: 8 грн/кг

Довжина курки. 30см

Ціна яйця 7 грн

В середньому курка несе за рік 200 яєць

      Матеріали для курятника:

  Довжина сітки  на огорожу 10 метрів коштує 650грн

 14 блоків потрібно на 1 м квадратний, ціна одного блоку 30 грн

 

 

 

 

 

C:\Users\Пользователь\Desktop\завантаження (2).png

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
11 лютого
Переглядів
53
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку