Манявський ліцей
Математика
3 клас
Вправи та задачі на засвоєння таблиці
ділення на 6.
Підготувала:
Монастирецька О.І.
2023р.
Мета: Повторити та закріпити знання табличного множення числа 6, удосконалювати обчислювані навички, вміння розв’язувати задачі на зведення до одиниці; розвивати пам’ять, творчі здібності, логічне мислення;
виховувати наполегливість, старанність, спостережливість, бажання
удосконалювати свої знання із математики. Вчити використовувати
набуті знання та навички у повсякденному житті.
Виховувати дбайливе ставлення до власного здоров’я, бережливе ставлення до природи.
Обладнання: цеглинки “Lego", овочі та фрукти (муляжі), презентація, схеми
задач, геометричний матеріал.
Тип уроку: урок формування та вдосконалення знань, умінь і навичок.
Хід уроку
Привітання:
(Слайд №1)
(Слайд №2)
нагороджувати вас призами: овочами та фруктами. А в кінці уроку вас
чекає ще одна цікава робота з вашими призами. Будьте активними, щоб отримати більше призів.
а) Робота з “Lego”. (Слайд №3)
Приготуйте свої цеглинки. Зараз ми повторимо таблиці ділення і множення.
4*6= 18:6=
3*5= 20:5=
6*8= 6:6=
б) Вставте пропущені числа (Слайд №4)
[ ]:5=3
42:[ ]=7
36:[ ]=6
[ ]:6=4
в) Розв’яжіть задачі.
У п’яти вазах 30 квіток. Скільки квіток в одній вазі?
У двох корзинах 18 грибів. Скільки грибів в одній корзині?
а) Аналіз умови задачі.
б) Короткий запис (Слайд №9).
3 с. – 18 м
5 с. - ?
в) Читання плану розв’язання.(Слайд №10)
г) Розв’язання.
1) 18:3 = 6 (м) – довжина однієї секції огорожі;
2) 6*5 = 30 (м)
Відповідь: довжина п’яти таких секцій огорожі 30 м.
Фізкультхвилинка (під музичний супровід).
(за скороченим записом – слайд)
27 м – 3 стрибки
45 м - ?
Читання та пояснення розв’язку задачі учнями.
Відповідь: робот зробить 5 таких стрибків.
Знайдіть і запишіть числові рівності. (Перевіряємо написане).
27+27 = 19+35
54+27 = 36+45
99-43 = 92-36
Знайдіть шосту частину від чисел: 30, 36, 42, 12.
(5,6,7,2)
V. Творчі вправи.
а) Обчисліть, скільки вух у 5 зайчиків?
Скільки лап у 3 ведмедів?
Скільки крил у 6 пташок?
б) Складіть і роз’яжіть задачу (про овочі та фрукти), щоб вона
розв’язувалась дією ділення на 6.
VI. Гра “Осінній ярмарок”.(Слайд15)
VII. Робота в групах. Робота з геометричним матеріалом.(Слайд №16)
Завдання: назвати, з яких фігур складена тваринка на малюнку, порахувати кількість фігур.
З отриманих чисел складіть приклад на ділення. (З остачею.)
VIII. Підсумок уроку. Рефлексія.
Рефлексія.
Синя цеглинка – у мене все вдалося.
Зелена – я задоволений своєю роботою.
Жовта – я можу працювати краще.
Червона – мені потрібна допомога.
IX. Домашнє завдання. Задача №393, приклади №394.